Android

Android 13 İle Bildirim Paneli Tekrar Değişiyor!

Android 13 Müzik Kontrol Panelinde Değişiklikler Android 13 ile Müzik Kontrolü Daha Kolay


Her yeni Android güncellemesi ile birlikte kullanıcılar yeni arayüzlere kavuşuyor. Daha stabil bir Android deneyimi yaşıyor. Android 13 ile bildirim paneli tekrar değişiyor. Kullanıcılar için en iyi şekilde ilerlemeye çalışan Android. Özellikle kontrol hizmetlerinde geliştirmeler yaparak daha rahat bir kullanıma odaklanmış durumda.

Geliştiricilerin kullanabilmesi ve test ederek hatalarını bulabilmesini sağlayan Test sürümü yayınlandı. Test sürümünün yayınlanmasının ardından Android 13 ile birlikte gelecek olan değişiklikler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Dikkat çeken tek görsel güncelleme Android 13 bildirim panelinde gibi görünüyor. Her ne kadar şuan için bildirim paneli görünüşü bu şekilde oluyor olsa da ilerleyen zamanlarda değişikliklere gidebilme durumu bulunmakta.

Android 13 Müzik Kontrol Panelinde Değişiklikler Android 13 ile Müzik Kontrolü Daha Kolay

Android 11 güncellemesi ile gelen yenilikler arasında müzik panelinde de değişiklikler bulunuyordu. Yani daha önce de değişikliğe uğramış olan müzik paneli tekrar bir değişim ile karşımıza çıkmış durumda.

Android 13 müzik kontrol panelinde değişiklikler yaparak kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Öyle ki, müzik kontrol paneline cihaz değiştirme tuşunu eklemiş bulunuyor.

Android ’in eski sürümlerinde hali hazırda müziğin çaldığı cihazı değiştirmek için uygulamaya girmeli, cihaz değiştir seçeneğine tıklamalı ve cihazları algılamasını beklemeliydik.

Yeni güncelleme ile birlikte bildirim panelinde bulunan müzik kontrol alanın sağ üst kısmından tek tıklama ile müzik çalacak olan kaynağı değiştirebiliyoruz. Daha önceden kullandığınız cihazları da sürekli olarak tarayarak ilerleyen sistem. Müzik çalınan platformlar arasında geçiş yapmanızı en kolay hale getiriyor.

Android 13 Sadece Google Pixel Cihazlara Yükleniyor

Android geliştirilmesi Google tarafından yürütülmekte. Bu nedenle ilk güncellemeler de Google’ın kendi cihazlarına gelmekte. Android 13 sadece Google pixel cihazlara yükleniyor. Ancak sadece şu anlık.

İlerleyen güncellemeler ile birlikte güncel olan amiral gemisi cihazlara daha sonra diğer Android cihazlara güncellemeler dağıtılmaya başlanılacak. Her ne kadar Android sürümleri hızla ilerliyor olsa da yanında bazı sorunlar ile ilerlemekte.

Android 13 güncellemesi alacak cihazlar sınırlı cihazlar. Bu da gelecek olan güncelleme sonrasında yeni bir telefon almanız için yeni nedenler doğuracaktır. Eski cihazlardan önce Android sürüm destekleri kesiliyor. Daha sonra uygulama sürüm destekleri kesiliyor.

Uygulamaları güncel kullanabilmek, daha stabil bir cihaza sahip olabilmek için güncellemeleri kesinlikle yapmanız gerekmekte. Cihazınıza güncelleme gelmiyorsa birkaç yıl içinde yeni bir cihaz modeli almak zorunda kalabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.