Oyun Dünyası

GTA 5 Ücretsiz Oldu – Epic Games Üzerinden GTA 5 Nasıl Alınır?

Grand Theft Auto 5 Oyunu İçin İki Aşamalı Doğrulama Sistemi 


Rockstar’ın popüler video oyunu Grand Theft Auto 5, Epic Games Store’da yayınlanan ücretsiz oyunlar listesinde yerini aldı. Ancak dünyanın dört bir yanındaki oyuncular bu fırsatı duyunca sitede kısa süreli bir kilitlenme meydana geldi.

Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto 5 oyunu, Perşembe sabahı itibariyle Epic Games Store’da ücretsiz olarak satışa sunulmaya başladı. Platformda haftalık olarak ücretsiz oyunlar mevcuttur; Geçen hafta Death Coming adlı bağımsız bir oyun ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştu. Epic Games’e göre GTA 5’in Windows PC sürümü, 21 Mayıs’a kadar ücretsiz bir şekilde indirilebilir olacak.

Oyunun Perşembe günü ücretsiz olarak yayınlanacağına dair haberler, Çarşamba gecesi Epic Games Store’un Twitter hesabından paylaşılan bir tweet ile sızdırıldı. GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, popüler bir oyun olmaya devam ediyor. Geçen yıl, Grand Theft Auto Online’daki rol oynama etkinlikleri Twitch’te popülerlik kazandı. Altı buçuk yaşındaki oyunun satış rakamları yüksek olmaya devam ediyor – aslında 2019, şimdiye kadarki en iyi yıllarından biriydi. Geçen ay, GTA Online’ın etkisi oyun sunucularının sınırlarının çok ötesine yayıldı: Yeşil ve mor uzaylılar arasındaki oyun içi savaş YouTube ve TikTok’u ele geçirdi. Grant Theft Auto Online’a eklenen bir mod ile bir takımın yeşil, diğer takımın ise mor uzaylı kostümü giydiği oyun modu, özellikle TikTok kullanan gençlerin büyük oranda ilgisini çekti.

Grand Theft Auto 5 Oyunu İçin İki Aşamalı Doğrulama Sistemi

GTA 5’i hafta bitmeden indiren oyuncular oyunu 21 Mayıs’tan sonra da ücretsiz oynayabilir. Oyunu Epic Games Store kütüphanesine eklemenin tek şartı, kullanıcıların hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmesidir. İki faktörlü doğrulama uygulaması, hesabınıza izinsiz erişmek isteyen kötü niyetli kişi ve dolandırıcılardan hesabınızı koruyan bir güvenlik uygulamasıdır. Grand Thef Auto 5 oyununu ücretsiz olarak oynayabilmeniz için Epic Games Store profilinizin seçenekler bölümüne giderek iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini aktif edebilirsiniz.

 

Grand Theft Auto 5 Ücretsiz İndirme Adımları

 • Epic Games Store hesabınıza giriş yapın ve ana sayfada yer alan Grand Theft Auto 5 indirme bağlantısına tıklayın
 • Epic Games Launcher’ınızı açın
 • Oyun kütüphanenizde yer alan indirme bağlantısına tıklayarak indirin.

Grand Theft Auto V Oyun Karakterleri

Grand Theft Auto V, Rockstar Games tarafından geliştirilen bir video oyunudur. Orijinal sürüm Xbox 360 ve PlayStation 3 için 17 Eylül 2013’te yayınlandı. Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri 18 Kasım 2014’te piyasaya sürüldü ve daha sonra PC için 14 Nisan 2015’te piyasaya sürüldü.

Grand Theft Auto V, 2013 yılında Los Santos şehrinde ve çevresinde geçer ve üç kahramanın hikayelerini anlatır: Michael De Santa, Franklin Clinton ve Trevor Philips. Grand Theft Auto IV oyununda yaşanan olaylardan yaklaşık beş yıl ve Grand Theft Auto: Chinatown Wars olaylarından dört yıl sonrasını anlatır.

Grand Theft Auto V Sistem Gereksinimleri

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPU) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPU) @ 2.5GHz
 • Bellek: 4 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
 • Ses Kartı:% 100 DirectX 10 uyumlu
 • HDD Alanı: 65GB
Minimum Sistem Gereksinimleri:
 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
 • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
 • Bellek: 8GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
 • Ses Kartı:% 100 DirectX 10 uyumlu
 • HDD Alanı: 65GB

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.