AndroidMobil Alemi

WhatsApp Depolama Alanında Nasıl Yer Açılır?

WhatsApp Depolama Alanında Yer Açma


WhatsApp üzerinden yapılan paylaşımların sıklaşmasıyla birlikte, bu durum WhatsApp kullanılan cihazda depolama sorunu yaşanmasına neden olmaktadır. WhatsApp depolama alanında nasıl yer açılır sorusu bu anlamda cihazlarında depolama sıkıntısı yaşayan birçok kişinin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Birkaç basit adım sayesinde WhatsaApp depolama alanında yer açmak mümkündür.

WhatsApp Depolama Alanında Yer Açma

Akıllı cihazlar üzerinde yeteri kadar depolama alanının olmaması sebebi ile uygulama ve dosya indirme, belge görüntüleme gibi sıkıntılar yaşanabilmektedir. Akıllı telefonlarda yer alan resimler, indirilen video ve dosyalar, uzun süredir silinmeyen mesajlar WhatsApp depolama alanının dolmasına neden olmaktadır.

WhatsApp depolama alanında kullanılabilir boş alanın azalması durumunda uygulama istenilen düzeyde çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda WhatsApp, kullanıcılardan uygulamada kullanmadıkları bazı dosyaları ve uygulamaları silmesini istemektedir.

Cihaz üzerinden birçok uygulamanın ve dosyanın silinmesi halinde depolama sorunu tekrar ettiği taktirde telefon üretici ile görüşme sağlanmalıdır. Aksi takdirde uygulamanın kullanımı daha sınırlı hale gelecektir.

Dünya üzerince 2 milyar, Türkiye’de ise 45 milyon kullanıcısı bulunan WhatsApp, akıllı cihazlarda depolama sıkıntısı yaşanmasına neden olan uygulamaların başında gelmektedir. WhatsApp depolama anında nasıl yer açılır sorusu birlikte depolama sorununa cevap bulmak mümkündür. Bu işlem için ilk olarak depolama alanının ne kadar dolu olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir.

WhatsApp Depolama Alanı Nasıl Görüntülenir?

WhatsApp depolama alanı görüntüleme için;

  • Sohbetler sekmesinde yer alan Diğer Seçenekler ve Ayarlar seçeneği seçilmelidir.
  • Depolama ve Veriler seçeneği ile birlikte Depolama Alanını Yönet seçeneği tıklandığında WhatsApp uygulamasının cihaz üzerinde ne kadar yer kapladığı görülebilmektedir.

WhatsApp Öğelerinin Kontrol Edilmesi

WhatsApp uygulaması üzerinden çok yer kapladığı düşünülen bazı öğeler kontrol edilerek silinebilir. Bu işlemle birlikte çoğu kez iletilmiş olan ya da büyük boyutlu olan gönderiler silinerek cihazda yer açılabilir.

WhatsApp’ta bir öğe silinmek istendiğinde dosya medya dosyalarından da siliniyor olacaktır. Fakat depolama alanında bulunan birden çok kopya dosyaların tekrar görünmesine neden olabilir.

WhatsApp’taki öğelerin silinebilmesi için;

  • Sohbetler,
  • Diğer Seçenekler,
  • Ayarlar,
  • Depolama ve Veriler,
  • Depolama Alanını Yönet seçenekleri sırasıyla seçilerek silme işlemi gerçekleştirilebilir.

WhatsApp kullanıcıları cihaz üzerinde yer alan tüm öğeleri tek seferde silmek istediklerinde Tümünü Seç seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Tek tek silmek istediklerinde ise silmek istedikleri öğeye basılı tutup Sil’e basarak cihazlarında daha fazla alan açabilirler.

Akıllı cihazlarındaki yıldızlı öğeleri silmek isteyenler ise; Yıldızlı Öğeleri Sil seçeneğine tıklayarak silme işlemini yapabilirler. Bunun yanında Tüm Kopyaları Sil seçeneği ile öğelerin tüm kopyalarını silmek de mümkündür.

WhatsApp’ta Silinmek İstenen Öğeleri Aratarak Silme

WhatsApp depolama alanında nasıl açılır sorusuna cihaz üzerinde yer alan bazı öğeleri silerek cevabını vermek doğru olacaktır. Akıllı cihazları üzerinde silmek istedikleri öğeleri aratarak bulmak isteyenler bu işlem için;

  • Sohbetler sekmesinde yer alan Ara seçeneği tıklanmalıdır.
  • Sırasıyla fotoğraflar, videolar ya da belgeler seçeneklerinde biri seçilmelidir.
  • Silmek istenen öğeye dokunularak Diğer ve Sil seçenekleri tıklanmalıdır. Yapılan işlemin ardından WhatsApp uygulaması üzerinde yer kapladığı düşünülen öğeler silinerek, akıllı cihazın depolama alanında daha fazla yer açılmış olacaktır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.