Oyun Dünyası

Zerg Rush Nedir? Nasıl Oynanır?

Zerg Rush Nedir?


Her geçen gün internet kullanıcıları tarafından favori olarak gösterilen çeşitli oyunlar ön plana çıkmaktadır. Son günlerde de internet kullanıcıları tarafından sıklıkla tercih edilen ve oynanan Zerg Rush konusu ile ilgili sizlere nedir ve nasıl oynanır gibi konular hakkında bilgi aktarmaya çalıştık.

 

Zerg Rush Nedir?

İlgili oyun, Google tarafından sunulan ve kullanıcıların eğlenceli bir şekilde zaman geçirmelerini sağlayan bir Doodle oyunudur. Bir çok kişinin bildiği ve yakından uyguladığı gibi masa başı çalışan kişilerin büyük bir kısmı gün içerisinde kendilerini dinlendirmek ve boş zamanlarını geçirebilmek adına çeşitli oyunları oynayabilir. Genellikle kısa ama eğlenceli olan oyunlar tercih edildiği gibi son günlerde internet kullanıcıları Google üzerinden Zerg Rush oyna seçeneklerini değerlendirmektedir. Genellikle Google, ana sayfası üzerinden her dönem farklı bir Doodle oyununa yer verdiğinden dolayı aslında internet kullanıcıları Google tarafından sunulan bu oyunlara oldukça aşinadır.

Zerg Rush oyunu, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Google tarafından sunulmaya başlanmış bir oyundur. Oldukça pratik bir şekilde oynanan bu oyun için yalnızca Mouse kullanımı yeterlidir. Oyunun kurgusu böceğe benzeyen bir varlığın Doodle kurgusu etrafında hareket ettirilmesinden oluşmaktadır. Bu durumda internet kullanıcıları yalnızca Mouse kullanarak Zerg Rush oyna seçeneklerini istedikleri her zaman değerlendirebilir.

 

Zerg Rush Nasıl Oynanır?

İnternet kullanıcılarının severek oynadığı Zerg Rush oyunu önceden Google arama sayfasında aranarak oynanabiliyordu. Ancak zaman geçtikçe bu oyunun oynanmasında uygulanan yöntemler de değişiğe uğramıştır. Yine benzer bir şekilde bu oyun oynayabilmek için arama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekebilir. Dolayısıyla bilgisayar üzerinden herhangi bir şekilde program indirmeden oyun oynayabilmeniz mümkündür. Oldukça basit bir şekilde erişebileceğiniz Zerg Rush oyunu için, web tarayıcısını açmanız, ve Zerg Rush’ın sayfasını ziyaret etmeniz gereklidir.

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarın işletim sistemi ya da Google sayfa kullanımınız İngilizce ise bu durumda arama sayfasında play Zerg Rush araması yapmanız da yeterli olacaktır.

Kısacası, genel hatları ile anlatmak gerekir ise kullanmış olduğunuz Google Chrome’u internet tarayıcısını açmanız gereklidir. Daha sonra arama sayfasından oyunun sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Bu işlemden hemen sonra oyuna giriş yapmış olacaksınız. Genel olarak oyun oynayabilmeniz için “O” yukarıdan aşağıya doğru sıralanan “O” harflerinin görmeniz gerekir. Doğrudan fare yardımıyla oynayabileceğiniz bu uyum da “O” harflerini fareyle yok etmeniz gerekir. Bu oyunu oynayanlar için görece zorlayıcı olabilir. Çünkü bahse konu olan “O” harfleri oldukça hızlı hareket edebilir. Bu durumda hızlı olmanız gereklidir.

 

Zerg Rush Nasıl Bir Oyun?

Google tarayıcısı üzerinden erişebileceğiniz Google Zerg Rush internet kullanıcılarının favori Doodle oyunları arasında yer almaktadır. Bugüne kadar geliştirilmiş olan diğer Doodle oyunları gibi çok keyifli ve eğlenceli bir oyun olan Zerg Rush oyununda başarılı olmanız için hızlı davranmanız gereklidir. Klavye olmadan doğrudan Mouse yardımı ile oynayabileceğiniz oyuna giriş yaptığınızda karşınıza “O harflerinden oluşan böcek benzeri elementler çıkacaktır. Arama sonuçları sayfa üzerinde tamamen yok olmadan harfleri yakalamanız gereklidir.

Zerg Rush oyununda ekranın üst kısmında “APM” ve “Count” olarak iki statü bulunur. APM tıklama hızını, Count ise yok edilen harf sayısını gösterir. Bahse konu olan bu iki statü sayesinde oyun içerisindeki tıklama hızınızı ve yok ettiğiniz her sayısını görebilir ve oyun içerisindeki performansınızı değerlendirebilirsiniz. Oyun tamamen bittiğinde harfler sayfanın sol kısmında toplanmaktadır. Doğal olarak oyun devam ettiği süre zarfı içerisinde oyunu baştan başlatma imkanınız da vardır. Sıfırlama için ise “Clear” seçeneğini tıklamanız gerekir. Zerg Rush oyununu yeniden başlatmak isterseniz de sayfayı F5 ile yenileyebilir ya da sayfada Mouse ile sağ tıklayarak yeniden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere anlatılan bu işlemler sayesinde gün içerisinde istediğiniz zaman Google Zerg Rush oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Yıllar geçse de popülerliğini kaybetmeyen bu oyun için herhangi bir uygulama yüklemeye gerek yoktur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.