Film&Dizi

All of Us Are Dead Dizisinin Konusu 


All of Us Are Dead” Türkçe versiyonuyla “Bir Başka Dünya” dizisi Güney Kore menşeili bir zombi-korku dizisidir. Dizi, öğrencilerin bulunduğu bir liseye saldıran bir zombi salgınına odaklanarak öğrencilerin hayatta kalmak için verdiği kanlı mücadeleyi konu alıyor.  bu dizi şuanda all of us are dead 2. sezon hakkında çalışmaları sürüdürüyor makalemizin devamında buna da değineceğiz.

All of Us Are Dead dizisinde zombi salgınının başlamasıyla birlikte lise öğrencileri ve öğretmenler; okuldan kaçmaya ve de hayatta kalmaya çalışırlarken, birbirleriyle olan ilişkileri değişmekte ve de zombilerle mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar.

All of Us Are Dead dizisinin konusunda öne çıkan en önemli özellik sıradan insanların olağanüstü bir durumla karşı karşıya kaldığında nasıl davranacaklarına odaklanmasıdır. Başrol olarak ele alına öğrencilerin zombi salgınına karşı verdiği bu muhteşem mücadelede; korkular, hatalar ve de başarılar gerçekçi bir şekilde tasvir edilmektedir.

All of Us Are Dead Dizisi Karakterler

Zombi salgınını konu edinen dizinin ana karakterleri şunlardır:

1.Nam Yoon-soo 

Dizinin ana karakterlerinden biri olan Nam Yoon-soo, okulun popüler öğrencilerinden biridir. Zengin bir aileden gelen Yoon-soo, sınıf arkadaşı Lee Cheong-jae karşı derin duygular beslemektedir.

2.Lee Cheong-jae 

Lee Cheong-jae, sınıfın popüler kızlarından biridir.

3.Ahn Ji-hyun 

Ahn Ji-hyun, zombi salgınından önce okulda sessiz ve içine kapanık bir öğrenciydi. Ancak salgın patlak verince, Ji-hyun hayatta kalma mücadelesinde diğer öğrencilerle birlikte savaşmaya başlar.

4.Oh Se-hun 

Okulun müdür yardımcısıdır ve öğrencilerin hayatta kalma mücadelesine liderlik eden karakterdir. Öğrencilerin güvenini kazanan Se-hun karakteri, onları güvenli bir yere götürmek için çaba gösterecektir.

  5. Jang Han-na 

Bu karakter ise okulun öğretmenlerinden biridir. Zeki ve cesur bir karakter olan Han-na karakteri, öğrencilerinin hayatta kalma mücadelesinde onlara yardımcı olur ve onlarla birlikte hareket eder.

Bahsetmiş olduğumuz karakterler All of Us Are Dead dizisinin hikayesine farklı bir boyut kazandırmakta ve de zombi salgınına karşı hayatta kalmak için verdikleri mücadelede birbirleriyle etkileşim içinde olan gençleri tasvir etmektedir.

All Of Us Are Dead Dizisinin Sezon Finalinde Ne Oldu?

All of Us Are Dead dizisinin henüz ikinci sezonuna başlanmadığı için bir sezon finali söz konusu değildir. All of Us Are Dead dizisinin ilk sezonu 2022 yılında yayınlanmış olup toplam altı bölümden oluşmaktadır.  Bu açıdan sezon finalinden bahsetmemiz mümkün değildir.

All Of Us Are Dead Dizisi Oyuncuları Kim?

All of Us Are Dead dizisi Güney Kore yapımı bir dizi olduğu için oyuncuları Güney Koreli oyunculardan oluşmaktadır. All of Us Are Dead  Dizisinin başrollerinde şu oyuncular yer almaktadır:

Yoon Chan-young – Nam Yoon-soo

Park Ji-hoo – Lee Cheong-jae

Cho Yi-hyun – Ahn Ji-hyun

Park Solomon – Oh Se-hun

Yoo In-soo – Jang Han-na

Dizinin diğer oyuncuları arasında Kim Hyun-soo, Lee Kyu-hyung, Kim Min-joon, Kim Ok-vin, Kim Ye-eun ve Song Sang-eun gibi ünlü isimler de yer almaktadır.

All Of Us Are Dead Dizisinin 2 Sezonu Ne Zaman?

All of Us Are Dead  2. sezon hakkında kanaldan henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Fakat ilk sezonu 2022 yılında yayınlanan All of Us Are Dea dizisinin henüz ikinci sezon onayı almamasının neden de merak edilmektedir. All of Us Are Dead ikinci sezon ne zaman? Sorusuna yanıt bulmaya çalışan All of Us Are Dead fanları konuya ilişkin araştırma yapmaya devam etmekte ve de sorularına yanıt bulmaya çalışmaktadırlar. Ancak konuya ilişkin resmi bir açıklamanın bulunmaması All of Us Are Dead dizisinin fanlarını soru işaretleriyle bırakmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.