Genel

Adsense İle Site Açarak Para Kazanmak

Siteni Aç


İnternetten para kazanabileceğiniz en aktif ve işe yarar yöntem site açmaktır. Eğer insanların işine yarayacak bir web site açar ve bu site ile sürekli ilgilenirseniz, kısa sürede meyvelerini vermeye başlayarak size para kazandıracaktır. Adsense geliri kazandıkça sitenize karşı daha fazla ilgi duyacağınızdan emin olun. Site açarak para kazanmak ilk bakışta çok zor gibi dursa da birkaç adım ile kolayca yapabileceğiniz bir iştir. Öncelikle bu kadar yüksek meblağlar kazanabileceğiniz bu iş için ciddi bir sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Başlangıç için 100 TL civarı bir sermaye, size yeterli olacaktır. İleride para kazandıkça harç da arttırılabilir. Bu da denemek için güvenli bir iş olduğunu gösteriyor. Adsense ile para kazanmak için ilk yapmanız gereken, bir site açmaktır.

 

Siteni Aç

Site açmak bakıldığında çok zor bir iş değildir. İlk olarak siteniz neyle alakalı olacak? Bunu keşfetmelisiniz. İlgi alanınıza yönelik bir site açmalısınız. Örneğin hiç alakanız olmadığı halde iyi kazandırıyor diye bir otel sitesi açmak, motivasyonunuzu düşüreceği için size doğru düzgün bir kazanç dahi sağlamayacaktır. Bunun yerine ilginiz neye yönelikse ona göre bir site açın. Siteniz, sizin kitabınız olacak. Kendi markanızı yaratacaksınız aslında. Bu yüzden güzel bir de isim düşünmelisiniz. İsim, ürettiğiniz içerik ile alakalı olmalıdır. Böylece google aramalarında daha üstte çıkar. Bunun yanı sıra adsense ile para kazanmak da çok daha kolay olur.

 

Sürekli Siteni Geliştir

6 Ay Boyunca Makale Ekle

Site açıp para kazanmak istiyorsanız, en önemli şey istikrardır. Google da tam olarak buna önem veriyor. Haftada bir de olsa, düzenli olarak istikrarlı bir şekilde her hafta makale yüklerseniz, size karşı güveni artıyor ve sizin makalelerinizi Google aramalarında üstlerde çıkartıyor. adsense ile para kazanmak konusunda da bu çok önemlidir. Çünkü reklam almaya başladığınızda, eğer istikrarlı bir siteyseniz, çok daha fazla kazanç veriyor. 6 ay boyunca haftada en az 1 ya da 2 kez makale eklemelisiniz. Bunu zamanlama özelliği ile de yapabilirsiniz. Yeter ki google her hafta sitenizi indexlediğinde yeni bir makale bulabilsin. Site açarak para kazanmak için bu en gerekli şeydir.

 

Adsense Başvuru Yap

6 ay boyunca düzenli olarak makale yüklediniz ve siteniz artık aramalarda çıkıyor. Şimdi yapmanız gereken tüm emeklerinizin karşılığını almak. Google adsense sitesine girip reklam başvurusu yapın. Google, sitenizi inceleyecek. Eğer reklam vermeye uygun görürse sizi kabul edecek. Böylece web sitenizde google reklamı yayınlayarak adsense ile para kazanmak mümkün olacak. Burada sabır çok önemli. Çünkü google tarafından sitenizin incelenmesi zaman alabilmekte. Bu süreçte tek yapmanız gereken incelemenin bitmesini beklemek.

 

Reklamları Yerleştir Ve Para Kazan

Google, sitenizi onayladıktan sonra artık reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. İnternetten yapacağınız ufak bir araştırma ile en çok kazandıran adsense reklam yerleşimlerine uygun bir reklam yerleşimi yaptıktan sonra artık google reklamlarını sitenizde göreceksiniz. Google her ay ödeme yapıyor. Minimum miktar olan 200 TL’ye bakiyeniz ulaştığı anda GOOGLE tarafından banka hesabınıza havale yapılarak reklam gelirinizi alıyorsunuz. adsense geliri siteye, makale türüne ve gelen okuyucuların ilgi alanlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

 

Ads.Txt İle İlgili

Unutmadan yeni gelen güncelleme ile ads.txt sorunu ile karşılaşır ve ads.txt ile ilgili bir uyarı alırsan sitemizdeki konumuz olan ads.txt sorunun çözümünü okuyabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.