Oyun Dünyası

Hem Bilgisayarda, Hem Mobilde Oynanabilecek En İyi Oyunlar (2022)

En Çok Oynananlar: Hem Bilgisayar, Hem Mobil Oyunlar (2022)

Mobil oyunlar her geçen gün gelişimini sürdürüyor ve oyuncular için harika deneyimler sunmaya devam ediyor. Mobil oyunların yanı sıra bilgisayar oyunları için de çok büyük bir pazar payı var. Bu oyunların aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden oynanabilir hale gelmesi, oyun dünyasının en sevdiği yeniliklerden biri.

Mobil oyunların en güzel avantajlarından biri hiç kuşkusuz ki dışarıda, okulda, otobüste veya evde yatarken deneyimlenebilecek olmasıdır. Mobil kullanıcılarının, bilgisayarda oynadıkları oyunları mobil cihazlara da kurabiliyor olması oyunun katılımcı ve hayran kitlesi için de oldukça yarar sağlıyor. Bu özelliği sağlayan ve başarı elde eden oyunlardan biri PUBG Mobile oldu. Peki, hem bilgisayardan hem de mobil cihazdan oynanmasına imkan sunulan oyunlar hangileri?

En Çok Oynananlar: Hem Bilgisayar, Hem Mobil Oyunlar (2022)

Hem bilgisayar, hem de mobil dünyasında oynanabilen oyunlar listesinde ilk sırada PUBG’nin yer aldığından hepimiz oldukça eminiz. Fakat bunun dışında belki de hiç adını duymadığınız, mobil platformlar için de uygun hale getirildiğinden haberdar olmadığınız oldukça oyun bulunuyor. Hem bilgisayar, hem de mobil oyunlar için popülerlik sırasına göre hazırlanan liste şu şekilde;

1. Player Unknown Battle Ground (PUBG)

PUB Mobile: En İyi Mobil oyunlar
PUB Mobile: En İyi Mobil oyunlar

PUBG Mobile, piyasaya sürüldüğünden beri oyuncu rekorları kıran ve 7’den 70’e dek her yaştan oyuncuyu kazanmayı başarmıştı. Bugün PUBG Mobile’ın oyuncu sayısı tam olarak 15 milyonun üzerinde! Dünya genelinden her ülkedeki oyuncularla eşleşebiliyor ve takım maçları yapabiliyorsunuz. Gerek oyun kalitesi, gerek oynanış şekli açısından en çok tercih edilen mobil oyunlar arasında ilk listede PUBG Mobile yer alıyor.

2. Fortnite

2017 yılında oyun sektörüne giriş yapan Fortnite Battle Royale, günümüzde 125 milyon gibi devasa bir oyuncu hacmiyle ikinci sırada yer alıyor. Oyunun sıkı takipçisi olmayan kişiler henüz bilmese de, Fortnite oyunu 2018 yılında mobil cihazlardan da oynanabilir hale getirildi. En çok tercih edilen mobil oyunlar arasında yer alan Fortnite, PUBG oyununu sevenler tarafından kesinlikle sevilecek bir oyun türü!

3. Minecraft Mobile

Minceraft’ın, mobil oyun dünyasında ne kadar büyük bir kitleye hitap ettiğini açıklamaya gerek yok. PC oyunları arasında da bolca oyuncu kitlesi bulunuyor. Her yaş grubundan oyuncuyu barındıran Minecraft, mobil dünyaya güzel bir adım atmıştı. Bununla birlikte en gözde mobil oyunlardan bir tanesi olmayı başardı. Oyuncuların çeşitli bloklarla can alıcı yapılar inşa etmesine izin veren, hatta devasa yapılarla koca bir şehir yaratmasına dahi imkan sağlayan bu oyunun özellikle genç ve çocuklar için asla vazgeçilmez mobil oyunlardan biri olduğunu biliyoruz.

4. Roblox

Minecraft’tan sonra Roblox’a yer vermemek olmazdı! Oynanış bakımından Minecraft ile benzer bir mantığa sahiptir. Fakat görünüşü Minecraft’tan farklılıkları bulunan Roblox da mobil oyunlar arasında yer alıyor. Roblox’un ortaya çıkma tarihi 2006 olarak biliniyor. Bu bakımdan çoğu oyundan daha köklü bir geçmişe sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Mobil cihazlar için de sunulan Roblox, hem Google Play hem de APP Store üzerinden indirilebiliyor.

5. GTA: Vice City

Koca bir neslin göz bebeği PC oyunu GTA, mobil dünyasına giriş yapacağını söylemişti. Bu söylem tüm oyun dünyasında çok merak uyandırmıştı. Kimi oyuncular için ne yazık ki bekledikleri gibi olmadı. Kimi oyuncular için ise tam da aradıkları bir oyun oldu. GTA Mobile, Android ve İPhone cihazlar üzerinden oynanma imkanı sunuyor.

6. Stardew Valley

PC oyunları arasında görüntü kalitesi belki de en düşük seviyeli olan oyun Stardew Valley olabilir. Ancak listedeki tüm diğer oyunlar kadar oyuncuya kendisini oynattırdığını söylemekte hiçbir hata bulunmuyor. Stardew Valley, PC sürümünden sonra mobil oyun olarak da sunulmuştur. Mutlaka adından söz ettiren, zaman zaman ilk sıralara çıkan Stardew Valley de oldukça seviliyor.

7. Zula Mobile

Zula, özellikle Z kuşağının çocukluk yıllarına tekabül ediyor. Mobil sürümlere de getirildi ve oyuncuların anıları gözlerinde canlandı. Zula’nın mobil versiyonu masaüstü versiyonda olduğu kadar ilgi görmediği aşikar. Fakat yine de en çok tercih edilen mobil oyunlar arasında yerini koruyor. Zula Mobile, hem Android hem de İOS sürümlerde oynanabiliyor. Zulamobile.com resmi sitesi üzerinde çeşitli detaylar ve bilgiler bulunuyor.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlar için oynanabilir hale gelen 7 popüler oyunu listeledik. Mobil dünyasında en çok oyun içi satın alım yapılan oyunları okumak için şu yazımıza göz atabilirsiniz; En çok para ödenen mobil oyunlar açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.