Kücük Bilgiler

Ucuz Alan Adı Kayıt Etmek

Ucuz Alan Adı Kayıt Etmek


Webmasterlerin Ortak Sorunu Döviz Fiyatlarındaki Artıştan dolayı Alan adı ( Domain ) Fiyatlarının yükselmesi, yenileme fiyatları yüksek rakamlar çıkması canımızı yakıyor. Bu makalede sorunsuz bir şekilde Alan adınızı nasıl ucuza getireceğimizi anlatacağım.

Ucuz Alan Adı Kayıt Etmek

Alan Adını Yeni Kayıt Yapacaksanız ve de Projeniz Önemli Değil İse 1 Dolara Sürekli Kayıt Yapabileceğiniz Siteyi Kullanabiliriz Ama Projemiz Değerli Alan Adımız Kaybolmasın, Riske Girmesin Diyorsanız Hiç 1 Dolarlık Sisteme Bulaşmayın Derim.

Alan Adları Hakkında Küçük Bir Hatırlatma Yapayım Alan Adı Bitiş Süresine 15 – 20 Günden Az Kaldı İse Transfer Etmek Riskli Olabilir, Transfer Maili Gelmesi vede Onaylanma Süreçleri Firmalar Arası Farklılık Gösterebiliyor. Transfer Sonrası Hem Alan Adımız 365 Gün Uzatılmış Olacak Hem de Farklı Bir Firmadan Hizmet Alacağız Ama Alan Adınızı Diyelim Ki 1 Dolara Olan Siteden Kayıt Ettiniz 60 Gün Geçmeden Ucuz Bir Firmaya Transfer Ederek Süresini Uzatmak İsterseniz Süre Uzamaz. Alan Adını Yeni Aldıysanız 60 Gün Bekleyin Ardından Transfer Edin. ( Süreler Kayıt Yapan Firmaya Göre Değişiklik Gösterebilir. )

Süreler ve status kodları için icann sitesini ziyaret edin : https://icann.org/epp#redemptionPeriod

Alan Adınızda İletişim Bilgilerinizin Gizli Kalmasını Whois Atan Kişilerin Görmemesini İstiyorsanız Firmaların Kampanyalarını Takip Etmeniz Gerekecek, Bu Makalede Salt Domain Fiyatını Yazacağım.

Ama Hem Güvenli Hem de Alan Adı Gizlilik Koruması Olsun Diyorsanız Önereceğim Firmaların Sitelerini Ziyaret Edin, Kendiniz Araştırın.

Bu Makalede İki Başlık Şeklinde Açıklayacağım Alan Adını Ucuza Almayı.

 

Transfer Ücreti İle Düşük Maliyete Kayıt

Elimizdeki 60 Günü Doldurmuş ( Süreler Kayıt Yapan Firmaya Göre Değişiklik Gösterebilir. ) Alan Adımız İçin Transfer Ederek Süresini Uzatacaksak, Ya Alan Adı Kayıt Yapan Firmaların Sitelerine Tek Tek Girerek Fiyatlarına Ve Promosyon Kodlarına Bakarak Fiyat Araştıracağız Ya da Bunu Sizin İçin Yapan Siteler Var Ben Direkt Olarak O Sitelerden Olan DomainComp Sitesinden Faydalanıyorum. ( Türkiye Hizmet Veren Firmalar Listede Yoklar ).

Yerel Firmalar Listede Yoklar, Biz Bu Büyük Firmaların Hepsine Güvenmeli miyiz?

Arkadaşlar Firmaların Hepsi Büyük Olabilir İndirimli Olabilir Ama Zaman Zaman Alan Adına El Koymaları Piyasada Yaşanan Bir Durum, Alan Adınız Gasp Olabilir.

Alan Adınıza El Koyulmaması İçin Bilgilerinizin Doğru Olması, Düzgün vede Köklü Firmalarla Çalışmamız Gerekli.

Firmanın “ ICANN-Accredited Registrars “ Listesinde Olmasına Dikkat Edin, Bayilerin Kötülerinden Uzak Durun, Dolandırıcılık Yapan Bayileri Üst Firmalarına Şikâyet Edebilirsiniz Veyahut Direkt Olarak İCANN Şikâyet Ederek Çözüm Bulabilirsiniz.

ICANN-Accredited Registrars Listesine Buradan Ulaşabilirsiniz : ICANN-Accredited Registrars

Türk Firmalar ile Ucuz Alan adı kaydı

Türkiye ‘De Hizmet Veren Firmaların Sitelerini Maalesef Ki Tek Tek Ziyaret Ederek Fiyat Araştırması Yapmanız Gerekmektedir. Bir de Türkiye Merkezli Firmaların Çoğu ICANN-Accredited Registrars Listesinde Yer Almaz. Çünkü Birçok Firma Maliyeti vede Şartların Zor Olmasından Dolayı ICANN Kayıt Olamazlar Bunun Yerine Reseller Tipi Alan Adı Sağlayıcılığı Yaparlar. Tabii ki Kötü Firmalar Değildirler, Gene ICANN Güvencesindesiniz, İşlemlerde Türkçe Destek Alabilirsiniz, Karşınızdaki Türk Destek Elemanları Olacaklardır Ama Fiyat Olarak Çoğunlukla Yabancı Firmaları Ucuz Buluyorum.

Transfer İçin Çoğunlukla Değişken Fiyatlarla Karşılaşacaksınız Çünkü Her Uzantının Uygun Olduğu Firma Farklı Olacak Ama Benim de Bütün Alan Adı Portföyümün Hepsi NameSilo Adlı Alan Adı Kayıt Firmasında Yer Alıyor, Fiyat Olarak Uygun vede Alan Adı Gizlilik Koruması Sürekli Olarak Ücretsiz.

Bu Firmaya Ait Özel Bir Promosyon Kodumuzda Mevcut, Bu Kodu Girerek 1 USD Daha Ucuza Alan Adınızı Kayıt Yapabilirsiniz.

1 USD İndirim Sağlayan Promosyon Kodu :

gecbunlari

Transfer Fiyatları Hakkında Daha Fazla Önerim Maalesef Ki Yok Ama Verdiğim Siteden Tüm Firmaların Fiyatlarını Kontrol Edebilirsiniz. Unutmadan Kredi Kartlarının Online Harcamalara %50 İade Tarzı Kampanyaları Oluyor Onları da Takip Ederek Diğer Firmalardan Daha Ucuza Kayıt Yapabilirsiniz.

Godaddy Firması Eskiden Birçok Firmadan Ucuz Çıkıyordu Çünkü Ülkemizde Vergi Ödemiyordu , Godaddy ‘de Vergi Ödediği İçin Artık Fiyatları Biraz Tuzlu Çıkabiliyor.

! Kampanyası Bol Promosyonu bol olabilecek takip etmenizi önereceğim firmalar.

 

1.NameSilo

2.Godaddy

3.Namecheap

4.1And1

5.BigRock

6.Domain.Com

7.Directnic ( Çoğunluk ile pahalı denk geldi ama promosyon kodu kovalanabilir. )

 

2.Yeni Kayıt

Yeni Kayıtta da Durumlar Aynı Domaincomp Sitesini Ziyaret Ediyoruz vede Kupon Kodu Arıyoruz,

 

2.1 Değersiz Proje Kaydı

Önem Vermediğim Alan Adlarımı Burada Tutuyorum, Sorun Yaşan Çok Fazla Ama İlk Yıl Ücretleri Çok Düşük Her Seferinde Yeni Bir Hesap, Farklı Sanal Kart ile 1 USD ‘Ye Alan Adı Kaydı Yapabiliyorum.

Önerim Değerli Projeleriniz İçin Kullanırken Düşünün Taşının, Sorun Yaşatmayabilir Büyük Bir Firma Ama Eski Müşteri Yorumları Pek İyi Gözükmüyor. Ben Kullandım Sorun Yaşamadım Ama Gene de Dikkat Etmekte Fayda Var.

Alan Adı Kaydını Yapar iken Host Seçmemeye Dikkat Edin!

1And1 Alan Adı Kaydı Fiyat Listesine Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

 

1 Dolara Alan Adı Kaydı Yapan Firmaların Çoğunda Sorun Yaşayabilirsiniz, Şartlarını Detaylı Okumanız Gerekiyor. 1 Dolara Hizmet Veriyor Diye De Kötü Algısına Kapılmayın Sadece Dikkat Edin.

1 Dolara Kayıt Yaptığım Bir Firmada İsmini Hatırlamıyorum ama Nameserverleri Kilitlemişlerdi vede Transfer Kodunu da vermiyorlardı Alan Adı Çöp Olmuştu.

Alan Adını Eskiden Aylık Sabit Fiyatlarla Promosyon Kodları İle Yayınlayabiliyorduk, Artık Döviz Artışı, Firmaların Politikaları Değiştiği İçin Net Bir Liste Paylaşamasam Da NameSilo Adlı Firmayı Uzun Zamandır USD Fiyatlarında Sabit Olarak Görüyorum. Maalesef Ki Alan Adı Alır İken de Fiyatlar İçin Sağlayıcıların Sitelerini Tavaf Etmemiz Gerekiyor.

 

 

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.