«

Hepimiz akıllı telefonlarımızda ve tabletlerimizdeki emojiyi yazmaya alışkınız ama bilgisayarlarımızda çok değil. Emoji düğmesi olan hiçbir masaüstü veya dizüstü bilgisayar klavyesini kesinlikle bilmiyorum. Ancak, birincil bilgisayarlarımızda etkileyici olamamalı mıyız?

Eskiden emojiye sanal bir klavyeyle erişmek, üçüncü taraflara ait bir uygulamayı indirmek veya bunları kopyalayıp webden yapıştırmak zorunda kalıyordunuz. Bu çok sakıncalı. Neyse ki, 2017 yılında, Microsoft basit bir klavye kısayolu ile erişilebilen bir emoji seçicisi ekledi: Win +.

Başka bir deyişle, başlat düğmesini ve süreyi aynı anda basılı tutun; kolayca emojiyi seçmenize izin veren bir açılır pencere görürsünüz. Varsayılan olarak, en son kullanılan simgelerinizi gösterir. ‘Kişiler’ sekmesine tıklarsanız, insan emojiniz için ten renkleri de seçebilirsiniz.

Ayrıca, belirli emoji’leri de arayabilirsiniz, böylece 🥑veya 🥑(Ne? Acıktım) için üç dakika harcamazsınız. Emoji seçicide bir arama çubuğu yoktur, ancak pencere açıldıktan sonra basitçe bir şeyler yazmak sonuçları ilgili grafiklere daraltacaktır.

Daha da iyisi, Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesiyle Microsoft, ifadeler ve kaomoji (Japonca karakterler kullanan ifadeler) için her zaman üstün bulacağım metinden oluşturulan rakamlar için tam teşekküllü destek ekledi.

Demek istediğim, aşağıdaki gibi ifadelerin özünü yakalayabilecek hiçbir emoji yok:

  • _
  • ٩(ʘʘ)۶
  • d=====( ̄▽ ̄*)b
  • ( •_•)>■-■
  • (■_■)
  • or the classic (°□°)╯︵┻━┻

Bu meraklısı ifadeler yazmak için bir acıdır (özellikle Japonca klavye olmayanlar için), bu nedenle yerleşik destek bir nimettir.

Son olarak, Mayıs 2019 güncellemesindeki yeni emoji toplayıcı, ayrıca arada sırada aksan, para birimi simgeleri veya matematiksel sabit gerek duyduğunuz zamanlarda özel karakterlere kolay erişim sağlar.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

avatar

Emre Aslanhan

Ne zaman bir sorunum olsa, sadece şarkı söylüyorum. Sonra fark ediyorum ki sesim, sorunumdan daha kötü. 😁

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *