AndroidMobil Alemi

Xiaomi 12 mini Göz Önüne çıktı.


Xiaomi 12 mini kompakt tasarıma sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi Aralık ayında tanıttığı 12 serisi cihazlarına bir yenisini daha ekledi. Özellikle Apple’ın başlattığı mini furyası android cephesinde de devam ediyor. 12 mini modelinin tüm özellikleri henüz netleşmedi. Fakat biz bildiğimiz kadarıyla modele değinmeye çalışacağız.

Xiaomi 12 mini Özellikleri

Xiaomi  12 mini modelinin ekran boyutunun 6.3 inç gibi bir boyutta olması bekleniyor. Özellikle büyük ekranlı ve ağır cihazlarıyla bilinen xiaominin burada büyük bir değişiklik yapmak istediği ortada. Cihazın Snapdragon 870 işlemci ile karşımıza çıkması bekleniyor. Açıkçası bu işlemcinin oldukçayeterli bir performans sergileyeceğini düşünüyoruz.

Cihazın 4200 mAh bataryaya sahip olacağı da öğrenilen bilgiler arasında. Özellikle boyut ve hafiflik noktasında bu bataryanın avantaj sağlayacağı söylenebilir. Fakat batarya ömrünün günlük kullanımdaki sonuçlarını şimdiden kestirmek oldukça zor. Yine de cihazın 67 watt gücünde hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da buraya ekleyelim. Bu sayede cihaz çok daha kısa sürede tam batarya dolumu gibi bir avantajı bize sağlamış oluyor.

Xiaomi 12 mini Ne kadar Mini?

Son birkaç yıl içerisinde bizi mini cihazlarla tanıştıran yegane firma şüphesiz apple. Kendisi mini nodellerinde 5.4 inç gibi bir ekran boyutunu tercih ediyor. Hal böyle olunca da Xiaomi firmasının mini modelinin ne kadar mini olduğu da tartışma konusu oluyor. Zira cihaz iphone modelleriyle karşılatırdığımız da pekte küçük olarak değerlendirilemiyor.

Yine de söylemeliyiz ki cihaz birçok android telefondan daha minimal ve ufak. Özellikle son dönemlerde bizi karşılayan devasa boyutlu android cihazlar karşısında değerlendirirsek Xiaominin güzel bir iş çıkarttığını farkedebiliriz.

Toparlayacak olursak Xiaomi 12 mini modelinin özellikle yüksek özellikli küçük boyutlu android cihaz olarak dikkat çekeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca cihazın 8+128, 8+256 ve 12+256 gb’lık depolama seçeneklerine sahip olarak karşımıza çıkacağını da belirtmekte yarar var. Cihazın şimdilik beyaz ve siyah renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Telefonun sarış fiyatının başlangıç olarak 564 dolar civarlarında olması bekleniyor. Yinde ülkemiz vergi sistemi düşünüldüğünde Xiaomi 12 mini modelinin kaç türk lirasından satışa çıkacağını tahmin etmek oldukça zor gözüküyor.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.