Film&Dizi

911 Lone Star

911 Lone Star Konusu


911 Lone Star dizisi ABD yapımı olan bir aksiyon drama dizisidir. Yayınlandığı ilk günden beri oldukça iyi bir seviyede izleyici kitlesine sahip olan dizi, 100’ü geçik ülkede milyonlarca kişi tarafından izlenmeyi başardı. Türkçeye çevrilmiş ismi 911 Yalnız Yıldız olan dizi, Teksas merkezli olarak çekilmiştir.

 

911 Lone Star Konusu

911 Lone Star dizisinde ana konu bir polis, itfaiye ve ambulans hizmeti veren şirketi ele almaktadır. Oğluyla birlikte New York’tan Teksas’a taşınan bir itfaiyeci baba, yepyeni ve bilinmezlerle dolu yeni yaşamlarına adım atmaktadır. Bu itfaiyeci babanın hayattaki amacı hem itfaiyecilik yaparak başkalarının hayatını kurtarmak, hem de oğluna güzel bir gelecek sunabilmektir. Bu amacına ulaşmak için çabalamaktadır. Bir anda kendini bir şirketin önemli konumunda bulan bu baba, itfaiyeci arkadaşlarının yanı sıra polis ve acil sağlık bölümlerindeki arkadaşları ile en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Birbirinden farklı maceralar hem kendisini hem de ekibini beklemektedir.

 

911 Lone Star Yayın Takvimi

911 Lone Star dizisi oldukça sevilen ve izlenen bir yapım olduğu için şu ana kadar tam 3 sezonu çekilmiştir. İlk olarak 19 Ocak 2020 tarihinde ilk bolümü ile ekranlara gelen dizi daha sonrasında 3 sezonu ve 42 bölümü ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Yayımlanan tüm bölümleri iyi reytingler almayı başarmıştır.

Bir bölümünün süresinin 42 dakika ile 48 dakika arasında değiştiği 911 Lone Star dizisi, ABD’nin en önemli kanallarından biri olan FOX kanalında ekranlara gelmiştir. Şu an Disney firması tarafından çeşitli ülkelere dağıtılan biri dizi haline gelen 911 Lone Star, dördüncü sezonu ile ekranlara gelmeye hazırlanmaktadır. FOX tv, dördüncü sezon için onayı geçtiğimiz aylar içerisinde verdi.

 

911 Lone Star Oyuncuları

911 Lone Star dizisi, başarılı prodüksiyonu ve konusunun yanı sıra, alanında uzman ve başarılı oyuncuları ile de göze çarpan bir yapım olmuştur. Dizinin kadrosunda birbirinden ünlü ve parmakla gösterilecek seviyede oyuncular bulunmaktadır. Bu da dizinin popülerliğini arttıran en önemli unsurlardan biridir.

 

Dizide yer alan başrol oyuncuları Rob Lowe, Liv Tyler ve Ronen Rubinstein olarak dikkat çekmektedir. Bu başrol oyuncularının dışında dizide yer alan diğer oyunculardan bazıları ise Jim Parrack, Sierra McLain ve Natacha Karam gibi yıldız isimlerdir. Bu oyuncular haricinde oyuncu kadrosunda daha pek çok başarılı isim yer almaktadır.

911 Lone Star Prodüksiyon Kadrosu

911 Lone Star dizisinin bu derece izlenen bir yapım haline gelmesinde kamera arkasında yer alan isimlerin de oldukça önemli bir payı vardır. Yönetmen, yapımcı, senarist ve akıllara gelecek diğer önemli görevlerde bulunan kişilerin de dizide emeği geçmiştir.

 

Bu beğenilen dizi 911 Lone Star dizisinde yapımcı koltuğunda Ryan Murphy, Rob Lowe ve Brad Falchuk gibi isimler yer almıştır. Dizinin senaristi de Rob Lowe ve Brad Falchuk olarak dikkat çekmektedir. Dizinin müziklerini yapan kişiler ise Mac Quayle ve Justin Burnett gibi isimlerdir.

911 Lone Star Yorumları

911 Lone Star dizisini izleyen izleyicilerin pek çoğu dizi hakkında olumlu yorumlar yapmış ve herkese önermiştir. Eleştirmenlerin bazı olumsuz eleştirileri olsa da 911 Lone Star dizisi hakkında genel kanının olumlu olduğu söylenebilir.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.