Mobil AlemiOyun Dünyası

En Popüler 5 Mobil Oyun Türü

Mobil oyunlar her zaman bizim için bir eğlence kaynağı olmuştur. Üstelik zaman geçtikçe mobil oyun kapsamı daha da arttı. Mobil oyunlar artık sadece çocuk veya gençler için değil. Yetişkinler, mobil oyunlardan eşit derecede zevk alır ve zamanlarının çoğunu mobil oyun oynamaya ve eğlenmeye ayırır.

Fakat kitleler arasında en çok oynanan ve zevk alınan oyun türleri sizce hangileridir? İşte, sizin için hazırladığımız ve göz atmanız gereken en popüler beş mobil oyun türünü sizin için derledik.


Savaş Royale

Kim duymamıştır adı PUBG ? İnsanlar bu oyun için deli oluyor ve birçoğu bu oyun sayesinde güçlü çevrimiçi arkadaşlıklar bile buldu. PUBG gibi Battle Royale oyunları kitleler arasında son derece popülerdir.

Çoğu insan, bu gibi savaş royale oyunlarını şiddet içeren doğası göz önüne alındığında öfkelerini ve hayal kırıklıklarını serbest bırakmak için bu tür oyunlardan hoşlanır. Oyunda diğer oyuncularla savaşma ve sonunda tek kazanan olarak çıkma mücadelesi, kişinin ani bir öfke ya da hayal kırıklığı patlaması veya nöbeti sırasında hissettiği ekstra enerjiyi kanalize etmenin iyi bir yolu olarak hizmet eder.

Bu tür oyunları sadece iyi vakit geçirmek amacıyla oynuyor olsanız bile, Battle Royale oyunlarını oynamak eğlencelidir. Oyunlar çok heyecan verici ve eğlencelidir ve hepsini yenen bir kazanan olarak başarı duygusu bunun eğlenceli kısmıdır.

Kumarhane Kart Oyunları

Kumarhanede iyi vakit geçirmeyi, kart oyunları oynamayı ve para kazanmayı kim sevmez? Kumarhaneler onlarca yıldır eğlence ve eğlence yeri olmuştur. İnsanlar uzun süredir canlı kumarhanelerden keyif alıyorlar ve şimdi trend, en iyi mobil kumarhane siteleri yerine bu ortamın keyfini çıkarmaya doğru gidiyor .

Casino Kart Oyunları, mobil oyuncular arasında çok ünlüdür ve bu oyunların keyfini çıkarmak ve hesaplarına kolay para yatırmak için farklı sitelere gelen büyük bir kalabalık bulabilirsiniz.

Aslında, birçok oyuncu, bu oyunlardaki büyük kazanma potansiyeli nedeniyle kumarhane kart oyunlarını da ciddi bir meslek olarak görüyor.

Bunun yanı sıra oyun, gerçek parayla oynamayan, sadece şans ve kartlar üzerinde biraz akıl oyununun tadını çıkaranlar arasında bile popülerdir.

Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunları

Sanal dünya aşığıysanız, bu mobil oyun için favori türünüz olacaktır. Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunları veya kısaca MMORPG , onlarca yıldır ünlüdür ve güzel grafikleri, seviyeleri ve hikayeleriyle daha fazla popülerlik kazanmaya devam etmektedir.

Bu oyunlar çok ilgi çekici ve etkilidir ve daha fazla silah ve güç kazanmak için farklı seviyelerde yer alan oyuncuları içerir. Böylece oyunlar bir hikaye gibi oluyor ve insanlar seviye atladıkça oyunlardan çıkanlardan keyif alıyorlar. Bu oyunları daha heyecanlı yapan şey, seviyelerin her zamanki gibi yenilenmesini sağlayan yeni özelliklerin sürekli eklenmesidir.

Bulmacalar

Bulmacalar, beyninizdeki bazı akorları hareket ettirmenin ve aynı zamanda ilginç ve eğlenceli bir şeyle meşgul olmanın harika bir yoludur. Yapboz oyunları konsantrasyonu bile artırır ve zekanızı ve odaklanmanızı geliştirmenize yardımcı olur .

Bununla birlikte, bunlar çocukları eğlenceli aktivitelere dahil etmenin ve aynı zamanda onları büyüme yıllarında iyi bir şekilde inşa etmenin harika bir yoludur.

Ayrıca, zamanla bu oyunların grafikleri de gelişti ve daha ilgi çekici hale geldi. Ancak Candy Crush Saga , 2048 vb. gibi bazı bulmaca oyunları da bağımlılık yapabilir. Bu nedenle, bunlar zihin gelişimi ve büyümesi için iyi olsa da, bu oyunları oynarken sağduyulu olunmalıdır.

Masa Oyunları

Arkadaşlarımız ve akrabalarımızla Snake and Ladders, Ludo, Monopoly gibi masa oyunlarından hepimiz keyif almadık mı? Tüm bu masa oyunları cep telefonlarında da mevcuttur ve arkadaşlarınızla uzaktayken bile oynamanın kolaylığı düşünüldüğünde, onları daha eğlenceli ve ilginç hale getirir.

Bu nedenle, masa oyunları ve solitaire oyunları popüler bir mobil oyun türü olarak geliyor ve arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla sık sık yüz yüze görüşemeseniz bile bağlantıda kalmanın bir yolu olarak geliyor.

Son Olarak

Mobil oyun eğlenceli ve eğlencelidir ve popülerlik kazandıkça katılabileceğiniz birçok form ve tür vardır. Yukarıda bahsedilenler en popüler beş mobil oyun türüdür ve insanlar onları sever. Ellerinizi mobil oyunlarda denemek istiyorsanız, başlamak için en iyisi bunlar olacaktır.

Mutlu Oyunlar!


Bunun gibi başka faydalı makaleleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, daha fazlası için bugün sitemizin geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız!


Yorumlarda bu dizi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek Hoşunuza Gidecek En İyi 5 Simülasyon Oyunu! yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.