Teknoloji Haberleri

Youtube Çöktü

Google Servisleri Erişim Sorunu

Piyasada tek el haline gelen Google servislerinin en çok trafik alan hizmeti Youtube çöktü, youtube girmeye çalışanlar ise hata ile karşılaşıyorlar. Youtube tarafında yakın bir zamanda yapılan güncelleme veya server hatasını olduğunu düşünülmekte. Youtube Türkiye erişim sorunu şu anlık sunucu kaynaklı olduğu gözlemleniyor. Ancak sorunun ne zaman çözüleceği hakkında net bir bilgi paylaşılmamış. Giriş yapan kullanıcılar ” Something went wrong… ” hatası ile karşı karşıya kalıyorlar.

Youtube çöktü adı altında yapılan haberler ve söylentilerden dolayı Google Türkiye twitter hesaplarından açıklama yaptılar ve sorunun farkında olduklarını bildirdiler. Şu anlık hala erişim sorunu bulunan youtube ne zaman düzelir bilinmiyor.

Google servislerinin en büyüğü olan youtube çökmesi diğer servislerde de mevcut. Ancak en çok kullanılanı ve insanların müzik, video izlediği hayatımıza entegre olan youtube çalışır hale gelmesi merak ile bekleniyor.

Bu sorun karşısında youtube veri kaybına uğrar mı bilinmiyor? Ancak Google tarafından yapılan açıklamada sorunun çözümü üzerine çalıştıklarını bildiriyorlar.

Google Servisleri Erişim Sorunu

Google servislerinden olan youtube yanı sıra diğer servislerde erişim sıkıntısı yaşamakta.

Tespit Edilen erişim sıkıntısı yaşanan servisler ise şunlar;

Gmail

Youtube

Drive

Ancak Google tarafından herkes tarafından kullanılan bu servislerin erişim sıkıntısı yaşaması Google tarafında büyük olumsuzluklar doğurabilir çünkü gmail ‘de belli kullanıcılarda çökmüş durumda olduğu gözlemlenmekte. Google drive servisi ise dosya paylaşımı, cloud sunucu üzerine olan bir servis olduğundan dolayı bu servisinde çökmesi Google müşterilerinin gözünde prestij kaybına yol açacak gibi duruyor.

Bu servislerin düzelmesini umut ederken, kısa süre içinde veri kaybı olmadan bilgilerimize erişmeyi umuyoruz. Ancak Google gibi dev bir operasyonda veri kaybı olmayacağı düşüncesindeyiz. Bu tarz sorunlar her firma, her insan yapısında olabilir.

Google sunucuları hack girişimi ile mi bu hale geldi yoksa yapılan bir güncelleme ile mi bu durumdalar o kısımda ise elimizde maalesef ki net bir bilgi bulunmamakta ancak bakıldığında Google tarafında da bir açıklama gelmemesi farklı söylentilere sebep oluyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.