Teknoloji Haberleri

X Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? Özellik Android’e Eklendi

X görüntülü arama nasıl yapılır? X Görüntülü konuşma özelliği geçtiğimiz dönemlerde IOS ve Web sürümleri için yayınlanmıştı. Özellik, şimdi Android sürümünde.

X görüntülü arama ve sesli arama özellikleri geçtiğimiz dönemlerde IOS ve Web sürümlerine güncelleme ile eklenmişti. Eski adı ile Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra pek çok değişikliğe uğradı.

Bunlardan en dikkat çekeni platformun adının ve mavi tik kavramının değişmesiydi. Mavi tik özelliği diğer platformlara öncülük ederken X, görüntülü ve sesli arama özelliklerine de kavuşarak diğer platformların yaptığı tüm işleri üzerine almaya başladı.

X Görüntülü Arama ve Sesli Arama Yapabilmek İçin Premium Satın Almalısınız

X Görüntülü arama nasıl yapılır? Neler Gerekir? X Premium olarak da bilinen abonelik, pek çok X özelliğinin açılması için gerekenler arasında yer alıyor. X Üzerinden para kazanma özellikleri de söz konusu abonelik ile açılabiliyor.

X Üzerinden görüntülü ve sesli arama yapmak isteyen kullanıcıların en düşük seviyeden de olsa Premium abonelik satın alması gerekmekte. Premium abonesi olmayan kullanıcılar ise, Premium kullanıcılarından gelecek olan çağrıları yanıtlayabilme özelliklerine sahip olabilecekler.

X Premium Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

X Premium abonelik ücretleri, daha ucuz bir abonelik gelmesi ile birlikte yeniden düzenlendi. Güncel olarak X premium abonesi olmak isteyen kullanıcıların ödemesi gereken tutarlar;

 • Basic Plan: 56,25TL,
 • Premium Başlangıç: 150TL,
 • Premium+

Olarak karşımıza çıkmakta. Ancak, söz konusu fiyatlandırmalar web fiyatlandırmaları ve mobil fiyatlandırmaları olarak farklılıklar gösterebilmekte.

X Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? Android ve IOS

X platformunda görüntülü ve sesli arama yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar oldukça basit. Ancak, bahsettiğimiz gibi bir premium abonesi olmanız ya da bir premium abonesi tarafından çağrı almanız gerekmekte.

 • Mobil veya web sürümünden X uygulamasına giriş sağlayın,
 • Görüntülü veya sesli aramak istediğiniz kişinin profiline girin,
 • Mesaj gönder seçeneğine tıklayın,
 • Yeni mesaj oluşturma alanında iken sağ üstten görüntülü veya sesli arama yapabilmek için “Kamera” veya “Telefon” simgesine dokunun.

Dokunma işleminin ardından Premium abonesi iseniz çağrı gönderebileceksiniz.

X Görüntülü ve Sesli Arama Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

X Görüntülü ve Sesli arama özellikleri her ne kadar iletişimi güçlendiren yanlara sahip olsa da kimi zaman istemediğimiz hesaplardan sesli ve görüntülü aramalar alabiliriz.

X bu konuda, isteğe bağlı şekilde arama özelliğini devre dışı bırakma ya da özelleştirme seçeneğini kullanıcılarına sunmuş durumda.

 • Görüntülü ve Sesli sohbet özelliğini düzenlemek istediğiniz hesaba giriş sağlayın,
 • Profilinize tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğine dokunun,
 • Gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın,
 • Direkt mesajlar ya da Özel mesajlar olarak gözüken seçeneğe tıklayın,
 • “Sesli ve Görüntülü aramayı etkinleştirme” alanından özelliği aktif/pasif hale getirin.

Gizlilik bölümünden özelliği açıp kapatabileceğiniz gibi. Kimlerin sizi arayıp aramaması gerektiğini de düzenleyebilir. Özelleştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.