Teknoloji Haberleri

YouTube Emoji Sistemini Yeniliyor! YouTube Yeni Sohbet Güncellemeleri Nelerdir?

YouTube İfadeleri Ayrı Bir Kategoride


YouTube emoji sistemini yeniliyor, özellikle artan Canlı yayın oranları ile birlikte kendini abonelik sistemleri gibi sistemlerde geliştirmeye başlayan YouTube, emoji sisteminde de değişikliklere gidiyor.

“YouTube İfadesi” olarak adlandırılan yeni ifade sistemi, sadece canlı yayınlarda değil yorumlarda da kullanılabilir olacak. Global emoji sisteminden farklı tasarımlara sahip olacak olan ifadeler, kullanıcıların mesajlarını ve yorumlarını en iyi şekilde özelleştirmelerine imkan sağlayacak.

Hali hazırda kendine özel birkaç emojisi bulunan YouTube, yeni emojiler ile ifadelerin genişletilmesini hedefliyor.

YouTube İfadeleri Ayrı Bir Kategoride

YouTube ifadeleri ile sohbet güncellemeleri yapılacağından bahsettik. Söz konusu sohbet güncellemelerinin en önemli özelliği olan gelişmiş ifade özelliği tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda.

YouTube adı altında yeni bir kategoriye taşınan ve görsel olarak değiştirilen emoji paneli, söz konusu yeni emojileri kullanmanızı kolaylaştırıyor.

Diğer emojiler de halen kullanılabilir durumda ancak platform, kullanıcıların yeni emojileri kullanması için kendi hazırladığı ifadeleri en üst sıraya koymuş durumda.

YouTube İçin Test Özelliği Geliyor

YouTube için test özelliği geliyor! Söz konusu test özelliği, test sitelerinde olan mantıkta ilerleyecek. Sorulan sorulara video içinde anlık olarak cevap verebileceksiniz.

Kendini her açıdan geliştirmeye çalışan YouTube Elon Musk’ın hayali olan “X” olma yolunda emin adımlar atmaya başlamış gibi gözüküyor.

Elon Musk’ın Twitter için planladığı X olmak yani internetin sitesi olmak kavramını benimsemeye çalışan YouTube. Pek çok platformun yaptığı işleri tek bir platform olarak üstlenmek istiyor olabilir.

Test özelliği dışında kullanıcılar için sunduğu bazı özellikler ise şu şekilde;

  • Canlı yayın sistemi.
  • Özel mağaza sistemi.
  • Katıl aboneliği ile özel kurs imkanları.
  • Yüksek düzeylerde bağış desteği sistemi.
  • Herkese açık şekilde paylaşılabilen gönderiler.

Gibi pek çok alanda güncelleme alarak tek başına bir “sosyal medya platformu” olmayı hedefliyor gibi gözüküyor.

İfadeler Sistemini Twitch’e Bakarak Mı Yaptılar?

YouTube ifadeler sistemi güncellemesi yayınlandıktan sonra pek çok kullanıcı “YouTube Twitch platformundan özenerek özellikler ekliyor” gibi yorumlarda bulundu.

Canlı yayın özellikleri, teşekkürler ve bağış sistemi konusunda da kullanıcıların aynı düşünmesine neden olan YouTube konu ile ilgili net bir açıklama yapmazken. Kanalların kendilerine özel ifadelerini getirebileceği güncellemelerden bahsetmeye devam etti.

Sadece kanalların kendilerine özel ifadeleri değil, tüm kullanıcılara açık olarak kullanılabilecek olan popüler oyunlar ile ilgili ifadeler geleceği de bilinenler arasında.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.