İncelemeler ve Testler

Vivo X51 5G Telefon İncelemesi

Yeni cihazlardan biri olan Vivo X51 -5G model cihaz, 780 dolar fiyatla satışa çıkıyor. Bu yazımızda yeni cihazın teknik detaylarına değinmek istiyoruz. Gün geçmiyor ki yeni bir cihaz satışa çıkmasın, firmalar arasındaki bu yoğun rekabet, daha iyi ürünlerin üretilmesinin önünü açıyor. Bu gün çıkan modelin adı da  Vivo X51 -5G ve bu cihazın üstün özellikleri var. 6.56 inç AMOLED ekran taşıyan makine, Snap Dragon 765-G model işlemci ile geliyor. 8 GB RAM belleği olan cihazın 4.315 mAh kapasiteli bir enerji kaynağı var.

Vivo X51 -5G Teknik Özellikleri

Fiyatına göre dizaynı da özel olan cihazın alüminyum çerçevesi var, cihaz tam 8.00 mm kalınlıkta ve 181 gram olarak dizayn edildi.  Yani standartlara en uygun ölçülerde üretildi. Sadece gri rengi olan cihazın süper ekranı, 6.56 inç boyutta olup, 90 Hz frekansta resim yeniliyor.  765G model işlemcinin 1 çekirdeği 2.40 GHz diğer çekirdeği ise 2.20 GHz hızlarda çalışabiliyorken, kalan 6 çekirdek de 1.80 GHz hıza çıkıyor.

Adreno 620 model GPU ile desteklenen bu cihaz, 8 GB ram ve 256 GB ROM ile geliyor. 48+8+13+8 MP olmak üzere, arkada 4 kamerası olan cihazın gerçek büyütme yeteneği 5X olarak geliyor.  Öne 32 MP çözünürlükte kamera yerleştiren firma, 33 Watt ile yarım saatte yüzde 60 oranında dolabilen 4.315 mAh batarya taşıyor.

Bütün gelişmiş sensörler olan parmak izi, jiroskop, renk tayfı sensörü, yakınlık sensörü gibi sensörleri barındıran Vivo X51 -5G cihaz, 780 dolar fiyatla satılıyor. Cihaz şu an için ülkemizde yok, çünkü ilk satış pazarı geleneksel olarak Hindistan ve Çin olarak seçilmiş ki, tüm şirketler, ürünlerini ilk olarak bu pazarlara sunuyorlar.  Bu telefon modelinin, fiyatı biraz tuzlu gelebilir ancak unutulmamalı ki, sadece Huawei gibi dev şirketler, kendi ürettikleri donanımları kullandıklarında daha cazip fiyatlarla ürün sunabiliyorlar. Mesela Hisilicon Kirin işlemcilerini Huawei şirketinin kendisi üretiyor ve telefonlarında da bu ürünü kullanarak, piyasalarda rakiplerini alt edebiliyor.  Ancak Vivo için bu söylenemez. Buna karşın APPLE de kendi işlemcisini ve GPU bileşenini kendisi üretiyor ama fiyat konusunda Huawei gibi bir anlayışa sahip değil.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.