Mobil Alemi

Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilebilir

telefonlar-nasil-daha-hizli-sarj-edilebilir

Akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir parçası haline geldi. Günümüzde eski telefonlar artık üretilmez iken gencinden yaşlısına kadar herkeste akıllı telefonlar yer alıyor. Akıllı telefon sahiplerinin en çok sorun yaşadığı konu ise şüphesiz ki şarj sıkıntısı. Uygulamalar ile kullanılmakta olan akıllı telefonların hızlı şarj tüketimi yaşanır iken sizlere telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edileceği konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Telefonlar nasıl daha hızlı şarj edilir diye düşünüyorsanız bu önerilerimize kulak verin.

Akıllı telefonunuzu şarj eder iken ilk olarak USB kablo ile bilgisayar veya farklı bir cihaz ile değil priz ile şarj etmelisiniz. USB çıkış gücü ile priz gücü arasında dağlar kadar fark olur iken bilgisayar ile USB’den 3 saatte telefonunuz şarj edilir iken priz ile 1 saatte şarj olacaktır.

Akıllı telefonunuzu şarj eder iken kullanmakta olduğunuz şarj aleti de önemlidir. Akıllı telefonların üstün donanımsal güçleri sadece orijinal şarj aletleri ile uyumludur. Orijinal şarj aletleri hem daha hızlı şarj edecek, hem de cihazı koruyacaktır. Orijinal olmayan şarj aletleri şarj süresini uzatır iken aynı zamanda cihaza zarar da verecektir.

Telefonunuzu her ne kadar aktif olarak kullanmasanız da arka planda çalışmakta olan uygulamalar enerji harcayacaktır. Telefonunuzun daha hızlı şarj olması için uçak modunu aktif edebilirsiniz. Normalden %50 daha hızlı bir şekilde şarj olacaktır. Uçuş modunu açmak demek çağrıları, mesajları, mobil veri kullanımını ve kablosuz erişimi engelleyecektir.

Akıllı telefonların şarj süresini etkileyen önemli faktörlerden birkaçı da GPS, NFC ve Bluetooth kullanımıdır. Bu özelliklerden birkaç tanesinin veya birinin açık olması şarj süresinin artmasını sağlayacaktır. Bu özellikler ile birlikte cihaza senkronizasyon olarak bağlı bir uygulama var ise bu senkronizasyonu kapatmak da daha hızlı şarj olmasını sağlar.

Akıllı telefonlarda özellikle en çok güç harcayan şey ekrandır. Ekran parlaklığı bataryayı en çok yaran özelliktir. Şarj sırasında hızlı bir şekilde şarj olmasını istiyorsanız ekran parlaklığını minimuma indirebilirsiniz.

Android Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

Android işletim sistemine sahip olan bir cihazınızı daha hızlı şarj etmek için Menü > Ayarlar>Uygulamalar>Çalışanlar>Uygulama>Durmaya zorla adımlarını takip ederek arka planda çalışan uygulamaları kapatmalısınız.

iOS Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

iOS işletim sistemine sahip olan cihazınızın daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız iki özelliği aktif etmelisiniz. Bunlardan ilki bildirim modunu açmak olur iken diğeri de arka planda açık olan uygulamaları kapatmak.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.