AndroidMobil Alemi

Android İçin En İyi Chromecast Uygulamaları 2021

Android İçin En İyi Chromecast Uygulamaları

Chromecast cihazları günümüzde oldukça popüler hale gelen video akışı cihazlarıdır. Küçük bir donanım parçası olsa da televizyonunuzu içinde bir işlemci bulunan ve Android telefonunuzu da içeren evdeki hemen hemen her şeye bağlamanıza imkân sağlıyor.

Bir Chromecast’e sahipseniz, Android için en iyi Chromecast uygulamalarına bir göz atmak isteyebilirsiniz. Chromecast bir kontrol merkezi ve içerik keşif platformu gibi davrandığından, Google Home uygulamasını önceden yüklemiş olmanız gerekir. Ek olarak, Amazon ve Google nihayet arkadaş edindi ve Amazon Prime Video, 2019’da Chromecast’e doğru yol aldı. Amazon Prime üyeliğiniz var ise kesinlikle denemelisiniz.

Google Home

Bu uygulama ile Chromecast cihazlarınızı, ışıklar, kameralar, termostatlar gibi diğer ev araçlarını kurabilir ve tek bir noktadan kontrol edebilirsiniz.

Müzik çalmak veya bir filme başlamak üzereyken ışıkları kısmak gibi anlık olarak en çok ihtiyacımız olacak şeyler için bazı kısayollar sağlanmıştır. Belirli bir dezavantaj, bazı bölgelerde tüm özelliklerin mevcut olmamasıdır. Ve uyumlu cihazlar da gereklidir.

Google Home, Android için en iyi Chromecast uygulamaları listesinde olmaya kesinlikle hak ediyor.

 

Apps for Chromecast

Bu listede, Chromecast için en iyi uygulamaları bulacaksınız, ancak bu uygulamaları ihtiyacınız olduğu anda hemen bulmak gerçekten de kolay değil. Apps for Chromecast, Chromecast için geliştirilen tüm uygulamalar için bir markettir. Kategorilere göre sıralayabilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulama için Play Store sayfasını açar ve oradan yüklemeyi gerçekleştirirsiniz.

Plex

Plex, her zaman mevcut en iyi Chromecast uygulamalarından biri olmuştur. Plex, video içeriğini bilgisayarınızdan neredeyse her yere aktarır. Uygulama, bunu bilgisayarınızdan telefonunuza ve ardından doğrudan Chromecast’e aktarmanıza izin verir. Kurmak biraz zaman alır çünkü bilgisayarınızda küçük çaplı bir sunucu oluşturmanız gerekir. Ücretsiz sürümle özelliklerin çoğunu kullanabiliyorsunuz. Güçlüdür ve bir grup kablo olmadan bilgisayarınızdan TV’nize video aktarmak için idealdir.

Solid Explorer

Solid Explorer, birçok basit dosya gezgininden biridir. Onun en iyi tarafı Chromecast desteği ile geliyor olması. Materyal tasarım arayüzü, çift bölme desteği ile bir dosya yöneticisinden bekleyebileceğiniz tüm temel özellikleri kullanıcılara sunar. Bulut depolama desteği ile FTP, SFPT, WebDav CIFS protokollerini destekliyor. Gerçek anlamda bir dosya yöneticisinden alabileceğiniz en iyi verimi alırsınız.

 

Mono

Mono, birden fazla kaynaktan müzik çalmanıza imkân sağlayan bir müzik oynatma uygulamasıdır. Spotify, Last.FM, YouTube, akışları gibi popüler akış hizmetlerinden müzik dünyasına dalabilirsiniz. Çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz.

Akış kaynakları YouTube Müzik, Soundcloud, Subsonic gibi platformlardan geliyor. Müzik çalarken de öncelikli bir kaynak belirleyebilirsiniz. Mono, TV’nizde herhangi bir kesinti olmadan kesintisiz müzik akışı sunmayı oldukça eksiksiz yapar.

BubbleUPnP

Bu uygulama Chromecast, DLNA ve Smart TV’lerde çalışır. Eğer Mono Chromecast uygulamasının kaynakları haricinde TIDAL ve Qobuz gibi servislere üyeliğiniz bulunuyorsa alternatif olarak seçebilirsiniz. Bu uygulamada müzik akışı yaparken, popüler HiFi markalarının müzik alıcılarını kullanır.

Medyaya yerel ağınızdaki UPnP / DLNA medya sunucularından, cihazınızda depolanan medyadan, bulut depolama alanından, müzik servislerinden (TIDAL ve Qobuz) vb. erişebilmeniz mümkündür.

Just Dance Now

Just Dance Now, Chromecast tabanlı etkileşimli bir oyun. Bu oyunu televizyonunuzda oynamak istediğinizde telefonunuzun hareket sensörlerini kullanarak dans figürlerini yapmanızı sağlar. Hemen başlamak için dans odalarından birine katılabilirsiniz. Oyunun optimizasyonu gerçekten iyi yapıldığı için oynarken neredeyse hiç gecikme yaşamazsınız. Popüler şarkıları seçebilir, ritme göre dans edebilir ve para kazanabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.