AndroidApple & İosMobil Alemi

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü

WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor problemi pek çok kişinin başına geliyor. Peki gelen görseller nasıl kaydedilebilir? Bu gibi soruların cevaplarını sizler için açıkladık. Whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor diyorsanız; yazımızı incelemeye devam etmelisiniz.

Kullanıcılar, WhatsApp üzerinde başkasından gelen görsellerin otomatik olarak galeriye eklenmemesi halinde WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor çözümü nedir araştırması yaparlar. Pek çok kullanıcı, anlık mesajlaşma app’i üzerinden gelen fotoğrafların galeride görüntülenmediğini dile getirir. WhatsApp Messenger global çapta popüler bir mesajlaşma uygulaması olduğundan, böyle bir sorunla karşılaşan çok sayıda kullanıcı var. Şimdi bu sorunun nasıl düzelebileceğini açıklayacağız.

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Gözükmüyor Çözümü Nedir?

Siz de WhatsApp gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor sorunundan şikayet ediyorsanız; şu adımları uygulamanız, problemin çözülmesini sağlayacaktır:

 • İlk önce WhatsApp uygulamasına gidin.
 • Ardından sağ üst alanda konumlanan üç nokta simgesine dokunun.
 • Karşınıza çıkan pencereden ayarlar seçeneğine gelin.
 • Sohbetler kısmına giriş yapın.
 • Sohbet ayarları alanındaki Medya Görünürlüğünü pasiften aktif hale dönüştürün.
 • Şimdi işlem tamamlanmış olacaktır.

WhatsApp üzerinden pek çok fotoğraf geliyor ise galeriye bunları kaydetmeme tercihi size kalmış. Eğer ki görsellerin galeriye kaydedilmesini istemiyorsanız; medya görünürlüğünü pasif yapmalısınız. Tersi durum söz konusu ise medya görünürlüğünü aktif yapmanız yeterli olacaktır.

iPhone WhatsApp’tan Gelen Görüntüleri Galeriye Kaydetme

iPhone kullanıcıları da zaman zaman WhatsApp gelen fotoğrafla galeride gözükmüyor sorunu yaşayabiliyorlar. Bu tür bir durumda yapmanız gerekenler şu şekilde açıklanabilir:

 • İlk olarak WhatsApp’ı açın.
 • App’i açtıktan sonra uygulama ayarlarına giriş yapın.
 • Sohbetler seçeneğine gelin.
 • Film Rulosuna Kaydet alanına tıklayın ve bu seçeneği etkinleştirin.
 • Şimdi artık işlem tamamlandı.

WhatsApp’ta Gelen Fotoğraflar Galeride Neden Gözükmez?

WhatsApp gelen fotoğrafla galeride gözükmüyor problemi pek çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Kullanıcı, video ve fotoğrafı gönderdikten sonra kısa bir zaman içinde silmiş olabilir. Size fotoğraf ya da video ileten kişi, bu içerikleri iki taraftan da silme seçeneğini tercih ederse, bu görüntü yalnızca sohbetten değil, galerinizden de silinmiş olur.

Fotoğraf ve video içeriklerin galeriye kaydedilmemesinin bir diğer nedeni ise cihazda yeterli depolama alanının olmamasıdır. Akıllı cihazınızda yeterli depolama alanı yok ise gelen fotoğrafların galeriye kaydedilmemesi söz konusu olabilir.

Global çapta çok büyük bir popülaritesi olan WhatsApp, videoları ve görselleri galeriye otomatik şekilde kaydetmek için internet bağlantısına gereksinim duyar. İnternet bağlantısı yoksa galeriye otomatik şekilde kaydetme işlemi yapılmaz.

Video ve görsellerin otomatik biçimde galeriye kaydedilmesi için kişinin bu işleme izin vermesi gerekir. Eğer ki bu işlem için izin bulunmuyorsa, ilgili problem meydana gelebilir. Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen WhatsApp platformunda otomatik kaydetme uygulamasının gerçekleşmemesine sebebiyet veren bir başka faktör ise veri tasarruf modunun açık olmasıdır. Bu modu iptal ederek sorunu çözebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.