Kücük Bilgiler

Twitch Stream Key Almak


Twitch Yayın açmak için kullanılan stream key nasıl alırız bunun hakkında bilgi paylaşacağım. Stream key yayın akış anahtarı olarak ta bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Twtich te yeni iseniz aklınızda bulunsun bu key kimde ise o siz imiş gibi yayın açabilir , sizin yerinize linkler paylaşabilir bir çok şekilde takipçilerinizi dolandırabilir.

Twitch yayın yaparken kullandığımız stream key almak için direkt vereceğim linkten girip alabilirsiniz veya Ayarlar Sekmesinin altındaki kanal kısmına girerek te akış anahtarı kısmında bulunan anahtarı göster butonuna basarak ta key alımını yapabilirsiniz.

Bu keyi bir yere not etmeyin derim aldıktan sonra unutur iseniz sıfırlamak gayet basit Anahtarı aldığımız işlemde aynı ekranda sıfırlama tuşu adlı butona basarak twitch stream keyimizi sıfırlayabiliriz.

Bu aldığımız keyi yayın programınıza girerek yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Kullandığınız programlara göre öneri olarak yayın Sunucusunu EU:London Uk Veya Deneme Yanılma yöntemi ile EU Konumundaki her hangi bir yayın sunucusunu seçerek yayınınzın daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz. Obs Studio programında servis kısmında twitch seçili olarak geliyor ama gene de manuel olarak kontrol ettikten sonra keyinizi girmenizi öneririm bir daha key almakla uğraşmamış olursunuz.

Obs Studio programında key girmek

Obs Studio programında keyimizi gireceğimiz alan ise Dosya => ayarlar => yayın sekmesinde yer almakta.

Diğer programlar için gene bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz çoğunlukta yayıncıların tercihi obs olduğu için ben obs studio üzerinden anlattım.

Özel Yayın sunucunuz mevcut ise onun ayarları hakkında başka bir makalede bilgileri paylaşacağım.

Google Üzerinden Arama İle twitch stream key Olarak girdiğiniz sitelere de dikkat ediniz  sizi sayfada giriş yaptırarak twtich bilgilerinizi alabilirler.

Twitch Key Direkt Almak İçin Linki Ziyaret Ediniz : https://www.twitch.tv/broadcast/dashboard/streamkey

 

İyi yayınlar bol kazançlar arkadaşlar yayın yaptığınız kanalları yorum olarak belirtir iseniz belki küçük bir katkımız olur , istediğiniz paylaşımları da mail veya iletişim adreslerimize atarsanız seviniriz buna göre sitemizi düzenler vede yayın yaparız.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.