Oyun Dünyası

Bilmeniz Gereken 6 Bağımsız Korku Oyunu

Stay Out of the House


Korku oyunları yükselişte ve şu anda türün hayranları için piyasada iyi seçenekler sıkıntısı yok. Dead Space ve Resident Evil 4’ün yeniden yapımları gibi yakında çıkacak harika oyunların yanı sıra, özellikle bağımsız geliştiriciler tarafından üretilenler olmak üzere, türün iyi oyunlarını bulmak giderek yaygınlaşıyor. Örneğin Pacify ve Fran Bow, stüdyoların teknik sınırlamalarına ve düşük bütçelerine rağmen eğlenceli ve korkutucu oyunlar yaratmanın mümkün olduğunu kanıtlıyor.

 

Bunu göz önünde bulundurarak PlayStation, Xbox, Nintendo Switch , PC ve hatta Android ve iPhone ( iOS ) telefonlarda bilmeniz ve oynamanız gereken 10 bağımsız korku oyununu listeledik.

 

Stay Out of the House

Stay Out of the House ve Rahibe Katliamı’nın yaratıcıları Puppet Combo tarafından geliştirilen ve yayınlanan Murder House, “Easter Ripper” olarak bilinen bir seri katilin terk edilmiş evinde ipuçlarını arayan bir haber ekibinin hikayesini anlatıyor. Durum yeterince tuhaf değilmiş gibi, gruba yeni kurbanların kana susamış, pembe tavşan kaplı manyağı saldırır.

Oyun, karakterin senaryolar boyunca sabit bir kamera ile ilerlediği Resident Evil ve Silent Hill gibi klasik serilere özgü retro PSOne tarzı grafiklere ve tank kontrolüne sahiptir. Murder House, PS4 , PS5 , Xbox One , Xbox Series X / S , Nintendo Switch ve PC ( Steam aracılığıyla ) için kullanılabilir ve fiyatı 24,89 R$’dır.

 

Chilla’s Art

Bu Japon korku tarzı Chilla’s Art parçasında, oyuncu bir markette genç bir gece memuru kimliğini üstlenir. Ancak monoton iş rutini doğaüstü görüntülerle kesintiye uğradığında işler garipleşmeye başlar. Oyunun, yaklaşık 40 dakika uzunluğunda, oyuncunun görevleri yerine getirmesi, uğursuz müşterilere katılması ve tabii ki ruhlarla uğraşması gereken kısa bir kampanyası var. Aynı zamanda retro nostaljik ve korkutucu bir aura yaratmaya yardımcı olan bir özellik olan The Convenience Store’dan VHS filtresinden de bahsetmeye değer. Sadece 10 TL karşılığında oyunu Steam’den PC için indirebilirsiniz .

 

Fran bow

Fran bow, Android , iOS , Windows , macOS ve Linux’ta ( Steam , Origin ve GOG üzerinden) indirilebilen psikolojik korku unsurlarına sahip bir tıkla ve tıkla oyunudur . Beş bölüme ayrılan hikaye, çocukluk travması tarafından işkence gören Fran’i takip ediyor. Bu nedenle, uğursuz yaratıkların yaşadığı başka bir boyuta geçmesine izin veren kırmızı bir hap almaya zorlandığı bir psikiyatrik akıl hastanesine adadı. Bağımsız stüdyo Killmonday Games’in başlığında ayrıca çok çeşitli zorlu bulmacalar ve bazı oyuncuları ilk bakışta yanıltabilecek çizilmiş 2D grafikler var.

 

Mad Father

Güzel pikselli grafiklere sahip Mad Father, Japon Senem (Miscreant’s Room’dan) tarafından ücretsiz yazılımda geliştirildi ve 2012’de yayınlandı. Ana karakter, annesinin ölümünden beri birlikte yaşadığı 11 yaşındaki Aya Drevis’tir. gizemli babası ve asistanı kuzey Almanya’da izole bir konakta. Ailenin sırlarını keşfetmek için, hastalıklı deneylerin yapıldığı yerin salonlarını ve karanlık odalarını keşfetmesi gerekir. 2016’da yayıncı PLAYISM, Nintendo Switch ve PC ( Steam aracılığıyla ) için ekstra sahneler ve yeni etkinlikler içeren bir mod içeren bir yeniden çevrim yayınladı.

 

Pacify

Popüler Emily Wants to Play’den sorumlu bağımsız geliştirici Shawn Hitchcock’un bu oyununda oyuncular, doğaüstü bölümleri çözme görevlerinde yer alan paranormal araştırmacılardır. Tek başına veya dört kişiye kadar birlikte veya birbirine karşı oynamayı destekleyen çok oyunculu modda, kaçmanın tek yolu, mekana musallat olan kötü varlığı yakalamak için dokuz lanetli bebeği yakmaktır. Pacify , Windows , Mac ve Steam Deck kullanıcıları için ( Steam aracılığıyla ) 10 TL karşılığında eğlenceyi ve bol korkuyu garanti ediyor.

 

Aka Manto

Aka Manto, kurbanlarını öldürmek için kamu ve okul tuvaletlerinde ortaya çıkan bir ruhun Japon şehir efsanesinden ilham alan bir Survival Horror macerasıdır. Oyunda, oyuncu, Maiko ve Haruna kızları tarafından polis tarafından yasaklanmış bir okula giren zorbalık kurbanı bir kız öğrenci rolünü üstlenir. Orada, maskeli ve kırmızı bir pelerinle kaplı “Japon Banyo Sarışını” da dahil olmak üzere birkaç varlık tarafından takip ediliyor. Ayrıca Chilla’nın Sanat stüdyosu tarafından geliştirilen Aka Manto, Eylül 2019’da Steam’e geldi ve fiyatı 8,40TL.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.