AndroidMobil Alemi

Xiaomi Telefonlarda Uygulama Kilidi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Xiaomi telefonlarda uygulama kilidi nedir? nasıl kullanılır? gibi soruları merak eden ve cevap arayan telefon kullanıcıları, bu yazımızı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyabilir ve merak ettikleri tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabilirler. Herkesin bildiği gibi eskiden kullanıcılar kullandıkları telefona kilit koymak için ekstra bir uygulama indirmesi yapıyor ve telefonlarına indirmiş oldukları bu uygulamaya da ücret veriyorlardı.

Xiaomi şirketi ise piyasaya çıkarmış olduğu telefonlar ile kullanıcılara ekstra bir ücret vermeden uygulama kilidi sunuyor ve kendilerinin bu şekilde telefonlarını kullanmalarını sağlıyor. Bu özellik ise xiaomi telefon kullanıcılarını bir hayli memnun ediyor. Ancak telefonlarında uygulama kilidi özelliği olduğu halde bu özelliği kullanmasını bilmeyen çok sayıda kişi bulunuyor. Bu kişiler artık telefonlarına koyacakları uygulama kilidi ile cihazlarını daha güvenli hale getirebilirler.

Eğer xiaomi telefonunun amiral modeline sahipseniz, kilit uygulama özelliğini çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda telefonunuza gelen mesaj veya başka bir bildirim sonrası ön izleme kapatabilme özelliğini de sizlere sunuyor. Xiaomi üreticileri sadece amiral modeli telefonlara değil, aynı zamanda birçok modele de kilit uygulama özelliği koydu ve müşterilerinin hizmetine sundu. Bu uygulamayı ise kullandığınız tüm xiaomi modellerinin hepsinde aynı şekilde pratik ve güvenli olarak kullanabilirsiniz.

Xiaomi Telefonlarda Uygulama Kilidi Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan telefon modelleri arasında yer alan xiaomi cihazları, her sene farklı özellikler ve modeller ile piyasaya ilgililer tarafından sunuluyor. Bu modellerin içerisinde yer alan telefon uygulama kilitleme özelliği ise cihaz kullanıcılarının oldukça hoşuna gidiyor. Bu özellik ile telefonunuzda bulunan tüm gizli bilgileri saklayabilirsiniz. Telefonunuzu aynı zamanda sizin izniniz olmadan kimse kullanamaz ve siz de bu şekilde kişisel bilgilerinizi, cihazlarınızın içerisinde saklayabilirsiniz. Xiaomi telefonlarda uygulama kilidi nasıl yapılır? sorusunun cevabını arayan kişiler, bazı adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Siz de bu aşamaları telefonlarınız üzerinden uygulayabilir ve telefon ekranınıza şifre kullanarak kilit koyabilirsiniz.

Xiaomi telefonlarına şu aşamaları takip ederek kilit koyabilirsiniz.

  • Öncelikle kullandığınız cihazların ayarlar bölümüne giriniz.
  • Sonra uygulamalar yazan sekmeye tıklayın ve uygulama kilidi olan bölüme geliniz.
  • Telefonunuzun bu bölümünde yer alan hem desen ile açma, hem de parmak izi şifre sekmeleri, istediğiniz işlemi seçmenizi sağlayacaktır.
  • Arzu ettiğiniz sekmeyi tıklayarak ekran kilitleme uygulamasını aktif hale getirin.

Eğer parmak izi sekmesini tıklayarak telefonunuza uygulama kilidi koyarsanız, sizin parmak iziniz olmadan telefonunuzu eşiniz, çocuğunuz veya başka bir kişi açamayacaktır. Dilerseniz bildirim içeriği gizleme işlemini yapabilir ve cihazınıza bir bildirim geldiği zaman da gelen bildirimin telefonunuzun ön planında görünmesini de engelleyebilirsiniz.

Xiaomi Telefonlarında Uygulama Kilidi Nasıl Kapatılır?

Xiaomi telefonlarında uygulama kilitleme özelliğini ister devamlı aktif halde kullanabilir, isterseniz de belli bir zaman sonra kapatabilirsiniz. Uygulama kilitleme özelliği gibi telefonlarınızın uygulama kilidini kapatma işlemini de ayarlar bölümü içerisinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer telefonlarınıza koyduğnuz parmak izi veya desen açma kilidi varsa, şu adımları takip ederek istediğiniz zaman kapatma özelliğini devreye koyabilirsiniz.

Uygulama kilidini şu şekilde kapatabilirsiniz.

  • Ayarlar bölümüne cihazlarınızdan giriş yapın ve uygulamalar sekmesine tıklayınız.
  • Karşınıza uygulama kilidi ekranı gelecektir.
  • Bu bölümden tek tek veya tüm uygulamaları seçerek de uygulama kilidinin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonlarınızda bulunan ekran kilidini açma veya kapama gibi işlemlerini dilediğiniz zaman düzenleme yapmak için hızlı şekilde değiştirebilirsiniz. Bu işlem uygulamalar sekmesinin dördüncü aşama kısmında yer alır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.