Bilgisayar GenelKücük BilgilerMobil Alemi

Telefondaki Gereksiz Dosyaları Silme Programsız PC

Telefon dahili deposu verilerin ve uygulamaların kullanılması açısından önemlidir. Telefondaki Gereksiz Dosyaları Silme Programsız PC oldukça önemli bir konudur. Gereksiz dosyaların silinmesi telefon ve bilgisayarın daha hızlı çalışması anlamına gelmektedir. Gereksiz dosyalar sayesinde bu cihazlarda kasılma ve ağırlaşma olmaktadır. Birçok insan gereksiz bir süre dosya yüzünden donma durumu ile karşı karşıya kalmak zorunda kalmaktadır. Telefon ve PC’de olan gereksiz dosyaları silmek için programlar bulunmaktadır. Ancak bu programları kaldırma sırasında artık bırakabilmektedir. Bu sebeple programsız silmek her zaman için daha güvenli olacaktır.

Cihazlarda gereksiz dosyaların silinmesi oldukça rahatlatıcıdır. Silinen dosyalar sayesinde cihazlar daha güçlü çalışmaktadır. Telefondaki Gereksiz Dosyaları Silme Programsız PC çok kolay yapılabilmektedir. Birkaç adımda telefonlarınızdan ve bilgisayarınızdan programa gerek kalmadan silme işlemleri yapılabilmektedir. Silme işlemi sayesinde telefon deposunda yer açıldığını görmek mümkündür. Kullanılmayan verilerin silinmesi cihazın daha sağlıklı kullanılmasına olanak tanımaktadır. Cihaz performansının artması açısından gereksiz dosyalara silme komutunun verilmesi oldukça cihaza yer açma açısından önemlidir.

Bazı kullanıcılar gereksiz dosyaların önemli olduğunu düşünerek silme işlemini bir türlü yapamamaktadır. Ancak biriken dosyalar hem cihazların kaliteli çalışmasına engel olacak hem de depo alanınızı küçültecek ve nihayetinde kullanılmaz hale getirecektir. Hiçbir program kullanmadan basit bir şekilde gereksiz olan tüm dosyaları bir hamlede silmek mümkün olacaktır. Silme işlemleri işletim sistemine göre küçük farklılıklar göstermektedir.

Telefondan Gereksiz Dosyaları Silme Programsız

Telefondaki gereksiz dosyaları silme programsız PC nasıl yapılır birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle depo kapasitesi azalan kişiler cihazda verim sağlamayan dosyalardan kurtulmak istemektedir. Gereksiz dosya silme işlemini bilen kadar bilmeyen kullanıcılarda bulunmaktadır. Gerek PC gerekse telefonda sorun yaşamadan gereksiz dosyalar basit bir şekilde silinebilmektedir. Bunun için çok basit bir yöntem vardır. Manuel olarak cihazınıza komut vererek anında istenmeyen dosyalardan kurtulmak mümkündür. Gereksiz dosyalar cihazda yer alan artık kullanmadığınız uygulamalar olabileceği gibi çok eski fotoğraflarınızda olabilir. Öncelikle Android işletim sisteminden gereksiz dosya nasıl silinir kısaca açıklayalım.

  • Genel olarak Android cihazların birçoğunda temizleme uygulaması gömülü olarak kullanılmaktadır. Temizleyici olarak cihazında yer alan bu aracı açtığınızda isteğiniz doğrultusunda gereksiz dosyalarınızda silinmektedir.
  • Telefondaki gereksiz dosyaları silme programsız PC ile kesin bir şekilde sonuca ulaşmaktadır. Android kullanıcılarının pek çoğunda Google Files bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde de pratik olarak temizleme komutu verilmektedir. Gereksiz dosyaları silmek için istenmeyen dosyalar butonunu tıklamanız ve temizle demeniz yeterlidir.
  • Android cihazlardan programsız olarak dosya kaldırmak için fotoğraf depolama bölümüne gelerek yer aç demeniz yeterli olacaktır. Alanda bulunan gereksiz dosyalar silinecektir.
  • Gereksiz dosyaları silenin bir yolu da Google Play Store aracılığı ile kullanmadığınız dosyaları silmektir. Profil kısmında uygulamalar ve cihazı yönet kısmına geldiğinizde işinize yaramayan uygulamaları silebilirsiniz.

IOS Cihazlarda Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

En çok kullanılan cihazlardan biride iPhone olarak bilinmektedir. Telefondaki gereksiz dosyaları silme programsız PC veya İPhone cihazlardan silmek oldukça pratiktir. Safari, fotoğraf ve uygulama dosyalarını silerek cihazınızı gereksiz dosyalardan arındırmak mümkün olacaktır.

  • Safariden gereksiz dosyaları silmek için geçmiş aramalarınızı temizlemek önemlidir. Girilen siteler ne yazık ki cihazlarda çerez oluşturabiliyor. Ayarlar bölümümden Safari kısmına gelin. Tüm geçmişi ve Web sitesine bağlı verileri silin. Böylelikle cihazınız gereksiz dosyalardan arınacaktır.
  • IOS cihazlarda ikinci önemli gereksiz dosya silme tekniği fotoğraf ve videoların silinmesidir. Birden fazla çekilen fotoğraflar, mesajlaşma uygulamalarından alınan fotoğraf ve videolar zaman içinde cihazda unutulup gitmektedir. Bunların ayıklanması ve temizlenmesi önemli olacaktır. Depolama uygulamaları ile resimleriniz koruma altına alıp tüm gereksiz resim, video içeriklerini silebilirsiniz.
  • Cihazınız da bulunan uygulamaları kaldıraraktan cihaza alan tanıyabilirsiniz. Bazı uygulamaların ön belleklerini temizlemeniz cihazların hafiflemesinde rol oynayacaktır.

Windows Üzerinden Gereksiz Dosya Silinmesi

Telefondaki gereksiz dosyaları silme programsız PC ile de sağlanabilmektedir. Nasıl ki telefonlarda gereksiz dosyalar birikip kasma yapıyorsa aynı durum bilgisayarlar içinde söz konusudur. Özellikle PC kullanımında gereksiz dosyalar donma ve ağır çalışmaya neden olmaktadır. Windows+S tuşuna basın. Açılan sayfaya disk temizleme komutu verin. Bilgisayarınız gereksiz dosyaları tarayacaktır. Bu sayede istemediğiniz gereksiz dosyaları anında silme işlemi yapabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.