Apple & İosGenelKücük BilgilerMobil Alemi

App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store’dan Para İadesi Nasıl Alınır? sorusu Apple kullanıcılarının en çok sordukları sorulardandır. App Store uygulaması ile kişinin kendisi ya da aile üyeleri tarafından satın alınan bir uygulamanın para iadesinin nasıl alınabileceği sorgulanır. App Store, Apple’ın yönettiği ve sahip olduğu çevrimiçi bir uygulamadır. İPhone, İPod Touch, İPad kullanıcıları için geliştirilen App Store ücretli ve ücretsiz uygulamaları içinde barındıran bir mağazadır. App Store ile kullanmak istediğiniz uygulamayı indirebilme imkanınız vardır. Ücretli bir uygulamayı siz veya aile bireyleriniz indirmiş olup kullanmak istemiyor ya da kullanamıyorsanız iade ederek ödediğiniz paranın iade edilmesini talep edersiniz.

App Store’dan Para İadesi Talebi Nasıl Oluşturulur

App Store’dan satın aldığınız bir uygulamayı geri iade edebilmek için bir talep formu oluşturmanız gerekir. Uygulamanın iadesi ile birlikte ödediğiniz paranın da iadesinin yapılmasını istemiş olursunuz. Şimdi App Store’dan nasıl para iadesi talep edeceğinizi maddeler halinde açıklayalım:

*Öncelikle cihazınızdan Reportaproblem.apple.com adresine Apple kimliğiniz ve parolanız ile giriş yapın.

*Giriş yaptığınız sayfada apple sorun bildir sekmesine tıklayın. Bu bölümde satın aldığınız tüm film, müzik, kitap gibi uygulamalar görülür.

*İade etmek istediğiniz ürünün yanında bulunan sorun bildir butonuna tıklayın. (Aşağıda gördüğünüz ekran karşınızda olacaktır. )

*Sorun bildire tıkladığınızda karşınıza çıkan sorun seç sekmesine tıklayın. Burada App Store para iadesi talebini seçin.

* Para iadesi talebiniz için sizden İngilizce olarak yazacağınız bir açıklama istenecektir. İngilizce bilmenize gerek yok en basit hali ile  ”I didn’t want to buy this application I want refund ” yazabilirsiniz. Bu ingilizce cümle ile uygulamayı satın almak istemedim para iadesi istiyorum demiş olursunuz. Apple’ın Türkçe iade talep açıklamanızı kabul etmeyeceğini bilmelisiniz.

* Bu yolu izleyerek App Store para iade talebinizi oluşturmuş olursunuz Apple uygun gördüğü taktirde en geç 10 gün içerisinde uygulama için ödediğiniz arayı kartınıza iade edecektir.

*Son olarak şunu hatırlatmak isteriz ki ; para iadesi talep ettiğiniz uygulamayı bir daha indiremezsiniz ya da güncelleyemezsiniz. İade ettiğiniz uygulamayı bir daha kullanamayacağınızı bilmelisiniz.

App Store Para İadesi Yapmazsa

App Store iade talebi oluşturduğunuz halde para iadesi yapmıyorsa bu durumda Apple Destek ile irtibat kurmanız gerekir. Zira Apple her ülke için farklı çalışma politikaları uygulayabiliyor. Türkiye için uyguladığı çalışma prensibine uygun çözümleri destek hattına başvurarak öğrenebilirsiniz. Apple Medya Hizmetleri Hüküm ve Koşullarını okuyarak neden para iadesi alamadığınızı araştırıp öğrenebilirsiniz. Tüketiciyi koruma haklarına sahip olan ülkelerde kullanıcı hakları yasalar ile düzenlenmiş olup her türlü hak iddia ederler. App Store mağazasının ülkemizdeki kullanım şartlarını inceleyerek haklarınızı görebilirsiniz. 90 günden daha eski olan ödemeler geri iade edilmeyecektir. Uygulamanın ne zaman alındığını kontrol ederek haklarınızı öğrenerek yardım alabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teşekkür ederim app store para iadesi işlemi başlattım sonuç bekliyorum. ama fark ettiğim birşey oldu iade için 1-2 kez geri attı beni galiba bende sıkıntı vardı internet bağlantısı taraflı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.