Webmaster

Wordpress Ekibimiz Eklentisi

Wordpress ekibimiz eklentisi ile Wordpress tabanlı sitelerinize ekibimiz sayfası oluşturmak için veya ekibinizdeki kişilerin bilgilerini kolayca eklemek için kullanışlı olabilecek ekibimiz eklentisini anlatacağım. Benim şuanda anlattığım eklentinin yanı sıra farklı eklentilerde mevcut bulmak için google üzerinden “ wordpress team page ” veya  “ wordpress team profile “ gibi aratmalar sonucu da eklentilere ulaşabilirsiniz.

Bu eklenti ile ekibinizin profil resimleri vede diğer bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarının linklerini paylaşabilirler veya kendilerine özel alanlar oluşturarak kendilerinin hakim olduğu alanlar yaratabilirsiniz.

En çok kullanacak kişiler ise bizim gibi ekib toplulukları veya hastane , okul  gibi birden çok yazar veya kişinin hizmet verdiği sitelerde çok kullanışlı olacaktır. Bizim sitemizde bulunan yazar kadromuz geniş olmasa da okullardaki öğretmen sayısı veya hastane de bulunan çalışanlara tek tek biyografi oluşturmak için wordpress te tek tek sayfa açmak yerine kendilerinin daha serbest alanlar bırakabilirsiniz.

Eklenti Hakkında :

[metaslider id=2376]

Eklentimizin adı : wp responsive meet the team

Eklentinin linki : https://tr.wordpress.org/plugins/wp-responsive-meet-the-team/

Takımımız eklentisine gelecek olursak eklentinin kullanımı çok kolay vede basit , kişilerin yazıların içinde profillerini gösterebiliyorsunuz ve tasarımları tamamen responsive yönetimi ve kurulumu gayet kullanıcı dostu vede basit profillerin kendi içlerinde ayarlamaları kolay. Eklentide özel css ayarlamaları ve alana göre tamamen özelleştirmelerde mevcut. Eklenti hakkında pek söyleyecek bir şey veya öneri yapabileceğim ayarı yok ama seo acısından herkesin adına özgün url yapılandırması ayarlarsanız daha verimli olacağını düşünüyorum.

Örneğin benim için bir sayfa açtığımızı varsayarak :

/profil/addy

Gibi sayfalar oluştursanız veya addy kısmına adı soyadı gibi girişimler ile sayfayı oluştursanız o kişinin sosyal veya çevresindeki insanların o kişinin adı ile siteye ulaşmasını sağlamamız daha kolay olur.

Not: eklentinin ücretsiz sürümün de özel css düzenleme aktif olmuyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.