Biyografi

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı
Acun Ilıcalı
Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969’da Edirne’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği okumadan önce ortaokula gitmek için gençliğinde İstanbul’a taşındı. Ilıcalı daha sonra mezun olmak yerine iş kurmayı tercih etti.

Acun, medyadaki ilk işine 22 yaşında Türk televizyon kanalı Show TV’de spor muhabirliği yaparak başladı. Birkaç yıl sonra 2004 yılında kendi yapım şirketi Acun Medya‘yı kurdu.

Şirket hızla büyüyerek ülkenin en önde gelen yapım şirketlerinden biri haline geldi ve 2008 yılında Ilıcalı, Türkiye’nin en yüksek vergi ödeyen mükellefleri arasında yer aldı. O zamandan beri her yıl Türkiye’de ilk 100 vergi mükellefi arasında yer almaktadır.

Televizyon Hayatı

2013 yılında Acun Ilıcalı, kendi televizyon kanalı TV8’i 70 milyon dolara satın aldı ve kısa sürede Türkiye’nin en çok izlenen TV kanalı oldu.

Sadece Türkiye’de yayın yapmakla yetinmeyen Acun Medya, 2016 yılında The Voice, Survivor, Got Talent ve My Style Rocks gibi birçok programın yapımcılığını Yunanistan’da yaptı.

Bu programlar %70 reyting alarak onları Yunan televizyon tarihinin en çok izlenen programlarından biri haline getirdi. Acun Medya dört kıtada ve 10’dan fazla ülkede içerik üretiyor.

Kişisel hayat

Acun Ilıcalı üç kez evlendi ve dört kızı var. 1989 yılında bir kızı olduğu Seda Başbuğ ile evlendi. Acun, kızının doğumundan on ay sonra eşinden boşanmadan önce hem annesini hem de babasını bir trafik kazasında kaybetmiştir.

Acun Ilıcalı, kendini kanıtlamış bir adrenalin bağımlısıdır oyun oynamayı ve maceralı bir yaşam tarzı yaşamayı sever. En iyi arkadaşını bir motosiklet kazasında kaybetmesine rağmen, özellikle hızlı arabalara ve motosikletlere düşkündür.

Büyük bir spor hayranı olan Acun Ilıcalı’nın büyük bir futbol tutkusu ve Fenerbahçe futbol takımının büyük bir destekçisi.

Hull City Takımını Satın Alması

Hull City,  East Yorkshire İngiltere’de bulunan profesyonel bir futbol kulübüdür. 1904 yılında kurulan kulüp, İngiliz futbolunun ikinci kademesi olan Championship’da mücadele ediyor. 2007-08 sezonunda ingiltere’de en üst lig olan Premier Lige yükselikten sonra ilk kez İngiliz futbolunun zirvesinde oynadılar. Şimdiye kadarki en yüksek dereceleri, 2013/14 sezonunda FA Cup finaline ulaştıkları sezon oldu.

52 yaşındaki Ilıcalı, “Bugün en büyük hayallerinden birini” gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

“Hull City ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Hayranlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz çok büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var” dedi. “Bu süreçte gösterdikleri dostluk ve samimiyet için Allam ailesine teşekkür ediyorum. Bu güzel şehrin muhteşem taraftarlarıyla birlikte başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum.”

Hull City’den ayrılan başkan yardımcısı Ehab Allam, Ilıcalı ve ekibine “gelecek için en iyisini” diledi.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.