Sosyal Medya

2020’de En İyi Facebook Messenger Uygulaması Alternatifleri

Facebook Messenger Lite


Facebook Arkadaşlarınızla güncel kalmak için kullanabileceğiniz en iyi Facebook Messenger alternatiflerinden bazılarıydı. Facebook Messenger Lite, birinci taraf uygulamaları olduğu ve kusursuz çalıştığı için çoğu kullanıcı için iyi çalıştığı için önerimizdir. Bununla birlikte, üçüncü taraf uygulamaları, denemeye değer kılan bazı benzersiz özellikler (reklam engelleme gibi) getirir. Bu uygulamaları test edin ve aşağıdaki yorumlarda favori uygulamalarınızı bize bildirin.

Bir milyardan fazla aktif kullanıcısıyla Facebook Messenger, piyasadaki en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. Uygulama bir ton özelliğe sahiptir ve kullanıcıların çevrimiçi oyunlar oynamasına, resim, video, hikaye, GIF ve daha fazlasını paylaşmasına olanak tanır. Ancak, tüm bunlar bir bedeli var. Çok yönlü bir mesajlaşma uygulaması sunmak için Facebook, Messenger uygulamasını dağınık bir karmaşaya dönüştürdü. Sadece bu değil, Facebook Messenger telefonunuzda yüklü olan diğer uygulamaları da etkileyebilir ve pil ömrünü önemli ölçüde azaltabilir. Neyse ki gerçekten işe yarayan bir dizi mükemmel Facebook Messenger uygulaması alternatifi var. Bu yazıda, favori Facebook Messenger alternatiflerimizi listeleyeceğiz:

Facebook Messenger Lite

Facebook Lite gibi, Facebook Messenger Lite da Messenger uygulamasının soyulmuş bir versiyonudur. Uygulama öncelikle internet hızlarının oldukça yavaş olduğu gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara yöneliktir. Ancak, Hikayeler veya Facebook Messenger’dan çevrimiçi oyunlar gibi istenmeyen özelliklerden kurtulmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Bu, Messenger Lite’a sahip olmak istediğiniz bir şeyse, sizin için en iyi Facebook Messenger alternatifi olacaktır.

Uygulama, mesaj gönderme, alma, fotoğraf paylaşma ve bağlantı vb. Gibi Messenger’ın tüm temel özelliklerini sunar. Uygulama, her biri farklı şeylere adanmış üç farklı sekmeye ayrılmıştır. İlk sekme sohbetler için ayrılmış bir yerdir. Burası aslında tüm konuşmalarınızı görebileceğiniz bir yer. Bir sonraki sekme, aktif arkadaşlarınızı göreceğiniz yerdir. Bir konuşma başlatmak veya kaldığınız yerden devam etmek için bunlara dokunmanız yeterlidir. Son sekme Facebook Messenger ayarları için ayrılmış bir yerdir. Ayrıca sizi doğrudan ana Facebook uygulamasına götürecek bir Facebook düğmesi de var.

Ana uygulamanın hafif bir sürümü olmasına rağmen, Facebook Messenger Lite hem sesli hem de görüntülü arama yapmanıza ve almanıza olanak tanır. Performans sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan bir lite uygulama kullanmak istiyorsanız, Facebook Messenger Lite Messenger uygulamasına iyi bir alternatiftir.

Disa

Disa, birçok mesajlaşma hizmetini tek bir çatı altında birleştiren çok mesajlı bir hizmettir ve her hizmetin bir üçüncü taraf açık kaynak eklentisi kullanarak çalışması, onu listede en değerli yarışmacı yapar. Uygulamayı yükledikten sonra, Facebook Messenger’ı bir eklenti olarak eklemeniz gerekecek ve harici bir kaynaktan indirilecek.

Daha sonra Disa, kimlik bilgilerinizi kullanarak Facebook’a giriş yapmanızı isteyecektir. Bu kadar. Arkadaşların listesi gösterilecek ve onlarla herhangi bir sorun yaşamadan sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Disa’nın özellikler söz konusu olduğunda çok sınırlı olduğunu belirtmek gerekir.

Yalnızca mesaj gönderip almakla sınırlı kalacaksınız. Ayrıca fotoğraf, video vb. Gönderebilirsiniz, ancak GIF gönderme ve çıkartma gibi diğer seçenekler eksik. Facebook Messenger Lite’ın aksine, arama da başlatamaz veya alamazsınız. Yani, genel olarak, Disa işi yapan çok temel bir Facebook Messenger istemcisidir. Facebook’a ek olarak, Telegram hesabınızı ekleyip yönetebilir ve SMS için Disa’yı kullanabilirsiniz.

Swipe for Facebook

Swipe aslında bağımsız bir Facebook Messenger alternatifi değildir, ancak Facebook ve Messenger ile tek bir basit uygulamada paketlenmiştir. Tüm Facebook mesajlarınıza, Haber Akışı’ndan minimum parazitle ayrı bir pencerede erişebilirsiniz. Swipe ile ilgili en iyi bölüm, Sohbet başlıkları, gerçek zamanlı bildirim, medya paylaşımı ve daha fazlası gibi Facebook Messenger özelliklerinden hiçbirini kaybetmemenizdir. Bunun da ötesinde, uygulama tüm Facebook reklamlarını yerel olarak engellemenize izin verdiği için birinci sınıf bir deneyim kazanıyorsunuz.

Bunun dışında, uygulama oldukça hafif ve şişmesiz ve herhangi bir izin istemiyor. Bu nedenle, gizlilik nedeniyle bir Facebook Messenger alternatifi arıyorsanız, Swipe gidebileceğiniz en iyi uygulamadır. Bahsetmemek gerekirse, uygulama son derece özelleştirilebilir ve karanlık mod programlama, DND, parmak izi kilidi ve daha fazlası için seçenekleriniz var. Yani tüm noktaları göz önünde bulundurarak, Swipe bu listedeki en iyi Messenger alternatiflerinden biri gibi görünüyor.

Facebook ve Messenger için Folio

Folio, hızlı, güvenilir, gizlilik dostu ve Messenger uygulamasından beklediğiniz şeyi yapan başka bir Facebook Messenger uygulaması alternatifidir. Tabii, uygulama aynı zamanda Facebook Haber Beslemesi getiriyor, ancak tüm Mesajlarınızı ayrı bir pencerede alırsınız. Nasıl çalıştığını merak ediyorsanız? Tüm mesajlarınızı ve bilgilerinizi tek bir yere getirmek için Facebook Lite sarıcısını kullanıyor.

Bunun dışında, bu uygulama hakkında sevdiğim, büyük pil ömrüne dönüşen hafif boyutu. Facebook Messenger’ın aksine, pilinizi tutmaz ve güvenilir bir şekilde iyi performans gösterir. Buna ek olarak, Folio’yu 4 haneli bir PIN ile kilitleyebilirsiniz ve ayrıca gece modu için destek vardır. Sonuçta, çok fazla yer kaplamayan veya pili sürekli tüketmeyen bir Facebook Messenger alternatifi istiyorsanız, Folio seçmek için iyi bir uygulama olacaktır.

Friendly

Friendly, Facebook Messenger uygulamasına gerçekten iyi bir alternatiftir. Uygulama, hem Facebook hem de Messenger’ı tek bir yerden kullanmanıza izin verir. Uygulamayı yükledikten ve Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda, doğrudan Haber Feed’inize yönlendirilirsiniz. Oradan, Facebook uygulaması olarak kullanmayı seçebilir veya Messenger’ı kullanmak ve Facebook Arkadaşlarınızla sohbet etmek için Messenger simgesine dokunabilirsiniz.

Messenger söz konusu olduğunda, mesaj gönderme ve alma, resim, video, emoji, çıkartma ve daha fazlasını paylaşma gibi şeyler yapabilirsiniz. Burada eksik olan tek şey yine arama yapma yeteneğidir. Yani bunun için Messenger Lite uygulamasını kullanmanız gerekecek. Ancak bunun yanı sıra, Messenger uygulamasına gerçekten harika bir alternatif.

Facebook’a ek olarak Instagram, Twitter, LinkedIn ve diğer platformları yönetmek için Friendly’ı da kullanabilirsiniz. Gerçekten çok kullanışlı bir özelliktir, çünkü Dostu temelde tüm sosyal medya ihtiyaçlarınız için tek elden bir uygulama görevi görebilir. Uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir ve gerçekten iyi çalışır.

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.