Bilgisayar Genel

Windows 10’un En Kötü 7 Özelliği

windows

Windows 95 işletim sisteminden bu güne dek Microsoft Windows işletim sistemleri her ne kadar gelişmiş ve oldukça yeni olursa olsun yine her sürümünde kullanıcıları sinirlendiren fonksiyonlara sahip olması ile ünlü. Windows 10 işletim sistemi de diğerlerinden geri kalmamış gözüküyor.

Nazlı Cortana

Microsoft Cortana sanal asistanını övdükçe övdü fakat bu asistanı yine öveceği kadar da yine hizmet fonksiyonunu genişletseydi çok daha mükemmel olabilirdi. Cortana maalesef birçok dil bazında ve ülke bazında hizmet sunamadığından dolayı ve yine ne zaman verebileceği de henüz belli olmadığı için birçok kullanıcı açısından sıkıntılı özelliklere sahip.

Windows 10 Güncellemesi

Bildiğimiz üzere Windows 10 güncellemeleri oldukça önemli ve kesinlikle yapılmaları gerekmekte. Fakat bunu her saniye sürekli olarak son derece önem arz eden bazı işleri yaparken gözümüzün içine sokup durması hiç nazikçe bir şey değil.

Ayarlar Menüsüne Alışılması

Windows 10 işlem merkezi sol panelde görev çubuğu içerisinde olan son derece güzel işlem merkezi beraberinde ayarları bir çeşit menü altında toplamıştır. Fakat yine bu toplama ne kadar işleri kolaylaştırmış durumda bunu da açıklamak oldukça zor. Alışılagelmiş olan yöntemlerin birden modern bir hal alması ve kendi içerisinde farklı kategoriler içinde kullanıcılara sunulması birçok kişinin hoşuna gitmedi aslında.

Sürücünün Konumu

Windows 10 ile birlikte Microsoft bütün sürücülerine en yeni olanlarını yüklemek istediğini vaat etmiş olsa dahi bu gerçeği yansıtmamaktadır. Windows 10 sürümü her daim yenileniyor olsa da çeşitli cihazlarda henüz sürücü problemleri de yaşanıyor. Her ne kadar da son sürücüleri yüklediğini iddia etmekte olan Windows 10 kullanıcılar tarafınca bu konuda oldukça sık bir şekilde eleştirilmektedir.

Geri Yükleme Noktası

Geri yükleme noktası 14 sene önce yine Windows ME beraberinde kullanıcılar ile buluştu. Yüklenen programları, sürücüleri ve işletim sisteminin de en son ki halini takip edip kayıt altına almakta olan bu fonksiyon, problemli durumlarda en çalışır noktaya dönebilmenizi sağlamaktadır. Fakat bunu artık Windows 10 da bulabilmeniz o kadar da kolay değil. Eğer çok fazla dolaşmayı istemezseniz görev çubuğundaki arama kısmına “Geri yükleme” yazıp bu fonksiyonu kullanabilmeniz mümkündür. Yine arama fonksiyonunu kullanmak kolaylık mı yoksa Windows 10 içinde bir çeşit alışkanlık mı olacak onu da kestiremiyoruz.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.