Film&Dizi

2022’de En Çok İzlenen 6 Netflix Kore Filmi 

En İyi Kore Filmleri Nelerdir? 


Kore sineması dünya çapında giderek daha fazla tanınmaktadır. Brezilya Netflix de bu dalgayı fark etti ve kataloğunu harika seçeneklerle doldurdu. Peki en iyi Netflix Kore filmleri hangileridir? Aslında en iyi kore filmleri sizin sevdiğiniz türe bağlı olarak değişebilir! Örneğin Steel Rain harika bir Kore aksiyon filmi olsa da Tune in to You, Kore romantik filmlerini seven herkes için iyi bir seçim. En iyi 6 Kore Netflix film listemize sizlerle birlikte göz atalım.

En İyi Kore Filmleri Nelerdir?

Netflix kataloğunda izlenecek birçok Kore filmi varken, ne izleyeceğimiz konusunda şüpheye düşebiliriz. İşte tam da bu noktada IMDb kavramı işimize yarıyor. IMDb 1990’dan beri var olan bir sitedir ve 1998’de Amazon grubunun bir parçası olmuştur. Filmler, diziler, TV şovları, oyuncular, yönetmenler ve diğer görsel-işitsel profesyoneller hakkında veri danışmanlığı için en güvenilir ve popüler kaynaktır.

Mutlaka İzlenmesi Gereken 3 Güney Kore Dizisi

Herkes oradaki herhangi bir filmi 0 ile 10 arasında derecelendirebilir. Site daha sonra bir ortalama alır ve bunu başlık ana sayfasında gösterir. IMDb bir çevrimiçi dev olduğu için filmler dünyanın her yerinden binlerce kişi tarafından derecelendirilir. Bu yüzden filmin beğenilip beğenilmediğini değerlendirmek için bu puan çok faydalı. O zaman dilerseniz sizler için IMDb puanlarına göre seçtiğimiz bu kore filmlerini sıralayalım.

The Bros (2017)

Annelerinin cenazesinden bu yana yıllardır birbirini görmeyen iki kardeş, babalarının cenazesinde tekrar karşılaşır. Geleneksel olarak, bu cenaze törenleri birkaç gün sürer. Yolda, ailenin sırlarının çoğunu yeniden bağlamalarına ve çözmelerine yardımcı olacak gizemli bir kadınla tanışırlar.

Kardeşlerden birini Zombie Invasion’ın yıldızı Ma Dong-seok, diğerini ise 2016’nın ünlü The Handmaid filmi veya Netflix’te de bulunan The Call filminden tanıyabileceğiniz aktör Lee Dong-hwi canlandırıyor. Steel Rain’den Jo Woo-jin de kadroda.

Psychokinesis (2018)

Psychokinesis’in kadrosunda ünlü  Netflix dizisi Kingdom’dan Ryu Seung-ryong ve The Mystery of the Lost Girls yapımında da rol alan Park Jeong-min yer alıyor. IMDB’de halkın aldığı %59’luk nota rağmen, Rotten Tomatoes’da %80’lik kritik onay öne çıkıyor.

Bir Kore süper kahraman filmi olmasına rağmen, bu film türün klişelerinden daha fazla küfür, şiddet ve çok daha fazla yaratıcılık içeriyor. Kahraman, güçlerini kızını ve tüm topluluğu, onu yok etmek isteyen güçlülerden kurtarmak için kullanacak. Son dövüş ayrı bir gösteri!

Wish You (2021)

Japonya’da temaya Yaoi denirken, Güney Kore’de eşcinsel romantik filmin adı Boys’ Love anlamına gelen BL. Film, sokaklarda performans sergileyen ve büyük bir plak şirketi için çalışan bir klavyeci tarafından fark edilen bir şarkıcının hikayesini anlatıyor.

İkisi birlikte hareket eder ve şirket tarafından seçilme şansını denemek için birlikte çalışırlar. Bu yoğun süreçte bir aşk yeşerir. Bu çifti oynayan aktörler, Lee Sang ve Kang In-soo, Koreli idoller, K-pop gruplarının üyesi olan ünlüler. Başka bir deyişle, ikisi de gerçek müzisyenler!

O Mistério das Garotas Perdidas (2019)

Bir polis memuru, araştırdığı cinayetten Geyik Dağı tarikatının bir üyesinin sorumlu olduğundan şüphelenir. Hikâyesi, bu mezhebi inceleyen bir papazın hikâyesiyle kesişir. Hikaye ilerledikçe, yön ve ses tasarımı sayesinde atmosfer giderek daha karanlık ve klostrofobik hale geliyor.

Ancak, komik rahatlama anları havayı biraz bozuyor. Oyuncu seçimine gelince, Lee Jung-jae çok ünlü bir Koreli film ve TV yıldızı. Son çalışması, kahramanı Seong Gi-hun’u oynadığı Netflix dizisi Round 6 idi. Kayıp Kızların Gizemi’nde Pastor Park’ı oynuyor.

Sweet & Sour (2021)

Sweet & Sour, bir çiftin birlikte yaşamaya başladığı ve birlikte bir hayat sürdürmek istediği delicesine aşık olma aşamasından sonra neler olduğunu araştırıyor. Rotten Tomatoes’da çok az eleştirmen filmi oyladı ve film sadece %20 onay aldı. Bazıları filmin hafif olmaya çalıştığını söylüyor, ancak bir sapığı romantikleştiriyor ve maçoluğun ötesine geçiyor.

Bu noktalar romantik komedilerin klişeleridir. Diğerleri, işyerinde sömürüldüğünüzde bir ilişkiyi sürdürmenin ne kadar zor olduğu hakkında iyi yorumlar yaptığını söylüyor. Film hala Altıncı His’e layık bir olay örgüsü içeriyor! Sadece sürpriz için ve oyuncuların kimyası için izlemeye değer.

Pandora (2016)

Park Jung-woo bugüne kadar birkaç film yönetti, ancak Kore’de birçok gişe rekorları kıran filmlerle ünlü bir senarist. Pandora’da, Güney Kore’de Fukushima fabrikasındaki gibi bir felaket olursa ne olacağını hayal eden bu hikayenin yönetmeni ve senaristiydi.

Küçük bir kasabada, bir deprem bir nükleer santralde patlamalara neden olur ve tüm ulus yaklaşan felaket beklentisiyle paniğe kapılır. Hükümet, sorunun boyutunu örtbas etmeyi düşünürken, kahramanı  Jae-Hyeok daha da büyük bir trajediyi önlemek için kendi hayatını riske atmaya karar verir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.