Bilgisayar Genel

Program Kullanmadan Videolardan Gif Nasıl Yapılır?

Videolardan gif nasıl yapılır?

  Bilindiği sosyal medyada her geçen gün eğlenceli ve ilginç gif modelleri kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu gifler sayesinde kullanıcılar paylaşımlarını, makalelerini daha eğlenceli ve mizahi olarak paylaşmaktadırlar. Gifleri oluşturmanın çeşitli yöntemleri vardır. Gifler çeşitli resimlerin kırpılması ile oluşturulan bir görsel şölendir. Peki program kullanmadan videolardan gif nasıl yapılır?

Videolardan gif nasıl yapılır?

            Hiçbir program kullanmadan kullanıcının internet tarayıcısı üzerinden çevrimiçi şeklinde videolardan gif yapmak mümkündür. Videolardan program kullanmadan internet tarayıcısı üzerinden online gif yapma servisi olan Giphy ile gif yapmak hem eğlenceli hem de oldukça kolaydır. Gipy uygulaması ile Youtube, Vimeo, vine gibi video platformlarından ya da kullanıcının bilgisayarında bulunan videolardan çeşitli kesitler kesilerek gif yapılabilmektedir. Uygulama oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olmak ile birlikte oldukça anlaşılır bir özelliği vardır. Giphy uygulaması ile yapılacak gifler çevrimiçi özelliği ile yapıldıkları için başkaları tarafından görülme ihtimali vardır. Yapılacak özel gifler için özelleştirilen uygulamaların kullanılması gerekmektedir. Giphy’in en büyük özelliği yapılan giflerde uygulamanın logosunun eklenmemiş olmasıdır. Buna benzer birçok uygulamada uygulama isimleri giflerin üzerinde olmaktadır.

Bir video üzerinden gif yapmak

Bir video üzerinden gif yapmak için öncelikle Giphy programı çalıştırılır. Daha sonra tarayıcı üzerinde bulunan video linki kopyalanarak giphy uygulamasında ilgili yere yapıştırılır. Yapıştırma işlemi yapıldığında giphy uygulaması bu videoyu algılayarak direk gif yapmak için bir panel oluşturacaktır. Bu panel içerisinde videonun hangi bölümleri arasının gif yapılması sorulacaktır. Başlangıç ve bitiş parametreleri girilerek oluştur butonuna basıldığında belirtilen parametreler arasındaki video görüntüleri gif olarak kaydedilecektir. Giflerin kaydedildiği yer kullanıcı tarafından giphy uygulaması içerisinden seçilmektedir. Aynı uygulama bilgisayarda kayıtlı olan videolar için de geçerlidir.

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.