Oyun Dünyası

Valorant Sistem Gereksinimleri

Riot Games tarafından çıkarılan Valorant oyunu son derece rekabetçi bir oyundur. Oyun piyasaya çıkar çıkmaz milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlandı. Oyunun her aşaması oyuncular tarafından büyük bir merak uyandırırken sistem gereksinimleri de son derece merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Valorant sistem gereksinimleri 2020 ile her oyuncu oyunu bilgisayarına indirebilme imkânı bulabilecektir. Valorant oyununu oynayabilmek için bu oyuna uygun bir bilgisayar olması gerekiyor. Gerekli sistem özelliklerine sahip değilseniz oyun ile ilgili birçok hata almanız olası durumlardan biridir. Taktiksel FPS oyunu olan Valorant kısa bir süre önce oyun severlere sunulmuştur. Ancak oyunun oynanabilmesi için mutlaka gerekli sistem özelliklerine sahip olması gerekiyor.

Valorant Oyunu İçin Hangi Sistem Özelliklerine İhtiyaç Var?

 

Valorant sistem gereksinimleri kaç gb sorusu kişiler tarafından en merak edilen sorulardan biridir. Bu oyunu oynamak isteyen kullanıcıların yükleme yapabilmek için en az 9 GB depolama kapasitesine sahip olması gereklidir. Bu depolama kapasitesine sahip olmasının yanında birçok farklı gereksinime daha ihtiyaç vardır. Oyunu yüklemek ve bilgisayarda çalıştırabilmek için Valorant sistem gereksinimleri minumum şu şekildedir:

  • Bilgisayar işlemcinin Intel Core 2 Duo E8400 olması gerekiyor.
  • Ekran kartı özelliklerinin Intel HD 4000 olması önemlidir.
  • Bellek kapasitesi içinse 4 GB yeterlidir.
  • İşletim sisteminin Windows 7 64 bit olmasına önem verilmelidir.

Bu özellikler en düşük gereksinimlerdir ve 30 FPS içindir.

 

Valorant Oyunu İçin Maksimum Gereksinimler

 

Valorant sistem gereksinimleri maksimum olarak ise biraz daha üst seviyede özelliklere ihtiyaç duyulur. 60 FPS için önerilen gereksinimlerde işlemcinin Intel i3- 4150 olması gerekiyor. Ekran kartının NVIDIA GeForce GT 730 olmasına ihtiyaç vardır. Bellek için 4 GB yeterlidir ve İşletim sistemi için de Windows 7/8/10 olması gerekir ve 64 bit özelliği taşımasına önem verilmelidir.

144 FPS için ise; işlemcinin Intel Core i5- 4460 olması ve 3.2 GHz özelliğinde olması gerekiyor. Ekran kartının mutlaka NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti olmalıdır. Belleğin 4 GB olması, işletim sisteminin de yine Windows 7/8/10 64 bit olması gereklidir. Bu gereksinimleri sağlayan oyuncular oyunda çok daha akıcı zaman geçirebilme imkânı bulabilirler. Oyunda hata bilgisi almamak için gereksinimlerin eksiksiz olmasına özen gösterilmelidir.

 

Valorant Oyunu Nasıl İndirilir?

Valorant oyun gereksinimlerini sağlayan bir cihazınız var ise bu oyunu kusursuz oynayabilmek bilgisayara indirmek gerekiyor. İndirme işlemi için ilk adım oyunun kurumsal sitesine girmektir. Kurumsal siteye girdikten sonra burada bulunan Hemen Oyna butonu tıklanmalıdır. Eğer bir Riot hesabınız varsa oyunu yeni bir hesap oluşturmanız gerekmez. Fakat hesabınız yoksa Hesap Oluştur kısmını tıklamanız gerekiyor.

Hesabınız varsa Oturum Aç butonu seçilmelidir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir oyun indir sayfası çıkar. Bu sayfada ise indir butonu tıklanmalıdır. Oyunun kurulum dosyası otomatik olarak bilgisayara inmeye başlar. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Riot hesabınız ile oyuna giriş yapabilir ve karakter seçiminizi yapabilirsiniz. Oyunu en rahat şekilde oynayabilmek için Intel Hd 3000 grafik kartına sahip olmanız gerekiyor.

Türk oyuncuların tercih edilmesinde önemli birçok sebep vardır. Her şeyden önemlisi bu oyunlar çok düşük sistem gereksinimi sunar. Aynı zamanda Türk sunucuları da olan bir oyundur. Ping değerinin düşük olması tercih edilmesinde ki önemli nedenlerden biridir. Aynı zamanda yüksek bir bağlantı kalitesi vardır. Kesintisiz bir oyun deneyimi sunan Valorant 128 Tickrate sunucularına sahiptir. Bu da sunucunun saniyede çok hızlı yenilenebildiğini gösteren bir detaydır. Kısacası her yönden oyunculara çok iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.