Oyun Dünyası

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir?

Abone Ol

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir?

Gelişen internet ağı ve teknoloji ile oynanan spor karşılaşmalarının kaçırılmaması amacıyla yapılan oyun etkinlikleri yoğun bir ilgi görmektedir. Oyuncuların sergilediği performanslar ve oynanan oyunu canlı olarak izlemek isteyen birçok kişinin bu nedenle vazgeçilmez uygulamalarından biri haline geldi Twitch. Profesyonel oyun ve oyuncu videolarının paylaşılmakta olduğu bir oyun steam ağı olan Twitch uygulamasına gelen özellikler de kullanıcıları memnun etmeye devam ediyor.

 

Getirilen özelliklerden biri de iki kademeli güvenliktir. Bu özellikle hesabınızın kötü amaçlarla kullanımına karşı daha sıkı bir önlem almış olmaktasınız. Özelliği etkinleştirmeniz halinde hesabınıza giriş yaparken sizden ilk olarak kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen sistem, bu adımdan sonra cep telefonunuza tek kullanımlık olan özel bir şifreyi kısa mesaj aracılığıyla göndermekte. Gönderilen kodu sisteme girdiğiniz zaman da hesabınıza erişim sağlayabilmektesiniz.

 

Bu yazımızda sizlere bu özelliği Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir? Başlığı ile detaylı olarak aktaracağız.

 

  • İlk olarak Profil isminizin yanında bulunan ok işaretine tıklayın ve açılır pencereden ‘Ayarlar’ seçeneğini seçin.
  • ‘Hesap Ayarları’ bölümüne girin ve ardından ‘Güvenlik ve Gizlilik’ sekmesine geçiş yapın.
  • Sekme içerisinde yer alan ‘Two-Factor Authentication’ yani İki Aşamalı Kimlik Doğrulama seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada sizden bir telefon numarası istenmekte. Kısa mesajla kodların gönderilmesini istediğiniz cep telefonu numaranızı başına Türkiye için +90 ekleyerek yazın ve ‘Devam’ butonuna tıklayın.
  • Açılan ekrana girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilen doğrulama kodunu yazın. Mesaj almamışsanız ‘Sms iste’ seçeneğiyle mesajı tekrar isteyin. Doğrulama kodunu yazdıktan sonra ‘Doğrula’ butonuna tıklayın. Kısa bir sürede ‘Two-Factor Authenticatication etkinleştirildi’ başlıklı bir sayfa karşınıza çıkacak ve işleminiz bu şekilde sonlanacaktır.

 

Ayrıca Twitch uygulamasının kod almakta sıkıntı yaşayan kullanıcılarına sunduğu Authy uygulamasını Android veya iOS cihazına indirerek sms bekleme sıkıntısı olmadan kodunuza hemen ulaşabilirsiniz.

 

Abone Ol

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir