Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Yeni MMORP oyunu RAW şimdiden oyuncuların dikkatini çekti

RAW isimli oyunda gerçek hayatta ne yapıyorsak onu yapacağız diyebiliriz!


Kickstarter platformu üzerinde başlatılan bir kampanya ile hazırlanan RAW isimli sandbox online rol yapma oyunu kısa zamanda oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı, hali hazırda son zamanlarda oynanan GTA V Role Play severlerin gözünden kaçmadı, ARMA 3, ARMA 2 isimli oyunlarda kullanılan geliştiriciler oyuna modlar sayesinde oyuncular özel sunucularda sanki gerçek yaşamda yaşıyor gibi rol yapmakta belirli meslekler ve işleri yürütmekte ve diğer oyuncular ile aralarında illegal işler yürüterek oyun içeriğini güzel hale getirmektelerdi. Hepsinden önce en çok bilinen Role Play oyunları bu şekilde oluşturulmuştu ama RAW arka sıralardan sessizce kendini belli etmeden emin adımlarla gelişti, role play kavramı adı altında yapılan her özelliği geliştiriciler ekip biçti ve daha iyi bir sistem geliştirerek RAW isimli 450 kilometrelik bir harita sunuyor, GTA V ise sadece 80 kilometre!

Oyuna ait görseller ve trailerler çoktan hazırlandı ve üzerinde geliştirmeler yapıldı, yapımcıların en çok dikkat çeken betimlemesi ise;

– Oyun GTA V, ARMA, Rust gibi hayatta kalma ve role playing unsuru barındıran oyunlardan önce yapım aşamasında olması

RAW kısa zaman içerisinde kickstarter platformuna büyük bağış topladı ve topladığı bu bağışı görenler oyuna beklenilen ilginin artmasına yol gösterdi.

 

RAW isimli oyunda gerçek hayatta ne yapıyorsak onu yapacağız diyebiliriz!

RAW isimli oyunda gerçek hayatta ne yapıyorsak onu yapacağız diyebiliriz! Yapımcılar oyun içerisinde bulunan server kapasitesinin 200 kişilik olacağını duyurdu. Bilinen en büyük olay ise size çok ilginç gelecek. Tamam oyun açıldı, iyi güzel fakat oyuna ilk girdiğimizde bom boş bir arazi olacak, oyunun sistemleri hazır fakat oyun içeriğini oyuncular hazırlayacak, yolları bile sizin yapmanız gerekecek.

Bu oyun çağında Role Play severler için büyük bir devrim niteliğinde! Çünkü bu kadar çok gelişmiş sistem arasında yollar, işler, ekonomiden tutun her şeye kadar sanki yeni bir dünyayı kuracakmış gibi oyuncular kendisi yön verecekler. İllegal işler, uyuşturucu, adam kaçırma, başka bir oyuncuyu öldürmek, hırsızlık, büyük soygunlar ve aklınıza gelebilecek tipteki illegal şeyleri yapabileceğiz. Tabi her oyuna başladığınız gibi gidiyim şu adamı döveyim, şu mağazadan silah alayım olayı yok, gerçek hayatta hemen size silah veriyorlar mı ki? Haa! Ben yoldan alırım, işime bakarım diyorsanız önce oyunda bir sosyal çevre yapmanız gerekli ve gerekli çeteler ile iletişim kurmanız gerekmekte. Sosyal ve her an iletişimde olmalısınız. Ufak bir bilgi ise örneğin aracınızın benzini bittiğinde bir benzin istasyonuna gideceksiniz, o benzin istasyonunun sahibi yine bir başka oyuncu olacak ve oyunda vergi sistemi olacak, vergilerden şikayet eden oyuncular valilik önünde protesto edip yaka paça atabilecek, protestolara polisler karışacak gaz bombası, plastik mermi aman aman aklınıza gelebilen her şey var!

 

Meraklısı için kickstarter üzerindeki toplanan para ve değerler;  https://bit.ly/31OCDyv

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.