Genel

Vodafone TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Ülkemizin üç büyük operatöründen biri olarak bizleri karşılayan Vodafone, bu kez de karşımıza Vodafone TV ile çıkıyor. Vodafone TV, adından da anlaşılacağı üzere bir kanal. Ancak sadece bir kanaldan da öte bir uygulama diyebiliriz. Uygulamayı isterseniz telefonunuza ya da tabletinize, isterseniz de bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Böylece satın almış olduğunuz mevcut paketleriniz ile birlikte sizler de 80’den fazla kanala, dizi ve filme tek tık ile ulaşabilirsiniz. Üstelik bu yapıtları izlerken de karşınıza reklam çıkmayacağı için oldukça cazip gözüküyor diyebiliriz. Tabii bu ayrıcalıklardan faydalanabilmek için de uygulamaya abone olmanız gerekiyor. Peki, abonelik işlemleri hakkında bir fikriniz var mı? Ya da Vodafone TV abonelik iptali nasıl yapılır biliyor musunuz? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık ve yazımızın devamında tüm ayrıntıları ile sizlere bahsettik. Gelin öncelikle Vodafone TV nasıl bir platformmuş birlikte görelim.

Vodafone TV İçeriği ve Abonelik

Vodafone TV içeriği ve abonelik konusunda üyelerine oldukça sade ara yüzler sağlayan bir uygulama diyebiliriz. Ancak önceden belirtmeliyiz ki bu uygulamada bir abonelik alabilmek için Vodafone operatörüne geçiş yapmanız ya da bu operatörden olan bir kullanıcı olmanız gerekiyor. Aksi halde uygulamanın ayrıcalıklarından faydalanamayabilirsiniz. Uygulamada bulunan kampanya ve paketlerin hepsinin kendine ait özellikleri bulunuyor. Sizlere bu özellikleri aşağıda maddeler halinde açıklamaya çalıştık.

  • Hoş Geldin paketi olarak da geçen ve genellikle Vodafone ev interneti aboneliğine ilk kez geçiş yapan kullanıcılara özel bir pakettir. Aylık ücreti 7.90tl olarak belirtiliyor.  Ayrıca belirtmeliyiz ki kaçırdığınız canlı yayınları geri sararak izleyebilirsiniz.
  • Eğlence paketi ise 5.90tl standart bir ücrete tabii. Bu makul ücret içerisinde dünya genelinde fazlasıyla ilgi gören ve genellikle her televizyon sisteminde yayımlanmayan kilitli kanalları da izleme imkanı sunuyor.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz paketler dışında bir de Red paket ve Full paket kampanyaları da bulunuyor. Bu planlamalar da diğerlerine göre daha fazla ayrıcalığı içinde bulunduruyor. Ancak genel anlamda eğer Vodafone operatörüne geçiş yaparsanız, bir süre bu standart ücretleri ödemiyor ve uygulamanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Ancak, uygulamayı bazı nedenlerden dolayı silmek ve aboneliğinizi iptal ettirmek isterseniz, aşağıda sizlere bu işlemi nasıl yapabileceğinizi aktardık.

Vodafone TV Abonelik İptali

Vodafone TV abonelik iptali için yapmanız gerekenler oldukça basit. Uygulama tamamen bir operatör yapımı olduğu için üyelerini zorlamadan SMS yöntemi ile aboneliği iptal ettirme sistemini oluşturmuş. Bu ayrıcalıklı TV servisinde bulunan aboneliğinizi ve paketinizi iptal etmek için yapmanız gereken 8800 nolu telefon numarasına iptal yazıp, boşluk bıraktıktan sonra kullandığınız kampanyanın adını yazarak mesaj atmanız yeterli oluyor. Sonrasında size aboneliğinizin iptali ile ilgili bir geri dönüt kısa süre içerisinde sağlanıyor. Örnek olarak belirtecek olursak; ‘’IPTAL STANDART PAKET’’ yazarak belirttiğimiz numaraya mesaj atabilirsiniz. Böylece planlamanızı iptal etmiş olursunuz. Eğer ileriki bir dönemde yeniden bu uygulamadan faydalanmak isterseniz, uygulama üzerinden daha önceden yaptığınız gibi abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer farklı bir operatöre geçersem üyeliğim ne olur diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Vodafone TV Abonelik Operatör Değişikliği

Vodafone TV Abonelik Operatör Değişikliği konusunda bilmeniz gereken bazı durumlar var. Vodafone TV sözleşmesinde yer alan maddelere göre eğer bir Vodafone TV kullanıcısı farklı bir operatöre geçiş yaparsa, TV üyeliği otomatik olarak düşer. Abone olurken Vodafone üyeliğinizi teyit ettirmeniz gerektiği için, operatör değişiminde de farklı bir operatöre geçiş olduğundan direkt olarak üyeliğiniz iptal edilmiş olur. Ancak bu operatör değişikliği olana kadar ödemiş olduğunuz faturalandırma size geri iade edilmez. Bu nedenle operatör dahi değiştirecek olursanız mutlaka öncesinde Vodafone TV abonelik iptalinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Böylece uygulamayı kullanmadığınız halde sizden otomatik olarak ödeme alma işlemi gerçekleştirilmemiş olur. Farklı bir operatöre geçtiğinizde bu uygulamadan ne yazık ki faydalanamayacağınızın bilincinde olmalısınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.