Oyun Dünyası

2021’de kaçırmış olabileceğiniz 5 oyun

2021'e kadar sizi geçmiş olabilecek gerçekten eğlenceli oyunlara bir göz atın


2021 yılı oyun endüstrisi için çok tuhaftı. Hâlâ pandemi yaşayan bir dünyada birçok stüdyo projelerine ayak uydurmakta zorlanıyordu. Yine de, remaster’lara ve birkaç DLC’ye rağmen, halihazırda piyasaya sürülen oyunlar için bazı iyi oyunlar çıktı…

Aşağıda, gişe rekorları kıran ve sonunda silinen bağımsız oyunlar ve hatta başlıklar hakkında bazı öneriler bulacaksınız. Daha fazla öneriniz varsa, bunları yorumlarda paylaştığınızdan emin olun!

Inscryption

Devolver Digital tarafından geliştirilen Inscryption , 2021’in büyük bir sürpriziydi. Kart oyunlarını seven, ancak çok fazla alay ve biraz daha uğursuz mizah ile bu oyun çok eğlenceli olacak.

Karakteriniz bir kabinde uyanır ve orada yaşayan gizemli bir varlığa karşı birkaç kart oyununa katılmak zorunda kalır. Ödülünüz kazanırsa? Senin hayatın! Ayrıca kaybederseniz desteden bir kart da açarsınız.

Bu, oyunu oldukça uğursuz kılıyor çünkü kan puanları almak için kartları feda etmek gerekiyor, yani bir gün onların da bir vücudu olduğunu bilerek duyarlı kartları öldürmeniz gerekecek. Veya belki de var. bunun arkasından daha çok…

Neyse spoiler vermeden Inscryption’a bir şans vermenizi tavsiye ederim . Hemen hayal edilenin çok ötesine geçer.

 

Ender Lilies: Quietus of the Knights

Ender Lilies: Quietus of the Knights , güzel, karanlık ve melankolik bir görünüme sahip metroidvania tarzı bir platform oyunudur. Souls serisinin hayranları için bu oyun, FromSoftware’in oyun atmosferine açıkça saygı gösteriyor.

In Ender Lilyum , bir veba, bir lanet. Bunun sonucu cezası ve tahrip edilmiş Lands End olarak bilinen bir alanda yolculuk başlar? Şehirler ve kasabalar enkaz haline getirildi ve tüm bölgeye artık açıkça yüzleşmeniz gereken canavar yaratıklar hakim.

Loop Hero

Bu listede Devolver Digital tarafından yayınlanan bir başka oyun daha var. Loop Hero , sahip olunması gereken “joker” oyunlarından biridir: bağımlılık yapar ve çok hafif olduğu için ekmek kızartma makinesinde bile çalışır. Tamamı piksel sanatı tarzında , başlık aptalca olduğu izlenimini verebilir, ancak gerçekten ilerlemek için çok fazla dikkat etmeniz gerekecek ve düşmanların tam olarak istediği şey olan döngüde sıkışıp kalmamanız gerekecek.

Loop Hero , yol boyunca düşmanları ve güçlendirmeleri (rastgele oluşturulan) seçmenize ve böylece canavarları yenmenize, yağmalamanıza ve daha da güçlenmenize olanak tanıyan bir kart oluşturma sistemi ile RPG mekaniğini (envanter yönetimi ile) kullanır. ”.

Oyunun parladığı yer tam da bu kısımda. Rakipleri yerleştirmek için yol boyunca en iyi yerleri belirlemek için stratejik düşünmek gerekiyor, başka bir deyişle karşılaşabileceğinizden daha fazla sorun yaratmayın. Takviyeleri nereye yerleştireceğinizi, en iyi teçhizatı nasıl seçip birleştireceğinizi ve en önemlisi ne zaman geri çekileceğinizi bilmek de önemlidir.

Unsighted

Brezilyalı stüdyo Studio Pixel Punk tarafından Unsighted ile bir başka metroidvania . Türün platform oyunları için daha geleneksel yandan kaydırma stilinin aksine, Unsighted , etrafınızda olup bitenleri daha iyi görebilmek için kamerayı ekranın üst kısmına sabitler .

Hepsi güzel piksel sanatında detaylandırılmış oyun, çok çevik bir savaşa ve bazen aynı anda birden fazla düşmana karşı izin veren daha fazla aksiyon unsurunu mekaniğine birleştiren çok akıllıdır.

Tales of Arise

Tales of Arise hakkında çok merak edilen bir şey , bu başlığın uzun süredir devam eden bir franchise’ın parçası olması, ancak görünüşe göre Batı’da çok az biliniyor olması. Ancak, JRPG’lerle ilgileniyorsanız, muhtemelen diziden bir şeyler oynamış veya hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur.

Her şey 1995’te, Super Famicom’un sonlarında (burada Super Nintendo olarak bilinir) Tales Of Phantasia ile başladı . Oyun sadece Japonya’da çıktı, ancak 1998’de PlayStation’a taşındı . Günümüze dönersek , Tales of Arise öncekilerden daha derin ve karanlık bir hikaye getirirken, aynı zamanda bilimkurgu öğelerini zaten karakteristik olan tüm fantezi ile birleştirir. Franchise.

Bu oyun, özellikle seride daha önce hiçbir şey oynamamış olanlar için daha erişilebilir (belki de Batı’da popülerleştirmek amacıyla), ancak bu zor olmadığı anlamına gelmez. Aslında bu, daha fazla JRPG’nin Batılıların lehine düşmesini sağlamak için harika bir stratejidir. Örneğin Monster Hunter World , bu konuda mükemmel bir başarı örneğidir.


Bunun gibi başka faydalı makaleleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, daha fazlası için bugün sitemizin geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız!


Yorumlarda bu makale hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek League Of Legends Orman Heroları Orman Nasıl Oynanır? yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.