Bilgisayar GenelKücük BilgilerTeknoloji

YouTube Videosu Nasıl Döngüye Alınır? Telefondan YouTube Videosunu Döngüye Alma


YouTube videosu nasıl döngüye alınır? Telefondan YouTube videosunu döngüye alma nasıl yapılır? Özellikle sürekli çalmasını istediğiniz şarkılarda uygulayabileceğiniz döngü seçeneği, şarkının bitişten sonra kendini tekrar etmesine imkan tanıyor.

Sadece şarkılarda değil her YouTube videosunda kullanabileceğiniz bu özellik ile istediğiniz bir videonun sürekli olarak kendini tekrar etmesini sağlayabilirsiniz.

Telefondan, bilgisayardan, tabletten ve hatta Televizyondan yapabileceğiniz bu özellik ile bir arka plan görseli elde edebilirsiniz.

Peki, YouTube videosu nasıl döngüye alınır?

Telefondan YouTube Videosunu Döngüye Alma

YouTube videosu nasıl döngüye alınır? Telefondan YouTube videosunu döngüye alma işlemi bir videoyu siz onu durdurana kadar ya da döngü işlemini iptal edene kadar oynatılmasını sağlayacaktır.

Ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokta bir YouTube Premium abonesi değilseniz videoların başa dönmesi ve bitmesi sırasında reklamlar ile karşılaşabilirsiniz. YouTube Premium aboneleri reklamlardan uzak bir şekilde döngü işlemini tamamlayabilir.

Telefondan YouTube videolarını döngüye almak için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit;

 • Telefondan güncel YouTube uygulamasına giriş yapın,
 • Döngüye almak istediğiniz videoyu açın,
 • Videonun sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın,
 • Döngü seçeneğini seçin.

Söz konusu seçenek, aktif ettiğiniz videoları döngüye almanızı sağlar ve siz onu tekrar kapatana kadar bittikçe başa sarılmasına imkan tanır. Özellikle arka plan müzikleri ya da sürekli olarak tekrar etmesini istediğiniz videolarda kullanabileceğiniz özellik, sadece mobilde değil masaüstü cihazlarda da kullanılabilir durumda.

Bilgisayardan YouTube Videosunu Döngüye Alma

YouTube videosu nasıl döngüye alınır? Telefondan YouTube videolarını döngüye alabileceğiniz gibi Masaüstü cihazlarınızdan, tabletlerinizden veya televizyonlarınızdan da aynı yöntemi kullanarak videolarınızı döngüye alabilirsiniz.

İş, tarayıcı üzerinden YouTube a girdiğinizde yani bilgisayardan YouTube’a girdiğinizde biraz farklılaşıyor. Bilgisayar üzerinden YouTube videolarını dönüye almak için izlemeniz gereken adımlar;

 • Sonsuz döngüye almak istediğiniz vidoyu açın,
 • Videonun tam ortasına Mouse sağ tıklaması ile tıklayın,
 • Karşınıza çıkacak olan seçeneklerin en üstünde bulunan “döngü” seçeneğini aktif hâle getirin.

Söz konusu işlemden sonra YouTube videonuz sonsuz döngüye girecektir. Sonsuz döngüye giren videolar bittiklerinde başa sarılarak tekrar tekrar oynatılmaya imkan tanıyacaktır.

Ancak, yazımızın başında da söylediğimiz gibi Premium abonesi değilseniz videoların sonunda ve başında reklamlar ile karşılaşabilirsiniz.

YouTube Otomatik Video Durdurma Özelliği Nasıl Kapatılır?

YouTube videosu nasıl döngüye alınır? Sorusuna cevap vermiş olsak da videolar döngüde olsa bile karşılaşabileceğiniz bir sorun bulunuyor.

Netflix gibi uygulamalarda karşımıza çıkan “Hâlâ izliyor musunuz” özelliği ne yazık ki YouTube web sitesinde de bulunuyor. Videolarınız döngüde olsa bile bir süre işlem yapılmadığında hâlâ videoları dinleyip dinlemediğinizi veya izleyip izlemediğinizi kontrol ederek, duruma göre videolarınızın akışını durdurabiliyor.

Söz konusu özelliği devre dışı bırakmak için bazı yöntemler bulunuyor ancak söz konusu yöntemler şuan için sadece bilgisayar sürümlerinde çalışıyor.

YouTube otomatik video durdurma özelliği nasıl kapatılır? Söz konusu özelliği kapatmak için bu adımları izlemeniz gerekmekte;

 • Buraya tıklayın ve Youtube NonStop eklentisinin bulunduğu sayfaya ulaşın,
 • Tarayıcınız ne olursa olsun sağ üst tarafta bulunan “Tarayıcıya ekle” seçeneğine tıklayın,
 • Bir süre bekledikten sonra eklentinin tarayıcınıza eklendiğini göreceksiniz.

Eklenti, tarayıcınıza eklendikten sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek bulunmamakta. Bu aşamadan sonra YouTube videolarınızı kesintisiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

YouTube NonStop Eklentisi Nasıl Kapatılır?

YouTube videolarının sürekli olarak devam etmesini sağlayacak olan eklentisi YouTube videosu nasıl döngüye alınır? Alanında anlatmıştık.

Ancak, söz konusu eklentiyi devre dışı bırakmak istediğimizde izlememiz gereken adımlar biraz farklı. Söz konusu eklenti ayarları bulunan bir eklenti türü değil bu nedenle Youtube NonStop eklentisini kapatmak için tarayıcınızdan kaldırmanız gerekmekte.

 • Tarayıcınızın sağ üstünde bulunan eklentiler sekmesine girin,
 • YouTube NonStop eklentisine sağ tıklayın,
 • “Eklenti Kaldır” seçeneğini seçin ve kaldırılmasını sağlayın.

Söz konusu eklenti kaldırıldıktan sonra YouTube videolarınız siz başında değilken otomatik olarak durdurulmaya devam edecektir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.