Oyun Dünyası

Minecraft Deniz Feneri Nasıl Yapılır? 

Minecraft Deniz Feneri Yapımı


Minecraft’ta deniz feneri yapmak, eviniz veya yaptığınız bir yapı için dekorasyon olarak kullanılabilir. Asıl amacı dekorasyon olmayan deniz fenerleri, sizlere kısa sürede birbirinden farklı büyü seçenekleri sunarak oyunu daha kontrollü bir şekilde oynamanıza yardımcı olur. Dışarıdan bakıldığında harika bir görünüme sahip olan bu feneri yapmak için oyunda oldukça ilerlemiş olmalısınız. Ayrıca bu deniz fenerini sadece yapmakla kalmayıp büyülerinden faydalanmak için çalıştırmanız da gerekecektir. Bu da size pahalıya mal olacaktır. O halde gelin minecraft fener yapımı ve minecraft deniz feneri yapımı hakkında detaylı bilgi edinelim.

Minecraft Deniz Feneri Yapımı

Minecraft’ta deniz feneri yapmak için bazı önemli malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • 3 Obsidyen
  • 1 Nether Yıldızı
  • 5 Cam Blok

Bu malzemeleri bulmak oyuna henüz yeni başlamış ve gelişme aşamasında olan bir oyuncu için oldukça zor olacaktır. Örneğin sadece obsiden bloğuna sahip olmak için bile elmas veya demir bir kazmaya sahip olmalısınız. Ayrıca bulmanız gereken en önemli eşya nether yıldızı olacak ve bu eşyayı almak sizin için hiç kolay olmayacaktır. Çünkü nether yıldızları, diğer dünya yani nether dünyasında yer alan Wither adlı canavarlarda çıkan bir eşyadır.

Nether yıldızına sahip olmak için nether dünyasına gitmeli ve Wither canavarları ile savaşmalısınız. Tüm bu malzemeleri topladıktan sonra ise minecraft deniz feneri yapımı işlemimize geçebiliriz. Minecraft fener yapımı için ilk olarak bir çalışma masasına ihtiyacınız olacaktır ki, illaki bir adet edinmişsinizdir. Ardından 3×3 bloklarda nether yıldızını en orta kısma koyun. Obsidyenleri en altta kalan yatay sıraya dizin ve geriye kalan cam bloklarını da boş yerlere koyun. Bu sayede bir adet deniz feneri elde edebilirsiniz.

Minecraft Deniz Feneri Nasıl Çalışır?

Minecraft deniz feneri yapımı işlemini başarılı bir şekilde tamamladınız. Ancak o da ne, deniz feneri çalışmıyor. Peki neden? Çünkü deniz fenerleri değerli madenlerden güç alarak çalışan bir yapıdır. Bu nedenle deniz fenerlerini çalıştırmak ve büyüler yapmak istiyorsanız bolca madeniniz olmalı. Bu madenler;

  • Demir
  • Altın
  • Elmas
  • Zümrüt

Olabilir. Bu madenlerin bloklarından en az 9 tane oluşturmanız ve sahip olmanız gerekir. Daha detaylı bakacak olursak, bu durum 81 adet eritilmiş külçeye ihtiyacınız var anlamına gelir. Bu nedenle de oyuna ilk başladığınız gibi amacınız deniz feneri yapmak değil, madencilikte gelişmek, netherda savaşmak ve kendinizi geliştirmek olmalı. Yeterince geliştiğinizi hissettiğinizde ise deniz feneri yapmak için gereli olan malzemeleri toplayabilirsiniz.

Deniz fenerini çalıştırmak için elinizde olan 9 maden bloğunu 3×3 olacak şekilde düz bir alana dizin. Ardından bu alanın orta kısmına deniz fenerinizi koyun. Bir süre bekledikten sonra deniz fenerinizin yandığını ve gökyüzüne doğru bir ışık yaydığını göreceksiniz. Bu işlemden sonra artık büyülerinizi yapabilirsiniz.

Minecraft Wither Nasıl Çağrılır?

Nether dünyasında uzun uzun Wither canavarlarını aramak yerine onların ayağınıza kadar gelmesini ister misiniz? Evet bu mümkün. Bunun için ruh kumu blokları ile T harfi şeklinde bir yapı inşa edin ve bu yapının üstüne 3 adet Wither iskeleti kafası koyun. Bu sayede Wither gelecek ve siz de minecraft fener yapımı için gerekli olan nether yıldızını alabileceksiniz.

Minecraft Fener Yapmak İçin Hangi Bloklar Kullanılır?

Minecraft deniz feneri yapımı için iletken maden bloklarını tercih etmeniz ve bu blokları kullanmanız gerekir. Bu blokları dilerseniz düz bir şekilde dilerseniz de piramit şeklinde yerleştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.