Androidİncelemeler ve TestlerMobil AlemiTeknolojiTeknoloji Haberleri

Yeni LG Q51 Model Telefon Tanıtıldı

LG Q51 Teknik Özellikler


6.5 inç ekran boyutuna sahip olan harika bir telefon modeli olarak Yeni LG Q51 Model Telefon tanıtıldı. Cihazın hor kullanıma dayanıklı olduğu ve fiziksel dış etkilere karşı yüksek seviyede korunaklı olduğu da belirtiliyor. Ekranında HD plus teknolojisinin kullanıldığı cihaz 12 nano metre mimariye inşa edildi. Cihazın 3 GB ram donanımı bulunuyor, işlemci olarak 8 çekirdekli Helio P-22 model işlemcinin kullanıldığı bu yeni telefon modeli, Android PIE işletim sistemini kullanıyor. Yeni LG Q51 Model Telefon modeli LED flaş özelliğine sahip arkada 13 MP bir kamera ve 5 MP ultra geniş sensör  + 2 MP derinlik kamerası ile geliyor. Öne ise Koreli üretici firma 13 MP bir sensör yerleştirdi. Cihazın arka kısmına yerleştirilmiş bir parmak izi sensörü de bulunuyor, 4.000 mAH kapasiteli bir pil taşıyan cihaz güvenlik olarak MİL STD standartlarına sahiptir.

LG Q51 Teknik Özellikler

6.5 inç ekran boyutu, 19.5/ 9 ekran -boy oranı ve HD plus ekranı olan cihazdaki işlemcinin, her 8 çekirdeği de 2.0 GHz frekansına kadar zorlanabilir.  Ayrıca GE8320 model bir grafik işlemci de taşıyan cihaz 3GB ram ve 32 GB dahili depolama alanına sahiptir. Cihazdaki bu düşük alanı genişletmek için micro SD pazarına da pay ayrılmış ki bu cihaz 2 TB alana kadar genişletilebilir.

Makinede çift SIM desteği de var, ön bölüme yerleştirilen 13 MP kamera yeterli görülmüş. Biliyorsunuz ki LG görüntü teknolojilerine önem veren bir firmadır dolayısı ile kamera ve ekran donanımlarını daima kaliteli olarak seçer.  Parmak izi tarayıcısını arka kısma yerleştiren firma, 204 gr ağırlığa sahip olan bu yeni cihazını biraz kalın üretti ki kalınlığı 8.4 mm seviyede.  Standart protokolleri yani 4G Volte ve wi-Fi, bluetooth 5.0 gibi kablosuz teknolojilere sahip olan telefon modeli NFC desteği de barındırıyor.

4.000 mAH pil taşıyan telefon modeli kasa renkleri olarak titanyum beyaz ve titanyum ay ışığı gibi egzotik renklere sahiptir. Mart ayının başlarında satışa çıkarılacak olan Yeni LG Q51 Model Telefon 270 dolar civarında alıcı bulacak.

Donanım özellikleri ile orta sınıf telefon modeli olarak kabul edilebilir donanımlara sahip olan bu telefon modelinin fiyatı da uygun ancak kameralardan çok fazla şey beklememek gerekir. Sağlamlık olarak askeri kullanıma dayanıklı üretildi ve bunun testlerinden de başarı ile geçti.  Dolayısı ile sahada çalışan işçiler, öğrenciler için ideal bir cihaz olduğunu söyleyelim.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 5 Seneden beri LG3 Stylus kullanıyorum.Telefon çok sağlam çıktı ve çok kullanışlı.Sırf bu yüzden tekrar Lg alma ihtimalim yüksek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.