Mobil Alemi

Uygun Fiyatlı Telefonlar

Telefon üreticileri belirli zaman aralıklarında yeni modeller üreterek piyasaya çıkarıyor. Her markanın kendisine göre belirlemiş olduğu ana temalar ve özellikle bulunuyor. Telefonlarda yer alan özellikler fiyatla doğru orantılı şekilde ayarlanıyor. Performans ve özellik açısından geliştirilen telefonlar daha pahalıya satılıyor. Şu an piyasada Android ve Ios tercih ediliyor. Ios işletimi Apple firmasına özel şekilde üretiliyor. Andorid geri kalan tüm markalarda kullanılan bir işletim sistemidir.

Ios kullanımı zor ve karışık olduğu için, yaşlı grupları genellikle Android telefon kullanıyor. Tuşlu telefon devri kapandığı için artık herkes dokunmatik telefon kullanımına başladı. Telefon alırken özelliklerinin iyi incelenmesi gerekiyor. Her markanın kendine özgü belirlediği bir fiyat tarifesi bulunuyor. Belirlenen fiyatlarla satışa sunuluyor. Her marka telefonlarının serisini yükselterek yeni model başlığı altında satışa sunuyor. Yeni modeller satışa sunulduğunda eski modellerin fiyatlarında düşüş yaşanıyor. Uygun fiyatlı telefonlar başlığı adı altında alınabilecek yüzlerce telefon modeli olduğunu söyleyebiliriz. 23

Akıllı Telefon Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Akıllı telefon alınırken öncelikle istediğiniz özellikleri belirlemeniz gerekiyor. Eğer çok fotoğraf çeken bir kişiyseniz, fotoğraf çekimini iyi yapan bir telefon tercih etmelisiniz. Performans veya hafızaya önem veriyorsanız, bu özelliklerin yüksek olduğu bir telefon alınmalıdır. Telefonlar pil sistemiyle çalıştığı için, pilinin dayanıklı ve uzun ömürlü olması da istenebilir. Tüm bu özelliklerin sizin için önem sırasına göre sıralayarak, telefon arayışlarına başlayabilirsiniz. Çoğu telefonun ana özelliklerinde ağır bastığı konular bulunuyor. IOS cihaz kullanan kişilerin pil tüketimi konusunda şikâyet ettiklerini görüyoruz. Aynı şekilde Android cihazlarında kamerayla ilgili sıkıntılı yaşanıyor. Her telefonun ve her markanın eksileri, artıları bulunuyor. Önemli olan sizin neye öncelik verdiğiniz özelliktir. İstediğiniz özellik sayısı yükseldikçe, alacağınız telefonun pahalı bir telefon olacağını unutmamalısınız.

Orta Seviyeli ve Üst Segment Telefonlar

Orta seviyeli cihazlar genellikle ne iyi ne kötü olan telefon markalarıdır. Uzun ömürlüdür ve istediğiniz performansı size verebilir. Eğer her konuda zirve yaşamak istiyorsanız, üst segment telefonlara göz atmanızı öneririz. Üst segment telefon özellikleri performans, pil ve depolama açısından çok etkilidir ve bunlara göre üretilmiştir. Sadece oyun performansını hedef alarak üretilen telefonlar piyasada yer alıyor. Mobil oyunlarında iyi bir performans elde etmek istiyorsanız, buna göre bir telefon modeli alınması gerekiyor ve genellikle üst segment kategorisinde yer alıyor. Uygun fiyatlı telefonlar listesinde yüzlerce telefon yer alıyor. Eğer çok iyi bir performans istemiyorsanız ve çok fazla mobil uygulama kullanmıyorsanız uygun fiyatlara telefon bulabilirsiniz.

Başlangıç Seviyesi Telefonları

Başlangıç seviyesinde yer alan telefonlar, genellikle performansı yüksek olmayan telefonlardır. Mesajlaşma, fotoğraf çekme ve konuşma için kullanılır. Bu tür telefonlar diğer telefonlara göre piyasada daha ucuza satılır. İstenilen özelliklere göre fiyat aralığı yükselmeye başlar. Xiaomi markası başlangıç seviyesinde Redmi 8A modelini üretmiş ve piyasa sürmüştür. Telefonda 2 GB ram ve 5000 mAh batarya yer alıyor. Arka kamerası 12 MP, ön kamerası 8 megapikseldir. Android işlemciye sahip bu telefonu uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Oppo markası piyasada çok eski değildir. Başlangıç seviyesinde Oppo A5s telefonunu üreterek satışa sunmuştur. Yine bu telefonda 2 GB ram ve 32 GB depolama hafızası bulunuyor. Arka kamerası 13 megapikseldir. Bu telefonlar genellikle 3-4 farklı renk üreterek piyasaya sürer. Kullanıcılar istediği rengi belirleyerek satın alabilir. Telefon piyasasında iddialı olan Samsung firması, Galaxy A01 olan cihazını başlangıç seviyesinde üreterek satışa sunuyor. Uygun fiyatta satışa sunulan Galaxy A01, 16 GB depolama alanıyla ve 13 MP arka kamerasıyla ön plana çıkıyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.