Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Yeni Realme C11 Telefon İncelemesi

Yeni Realme C11 Telefon Özellikleri


Çinli bir şirket olan Realme son zamanlarda güzel ve ucuz telefonlar üretmeye devam ediyor. Ucuz telefon üretmek de işlemciyi ucuz ama kaliteli seçmekle olmaktadır ki Realme C11 modelinde de aynı politika izlendi. Snap Dragon yerine son zamanlarda pazarın yüzde kırkına hakim olmaya başlayan MediaTEK işlemci kullanmaya karar verdi. Hem hızlı hem de ucuz bir işlemci.

 

Yeni Realme C11 Telefon Özellikleri

Realme C11 modelinde MediaTEK Helio G35 model işlemci bulunuyor. Temmuz ayının ortalarında satışa çıkacak olan yeni Realme C11 telefon modeli HD plus ekranla donatılmış. Çekirdek frekansının 2.3 GHz bandına çıkması oldukça iyi. Ayrıca IMG Power VR GE8320 model grafik işlemci de bu cihazdaki önemli donanımlardan biri. Sistem için 2 GB ram yeterli görüldü.  Yeni ekranda 1600x 720P çözünürlük var. 6.52 inç HD+ ekranı bulunan cihaz HD kalitede görüntü sunuyor.

 

Ekran koruması olarak Gorilla Glass3 teknolojisini kullanan Realme şirketi bu cihazın önüne 5 MP kamera arkasına da 13 MP+ 2 MP kamera yerleştirdi.  Realme C11 telefon modelinde parmak izi okuyucu yok bunun nedeni de ucuz bir cihaz elde etmek. Dahili flaş belleğini de 32 GB olarak tasarlayan şirket, bin TL altında satmayı planladığı bu cihazda micro SD desteğine de yer verdi. FM radyo özelliği ve en önemlisi de son model telefonlarda gelenek olmaya başlayan 5.000 mAh kapasiteli pili de  C11 modelinde kullanıyor.

Realme bu cihazında Android 10 işletim sistemini kullandı ve telefonu da 100 dolar fiyatla satmaya kararlı. Cihazda Wi-Fi 6 ve 5G teknolojileri yok. Ayrıca parmak izi okuyucu da bulunmuyor. Ancak pilinin 72 saat dayanması, yazılımının güncel olması Bluetooth 5.0 özelliği son derece şık kasası bu cihazın satışını arttıracak özelliklerdendir.

Temmuz 2020’de önce Çin’de satışa başlayacak olan yeni Realme C11 telefon modeli, ikinci bir telefon olarak herkesin tercih edebileceği bir cihaz.  Ya da yaşlı akrabalara hediye olarak verilebilecek en güzel telefon  Realme C11 model olacak.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.