Oyun Dünyası

Activision, Call of Duty: Warzone’da 50.000’den Fazla Hileciyi Yasakladı

Activision, geçen ay ücretsiz oynanabilen battle-royale Call of Duty: Warzone for PlayStation 4, Xbox One X ve PC’yi piyasaya sürdü. Son blog yazısında, şirket lansmanından bu yana 50.000’den fazla dolandırıcıyı kalıcı olarak yasakladığını doğruladı.

Şirket yaptığı açıklamada “Oyunlarda hile yapmak için yer yok. Warzone’un dolandırıcılara sıfır toleransı var. Tüm hile biçimlerini çok ciddiye alıyoruz, herkes için dengeli ve adil bir oyun alanı sürdürmek en yüksek önceliklerimiz arasında. Burası yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığımız bir alandır, ancak her zaman herkese açık olarak tartıştığımız bir şey değildir. ”

Activision bunu mümkün kılmak için, gece gündüz nişan ve duvar kâğıdı kullanımı da dahil olmak üzere olası ihlalleri izlemek, araştırmak ve tespit etmek için güvenlik ekipleri istihdam ettiğini söylüyor.

Activision, “daha sorunsuz bir raporlama deneyimi” için kullanıcı arayüzündeki iyileştirmelerle oyun içi raporlama sistemini geliştirmek için çalıştığını iddia ediyor. Şirket, alınan tüm raporları en üst düzeyde analiz etmeye ve filtrelemeye çalışmaktadır.

Şirket, gelecekteki yasakların sayısı konusunda güncelleme yapacak.

“Dolandırıcılarla mücadele için tek bir çözüm olmadığını biliyoruz, bu her gün 7/24 sürekli bir yaptırım. Emin olun, herkes için eğlenceli ve adil bir deneyim sağlamayı taahhüt ediyoruz. ”Diyor Activision.

CoD: Warzone, PC ve PS4’te ücretsiz olarak indirilebilir, Xbox oyuncuları ise çevrimiçi çok oyunculu oyun için Xbox Live Gold üyeliği gerektirir. Oyun Xbox için Microsoft Store, PS4 için PlayStation Store ve PC için Battle.net’ten indirilebilir.

Diğer yandan Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered artık PS4’te de mevcut ancak Sony’nin Activision ile özel ortaklığı sayesinde Xbox One veya PC’de oynamak için 30 Nisan’a kadar beklemeniz gerekecek.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.