Oyun Dünyası

Valorant Van 0 Hata Çözümü

Valorant Van 0 Hatası Nasıl Çözülür? 


Riot Games, VALORANT’ta kalan tüm hataları düzeltmek için çok uğraşmıştır. Ancak aynı anda bu hatalardan yalnızca birkaçını düzeltebiliyor. Zaman zaman ortaya çıkan Valorant hatalarınan biri de Van 0’dır. Bu hata artık oyuncuları eskisi gibi rahatsız etmese de oyuncular oyun sırasında yeniden doğmak istediklerinde buna engel olur. Riot ile ilgili ortaya çıkan tüm sorunlarda olduğu gibi, beklemek tüm benzer hataların nihai çözümüdür. Ancak herkesin bekleyecek zamanı elbette olmayacaktır. Peki valorant van 0 hata çözümü nedir gelin hep birlikte göz atalım.

Valorant Van 0 Hatası Nasıl Çözülür?

Valorant Van 0 Hatası kaynağı şu anda bilinmemekle birlikte, çoğu düzeltme, bunun Riot’un hile karşıtı sistemi Vanguard ile ilgili olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle de oyuncuların Vanguard’ı yeniden yüklemesi sorunun çözülme potansiyelini artıracaktır. Ancak bazen basit bir yönlendirici düzeltmesi bile sizi oyundan atabilir.

Oyuna Vanguard’ı yeniden indirmenin ve kurmanın en kolay yolu, Program Dosyalarında bulunması gereken dosyasını silmektir. Bunu denemeden önce VALORANT’tan çıktığınızdan emin olun. Çünkü arka planda çalıştırmak oyun dosyalarını silmenizi engelleyecektir. Vanguard silindiğinde, VALORANT istemciniz tekrar indirilecek ve yüklendiğinde PC’nizi yeniden başlatmanız gerekecektir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için aşağıdaki sıraladığımız maddeleri uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle Windows arama çubuğuna denetim masası yazın ve çıkan ilk seçeneği seçin.
  • Ardından sırası ile programlar > program kaldır > vanguard yolunu takip edin.
  • Vanguard uygulaması üzerine bir kez sağ tıklayıp programı kaldırabilirsiniz.

Bu işlemlerin ardından vanguard bilgisayarınızdan temelli olarak silinecek ve devre dışı kalacaktır. Ancak daha önce de açıkladığımız gibi bu yöntem çeşitli sorunlar nedeni ile işe yaramayabilir. Burada manuel silme işlemine başvurmamız gerekir.

Vanguard Manuel Olarak Kaldırma 

Vanguard programını manuel olarak kesin yöntemler ile kaldırmak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız adımları doğru bir şekilde takip etmeniz ve uygulamanız gerekir.

  • Başlangıç bölümünden arama çubuğuna “CMD” yazarak aratın ve çıkan ilk seçeneğe sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.
  • Komut satırına “sc delete vgc” komutunu yazın ve enter butonuna basın.
  • Ardından tekrar komut satırına “sc delete vgk” yazarak entera basın.
  • İşlemlerin ardından bilgisayarı yeninden başlatın. Bu işlem vanguard programının doğru bir biçimde silinmesi için mutlaka yapılması gerekir.
  • Bilgisayar tekrar açıldıktan sonra başlat simgesi üzerinde bu bilgisayar seçeneğine tıklayın.
  • Buradan bilgisayarınızda yer alan C:\PROGRAM FİLES\ adresine gidin.
  • Son olarak Riot Vanguard’a sağ tık yaparak sil seçeneğine tıklayın. Bu sayed vanguard programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.

Hata bazen basit bir bağlantı sorununun sonucu olabileceğinden, bilgisayar yeniden başlatılırken modemi yeniden başlatmanızı öneririz. Bu hatayı düzeltmezse, tek çıkış yolunuz oyunu tamamen silmek ve oyunun resmi sitesinden en son VALORANT sürümü ve kurulum klasörleri ile yeniden yüklemektir.

Sıfırdan tam yükleme, oyun klasörlerinizde bozuk dosya olmamasını sağlar ve bu işlem sırasında Vanguard’ı da yeniden yüklemeniz gerekir. Oyunu silmenize yardımcı olacak kaldırma sihirbazı, VALORANT ile ilgili hemen hemen her şeyi ortadan kaldıracak olsa da oyunun geride hiçbir şey bırakmadığından emin olmak için ikinci bir bakış atmak, yeni kurulumdan sonra valorant van 0 hatasını ve beraberinde oluşan sorunları çözme şansınızı artıracaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.