Mobil AlemiTeknoloji Haberleri

WhatsApp Sesli Mesajlarına Devasa Güncelleme


WhatsApp sesli mesajların yapısını değiştirecek olan devasa güncellemesini sonunda duyurdu. WhatsApp, sesli mesajlara devasa güncelleme sayesinde artık Sesli mesajları metin olarak görmek mümkün durumda olacak.

Sadece metin olarak görmek ile yetinmeyen WhatsApp, sesli mesajları da arama çubuğuna ekleyerek mesajları ve söylenen cümleleri sadece metinlerde değil Sesli mesajların içinde de aramamıza olanak sağlayacak.

Yani, “Akşam 10 gibi buluşalım.” Gibi bir cümleyi normal şartlarda mesajlarda aradığımızda bize sadece mesajlar içindeki sonuçları gösterecekti. Ancak, gelecek olan güncelleme ile birlikte artık sesli mesajlar içinde geçen cümleleri de ayırt ederek bulmamıza, o saniyeyi dinlememize olanak sağlayacak.

“Ses Atma, Müsait Değilim” Cümlesi Tarih Olacak, WhatsApp Sesli Mesaj Güncellemesi

WhatsApp sesli mesaj güncellemesi ile birlikte bir cümle daha tarihe karışıyor. Sesli mesaj gönderildiği zaman her an onları dinleyebilecek durumda olamayabiliyoruz. Bu nedenle de sesli mesajlar ile iletişime geçmek zor oluyor.

Evet, karşı tarafın sesli mesaj göndermeme gibi bir seçeneği var ancak öyle durumlar yaşanıyor ki. Bir tarafın sesli mesaj göndermesi neredeyse zorunlu halde kalıyor.

İletişimi güçlendirmesi amacı ile yapılacak olan güncelleme ile birlikte mesajların içeriğini henüz onları dinlemeden görebilmek mümkün olacak. Ancak, söz konusu özelliği kapatabilmek de mümkün durumda olacak.

İsteğe bağlı olarak çalışma modeline de sahip olacak olan bu özellik, istenilmediği durumlarda kapatılabilecek ve kullanımı sonlandırılacak.

Ayarlar > Mesajlar > Ses Deşifre Özelliği*

Yapay Zeka Destekli WhatsApp Ses Deşifre Özelliği

Yapay Zeka desteğini pek çok alanda görmeye başladık. Gelişmiş teknolojiler arasında bulunan yapay zekalar uygulama güncellemelerinde de karşımıza çıkmaya başladı.

WhatsApp devasa ses deşifre güncellemesi ile birlikte yeni bir yapay zeka destekli iş karşımıza çıkıyor. Gönderilen sesleri WhatsApp sunucularında işleyen yapay zeka, ses deşifre özelliğini en iyi şekilde tamamlıyor. Ses deşifre özelliğini tamamlayabilmek için sahip olduğu derin veri merkezini kullanan WhatsApp, en iyi ses deşifre deneyimini sunuyor.

Sesli mesajların daha işlevsel hale gelmesini amaçlayan WhatsApp yeni güncelleme ile birlikte tek seferlik ses özelliğini de yayınlayabilir. WhatsApp tek seferlik dinlenebilen ses özelliği nedir?

WhatsApp Tek Oynatmalık Ses Özelliği

WhatsApp, alacağı güncellemeler ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Ses deşifre özelliği ile sesli mesajları dinlemeden okuma özelliğine kavuşacağımızı belirten WhatsApp. Tüm bunların yanı sıra, tek gösterimlik fotoğraflar gibi tek oynatmalık ses kayıtları özelliğini de getiriyor.

Özellik ile birlikte kaç defa oynatılmasını seçebileceğiniz ses kayıtları dinlendikten sonra dinlenemez hale getirilecek. Anlaşılmayan ses kayıtları konusunda nasıl bir çözüme gidileceği henüz belirtilmiş durumda değil.

Tek gösterimlik fotoğraflarda da olduğu gibi, tek oynatmalık ses kayıtlarında da kullanıcılar sesleri kayıt edemeyecek ve tekrar oynatamayacak.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.