Film&Dizi

Mutlaka İzlenmesi Gereken 3 Güney Kore Dizisi

Bad And Crazy

Son Zamanlarda Yayınlanmış Mutlaka İzlenmesi Gereken 3 Güney Kore Dizisinin Kaleme Aldık Kore Dizilerinin Hayranları İçin Beklenen Ve İzlenmesini Önerdiğimiz 3 Dizinin Tanıtımı Ve Detaylı Anlatımını Bu Makalede İnceledik. 3 Farklı Dizi 3 Farklı Yaşantının, Öğretinin Yer Aldığı Farklı Şartları Ve Farklı Duyuları Yaşatacak Kore Dizileri İncelememizden Kısa Kısa Kesitler İle Size Özet Gecelim.

Bad And Crazy Dizisinde Hem Eğlenceli Hem De Aksiyon Dolu Zamanlar Sizleri Bekliyor.

Happıness Dizisinde İse Bize Aç Gözlü İnsanların Şartlar Değiştikçe Aslında Ne Kadar Kötü Bir İnsana Dönüşebileceğini Gösteriyor.

My Name Dizisinde İse İntikam Almak İsteyen Bir Kızı Konu Almıştır. Başrolümüz Annesi Küçük Yaşta Ölmüş Ve Babası Tarafından İhmal Edilmiştir.

Bu 3 Farklı Kore Dizisi İle 3 Farklı Yaşantıyı Ve Sizde Hayranlık Uyandıracak Karakterleri Kesinlikle Bulacaksınızdır, Kore Dizisi Hayranlarına Kesinlikle Tavsiyemizdir. Bu 3 Dizi Hem Yakın Zamanda Yayınlanmış Hem De Kore Dizileri Arasında Kesinlikle İzlenmeli Listemizde Yer Bulmuştur.

İçindekiler tablosu

Bad And Crazy

Bad and Crazy 2021 yılında yayınlanmış ve Yoo Seon-dong’un tarafından yönetilmiştir. Başrolleri Lee Dong-wook, Wi Ha-joon, Han Ji-eun ve Cha Hak-yeon paylaşmıştır. Güney Koreli bir televizyon dizisidir.

Ryu Sool-yeol adındaki bir polis etrafında dönüyor. Ryu Sool-yeol’un etrafında bir anda esrarengiz bir adam belirir.  Bu adam Ryu Sool-yeol’u yönlendirir ve o tehlikedeyken onu korur. Ryu Sool-yeol bu esrarengiz adamı aramaya başlar. Kim olduğunu öğrenmeye çalışır fakat adamın kim olduğunu bir türlü bulamaz çünkü adamı kendisinden başka gören kimse yoktur. Beraber çalıştığı polis arkadaşı onu bir psikologa yönlendirir. Bu psikolog sayesinde kendisinin etrafında bir anda beliren adamın aslında kendi bölünmüş kişiliği olduğunu fark eder. Bu ikinci kişilik kendini K olarak tanıtır.

Ryu Sool-yeol bir cinayeti K ile beraber çözmeye çalışır. Bu cinayeti çözdüğünde her şeyin biteceğini sanar  fakat onu bekleyen daha büyük bir olay vardır. Çocukluğundan biri Ryu Sool-yeol’un peşine düşer ve ondan intikam almaya çalışır. Ryu Sool-yeol bu sırada geçmişini hatırlamaya çalışır ve K’nin ne zaman ortaya çıktığı hakkındaki gizemi bulmaya çalışır.

Ryu Sool-yeol ikinci kişiliği olan K ile beraber birçok eğlenceli sahne vardır. Çok iyi bir ikili olmuşlar. İzlerken oyunculuklarına hayran kaldım.

Hem eğlenceli hem de aksiyon dolu olan bir diziydi. İzlerken çok eğlenebileceğinizin garantisini veririm. Sahneler çok kaliteli çekilmiş. Kurgudaki olayların bağlantısı çok güzel ve oldukça gizemli bir şekilde ilerliyor. Dizinin sonlarına kadar asla hiçbir şeyi anlamıyorsunuz ve olaylar yerine oturduğunda oldukça şaşıracaksınız. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tür: Gizem, Gerilim, Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2021-2022

Happiness

Happiness, başrollerini Han Hyo-joo, Park Hyung-sik ve Jo Woo-jin’in paylaştığı bir Güney Koreli televizyon dizisidir. Dizi 2021 yılında yayınlanmıştır ve Studio Dragon tarafından ortaya konulmuş bir projedir.

Dizinin konusu COVİD-19’un ardından çıkan bir salgındır. Piyasada sürülen bir ilaç insanlarda kuduz hastalığına neden olmaktadır. Kuduz olan insanlar, diğer insanları çizdiğinde ya da ısırdığında o kişilere de o hastalığı bulaştırmaktadır.

Dizi, Yoon Sae-Bom  ve Jung Yi Hyun’un tanışmasıyla başlar. Jung Yi Hyun çok başarılı bir beyzbol oyuncusudur fakat sakatlandığı için bırakmak zorunda kalır. Hayatının artık bittiğini düşünüp intihar etmek üzereyken Yoon Sae-Bom onu intihar etmekten vazgeçirir ve Jung Yi Hyun, Yoon Sae-Bom’a aşık olur. Jung Yi Hyun sonra hayatın devam ettiğini fark eder ve polis olur. Yoon Sae-Bom da özel time girmiştir ve çok istediği bir evi almak için Jung Yi Hyun’a evlenme teklifi eder.

Evlenen çift, özellikle Yoon Sae-Bom evine kavuştuğu için çok mutludur fakat bu mutluluk uzun sürmez. Artmaya başlanan salgın yüzünden çiftin evlerinin bulunduğu alan karantinaya alınır. Karantina süreci boyunca çift birçok krizi çözmeye çalışır ve salgın bulaşmış olan insanlardan korunmaya çalışırlar. Kendi apartmanlarını salgını kapmış insanlardan korumaya çalışırken aynı zamanda apartmandaki aç gözlü insanlarla da uğraşırlar. Salgın dışarıda yayılmaya devam ederken apartmanın içerisinde de birçok üstü kapalı olaylar dönmeye başlar.

Dizi bir yandan da aç gözlü insanların şartlar değiştikçe aslında ne kadar kötü bir insana dönüşebileceğini gösteriyor.

Kurgusu çok güzel bir şekilde yazılmış. Sahnelerdeki heyecan, gizem ve gerilim çok fazla hissediliyor. Bölümler oldukça akıcı ilerliyor. Dizi isminden de anlaşılacağı gibi insanların neyle ve nasıl mutlu olduklarını da gösteren ince bir mesaj veriyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi, tavsiye ediyorum.

Tür: Gerilim

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2021-2022

My Name

My Name, 2021 yılında yayımlanmış ve Kim Jin-min tarafından yönetilmiştir. Başrolleri Han So-hee, Park Hee-soon ve Ahn Bo-hyun’un paylaşmıştır. Güney Koreli bir televizyon dizisidir.

Dizi, intikam almak isteyen bir kızı konu almıştır. Başrol annesi küçük yaşta ölmüş ve babası tarafından ihmal edilen kızın adı Yoon Ji-Woo. Bir gün kızın önünde babası öldürülür ve polisler katili bulamaz. Kız babasının katilini aramaya başlar ve tek başına babasının katilini bulamayacağını anlayınca babasının katılmış olduğu uyuşturucu çetesinden yardım ister.

Çetenin başı olan Choi Mu-Jin ismindeki adam bunu kabul eder ve Yoon Ji-Woo’yu babasının katilini bulması için yetiştirir. Choı Mu-Jin bizzat kendisi Yoon Ji-Woo’ya dövüşmesini öğretir. Dövüş rauntlarına Yoon Ji-Woo da dahil olur ve çetenin erkekleriyle dövüş yapmaya başlar. Dövüşte Yoon Ji-Woo’ya kaybeden Do Gang-Jae ona kinlenir ve bir gece yarısı bir arkadaşıyla beraber saldırır. Choi Mu-Jin saldırıdan haberdar olunca Do Gang-Jae’yi çeten atar ve bunun için ona bir bedel ödetir.

Yıllar sonra kız polis olur ve uyuşturucu araştırma ekibine girer. Sonrada vakit kaybetmeden babasının katilinin peşine düşer fakat olaylar bir anda yön değiştirir. Kız babasının olayını kurcaladıkça önüne yeni gerçekler çıkar ve bu gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Gerçeklerin altında ezilen kızın gözünü hırs bürür ve kendini kaybeder. Bu sırada Do Gang-jae ile yolları tekrar birbirine düşer ve ikisi de birbirinden intikam almaya çalışır. Uyuşturucu araştırma ekibinden Jeon Pil-Do ile ilk karşılaşmaları tatsız olsa da bu karakter daha sonra Yoon Ji-Woo’nun yanında olur ve ona destek çıkar.

Dizinin efektleri ve özellikle dövüş sahneleri inanılmaz güzeldi. Kurgusunun ilerleyiş biçimi sağlam ve tutarlıydı. Olayların akış örüntüsü akıcı, heyecanlı ve gizemliydi. Dizi de bir miktar aşkın da dahil olması duygusal açıdan çok naif bir hava katmış ve bende dahil olmak üzere birçok izleyici duygulandıran sahneler oldu. Tam anlamıyla çok beğendiğim bir yapım oldu. Kesinlikle tavsiye ederim.

Tür: Aksiyon, Suç

Bölüm Sayısı: 8

Yapım Yılı: 2021

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.