Bilgisayar Genel

Microsoft Office Nedir?


Microsoft office nedir? sorusunun cevabını özellikle internet üzerinden çalışan kişiler sıkça merak ediyorlar. Çünkü işleri gereği bu kişilerin mail başta olmak üzere çok sayıda yazışmaları bulunuyor ve bu işlerini ise hızlı şekilde yapmak istiyorlar. Microsoft office ise bu kişilere farklı programlar ile çalışma fırsatı sunuyor.
Sizler de işiniz gereği hangi microsoft office programı kolayınıza geliyorsa o programın laptop veya masaüstü bilgisayarlarınıza indirebilir, çalışmalarınızı ise istediğiniz program üzerinden hızlı şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz microsoft office’in sizlere sunduğu alternatif bu programlarını evinizde günlük işleriniz için de kullanabilirsiniz. Yazımızı sonuna kadar okuyarak hem bu programlarının neler olduğunu, hem de bu programlar üzerinden ne gibi işlemler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Microsoft Office Program İsimleri Nelerdir?

Microsoft’un 1989 senesinde tanıttığı ve ofis kullanıcıları için hizmete sunduğu çok sayıda ticari yazılım programı bulunuyor. Bu programlarda içerisinde sıkça kullanılan yazılımlar vardır. İnsanların en fazla işte çalışırken tercih ettiği bu programları ise sizler için derledik ve hizmetinize özelliklerini anlatarak sunduk. Sizler de bu programların özelliklerini detaylı bir şekilde yazımızın içerisinde görebileceksiniz.

Microsoft office program isimleri arasında en çok tercih edilen word ve excel oluyor. Bu programların ise yıllara göre farklı özelliklere sahip sürümleri bulunuyor. Word ve excel dışında power point gibi farklı işlem yapabileceğiniz program, aynı zamanda size işlerinizde kolaylıklar sağlıyor. İster bu programlar üzerinden resim çizebilir, isterseniz de düz yazı yazarak istifade edebilirsiniz. İsterseniz rakam ve sayı değerleri olan tablo oluşturabilir, belli sistemler ile işlerinizi bu tablo üzerinden takip edebilirsiniz.

Word, excel ve power point gibi son zamanlarda çalışanlar tarafından iş yerlerinde sıkça kullanılan diğer bir microsoft office programı outlook’dur. Özellikle mail yazışmaları için sıkça kullanılan bu program, karşı taraf ile hızlı şekilde yazılı iletişime geçmenizi sağlıyor. Microsoft office programları içerisinde yer alan ve değişik özelliklere sahip olan yazılımlar içerisinde aynı zamanda one drive, one note, microsoft teams yer alıyor. Microsoft office program içerisinde yer alan teams ise özellikle mobil üzerinden sizlere online toplantı yapma fırsatı sunuyor.

Microsoft Office Programları Ne İşe Yarar?

Değişik özelliklere sahip olan ve insanların hayatlarını oldukça kolaylaştıran microsoft office programları, aynı zamanda sizlere zamandan tasarruf etmeyi ve hızlı şekilde işlerinizi yapmayı sağlar.

Bu programların özellikleri şu şekildedir.

  • Excel : Sık kullanılan microsoft office programı excel sizlere bilgisayar üzerinden tablo yapma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda bu program üzerinden sayı değerleri belli listeleme de yapabilirsiniz. İş yaşamında en çok kullanılan programın başında geliyor. Dilerseniz excel üzerinden üç boyutlu olarak grafik yapabileceğiniz gibi, tabloların tasarımlarını istediğiniz şekilde de oluşturabilirsiniz. Tema değişikliği ve filtreleme yapabilir, yazı karakterini istediğiniz şekilde italik veya bold olarak da oluşturabilirsiniz. Formüllerin dışında makro hesaplamayı da excel üzerinden yapabilirsiniz.
  • Word : Excel gibi iş yaşamında en çok kullanılan diğer bir microsoft office programı word’dür. Bu programda en çok yazı yazmak isteyen kişiler çalışırlar ve isterlerse yazdıkları yazıyı, sayfa üzerinden silerek düzenleyebilirler. Yazı yazım sonrası ise kaydet tuşuna basarak yazdıklarınızı farklı bir dosya ismi ile de kaydet yapabilirsiniz. Word kullanımı ise en çok sınav zamanlarında öğrenciler tarafından kullanılır. Yaptığı mesleği yazı yazmak olan kişiler de word programını işleri gereği de kullanırlar.
  • Power Point : Excel ve word gibi ticari iş yaşamında kullanıcı sayısı fazla olan office programıdır. Yazı tipleri gibi temaları da sunuma dönüştürme özelliğine sahip olan powe point, sık kullanılan microsoft office programıdır. Dilerseniz bu program üzerinden animasyon, ses ve görsel uzantılar ekleyebilir ve sunumunuzu bu şekilde de rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Outlook : Elektronik posta göndermeyi hızlı ve kolay hale getiren outlook programı, aynı zamanda kişisel işleriniz için de mesajlaşmanızı posta yolu ile sizlere sağlıyor.
  • One Note : Eğer bir şeyi unutmak istemiyor ve hatırlamak isterseniz, microsoft office programı içerisinde yer alan one note tam sizin istediğiniz özelliğe sahiptir. Dilerseniz bu program üzerinden notlarınız kaydedebilir ve istediğiniz zamanda programa giriş yaparak düzenleyebilirsiniz.
  • One Drive : Sizlere ait kişisel dosyalarınızı tek bir çatı altında toplamanızı sağlayan microsoft office programı one drive olarak bilinir.
  • Microsoft Teams : Çalışma hayatında olan kişiler ile hem yazışma hem de sohbet etmek isterseniz, bu programı mobil veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Görüntülü olarak da bu program üzerinden toplantılar gerçekleştirebilirsiniz. Bu program üzerinden yapılan toplantılar ise online olarak gerçekleşir.

Sizler de istediğiniz microsoft office programları ile hayatınızı daha kolay hale getirebilir, çalışmalarınızı hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.