AndroidMobil Alemi

Huawei P40’ın Tasarımı Yayınlandı!

Huawei P40 Özelikleri


Yakın Zamanda Huawei‘nin Amiral Gemisi Olarak Raflarda Yer Alacak Olan Huawei P40 Serisinin Görüntüleri Bir Çin Sitesi Olan Weibo’da Paylaşıldı. Resmi Tanıtımı Önümüzdeki Ay İçin Planlanan Huawei P40 Cihaz Tanıtımı Resmi Olmayan Şekilde Sızdırıldı. Huawei P40 Özelikleri Hakkında Pek Bir Net Bilgi Olmasa Da Cihaz Amiral Gemisi Olma Unvanında Vermiş Olduğu Ağırlıkla Yeni Nesil Gelişmelere Ev Sahipliği Yapması Bekleniyor.

Görüntülerde Belli Olduğu Gibi Cihaz Çift Selfie Kameralı Olarak Görünüyor, Ancak Bu Resmi Olmayan Kişilerce Yapılan Bir Sızdırma Tasarım Ve Kamera Konuları Tamamen Bir Bilinmezlik. Ancak Çift Kamera Ve Bu Tasarım İle Amiral Gemisi Olarak Başarı Olabilir Gibi Gözüküyor.

Huawei p40 Olduğu İdda Edilen Grafik İçin Alıntı Yapılan Site: weibo

Cihaz Diğer Kardeşi Mate 30 Pro Gibi Şelale Ekrana Sahip Olacak Gibi Gözüküyor. Cihazın Tasarımı Kısmında Ne Olur Ne Biter Bilinmez Durumda Çünkü Bu Sızıntılar Resmi Olmayan Kişilerce Yapıldı Doğruluk Payı Bulunsa Da Bir Netlik Yok Maalesef. Bu Görüntülerde Gördüğümüz Huawei P40 Modeli Ve Şuanlık Huawei P40 PRO Modeli İçin Bir Sızıntı Olmadı. Ya Görüntüdekiler Pro Modeli İse?

 

Huawei P40 Özelikleri

Ama Belli Olan Özeliklerden  Ekran Tarafında  20Hz Yenileme Hızına Sahip 6.57 İnç 2K Kavisli OLED Ekran İle Geleceği Düşünülüyor.

Huawei P40 Kamera Özelikleri

Kamera Tarafında İse Cihazın Arka Tarafında 52MP Cihaz İçin Özel Üretim  Sony “Quad Quad Bayer” Sensor, 20MP Ultra Geniş Kamera, 12MP Telefoto Kameradan Oluşan 10x’lik Dikdörtgen Bir Penta Kamera İle Bizleri Karşılayacak Gibi Gözüküyor.

Huawei P40 İşlemci, RAM, Depolama

Cihazın İşlemci Tarafında İse Kirin 990 İşlemci Ve 10 GB Ram Olarak Geleceği Depolama Alanı Desteği Kısmında İse 128 GB / 256 GB / 512 GB Depolama Alanı Seçenekleri İle Gelebilir.

5G Desteği Mevcut Mu?

Cihazda Bağlantı Olarak 5G Gelecek Gibi Gözükmese De 4G Desteği Mevcut, Yazılım Tarafında İse  Android 10 Veya Harmony OS Yüklü Olarak Gelecek.

Cihazın Tüm Bu Teknik Özeliklerini 5.000 mAh Batarya İle Destekleyeceği Ve 50W Hızlı Şarj Desteği Bulunacağı Söyleniyor.

Cihazın Renk Seçeneklerinin De Belli Olmaması İle Birlikte Beyaz, Siyah Olarak 2 Renk Olarak Gelebilir.

 

Android Desteği Ne Oldu?

Bilindiği Üzere Huawei Ve Google Arasında Soğuk Rüzgarlar Esiyor Cihazın Android Desteği Olacak Mı? Yoksa Cihaz Android Desteği Olmadan Harmony OS İle Mi Gelecek Netlik Kazanmasa da Huawei Hazır Gözüküyor. Huawei Kendi Yazılımı İçinde Yakın Zamanda Verdiği Sinyallerde İse Android Erişimi Olmadığı Zamanlarda Kullanmak İçin Geliştirdiği Gibi Bir Sinyal Vermişti. Harmony OS Bekleyenler, Rekabet İsteyenler İçin Android Engellemesi Güzel Bir Fırsattı Çünkü Piyasada Geliştirilen Her Yeni Yazılım Kullanıcı İçin Yeni Deneyimler Yeni Kolaylıklar Sağlayacaktır. Rekabet Olduğu Sürece Ek Özelikler Ve Ek Gelişmelerle Karşılaşabiliriz Tabi Ki Şuan Durumlar Netleşmiş Değil.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.