Android

Android Sistem UI Durdu Hatası


Genellikle Eski Cihazlarda Karşılaşılan hataların başında yer alan System UI Durduruldu hatası vede ekranın siyah 3-5 sn müdahale edilemez hale getiren sorunumuz System UI Durduruldu hatası çözümü ile karşınızdayız.

Hatanın farklı isimleri ise : Com Android Sistemi, arayüz duruldu

System UI Durduruldu Hatasının çözümü o kadar zor olmasa da hata gün içinde çokça kendini tekrarlamakta, cihazın bozulduğu hissiyatını veya kullanıcı deneyimini kötü etkilemektedir.

System UI Durduruldu hatası android 7.0 sistem vede samsung cihazlarda çokça gözlemleniyor.

Hatanın başlıca sebeplerim ise Google uygulamaları olarak gözüküyor çözüm olarak ta uygulayacağımız adımlardan da anlayacağınız gibi Google bazlı gelen uygulamalar sistemi bu hale sokabiliyor, ama çözümü de basit.

System UI Durduruldu hatasının onarımı için yapacağınız işlemler cihazınızı garanti dışı bırakmıyor ama yanlışlıkla cihazı kullanılmaz hale getirebilirsiniz bu yüzden işlemleri yapar iken lütfen dikkatli olun.

Hiç bu sorunlarla uğraşmayayım derseniz de cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak kurtulabilirsiniz demek isterdim ama maalesef ki fabrika ayarlarına alsanız bile telefonunuz aynı hatayı 3-5 gün sonra tekrar verecektir. Güncelleme ile düzeltilmesi, yazılım atılarak düzeltilmesi hariç başka çözümler size sadece 3-5 gün götürecektir. Bu Hata İle Karşılaşan cihazların tek yapması gereken yazdığımız sıralamada işlemleri uygulaması vede güncellemeleri takip etmesidir. Farklı uygulamalarda bu hataya yol acar iken hatanın çözümü aşağıdaki gibi basit bir şekilde de hal olabiliyor.

Yaptığımız testlerden elde ettiğimiz bilgiye dayanarak cihazların rootlanmış olması hata ile daha çok karşılaşmanıza sebep olabiliyor ama bir çok cihazda yüklenen uygulamalar bu hataya sebep oluyor.. ( rootlanmış cihazlar garanti dışı kalacaktır, cihazı rootlamanız önerilmez. )

System UI Durduruldu hatasının sıra ile çözümü:

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • Uygulama Yöneticisi
  •  Google Uygulaması
  •  Hafıza
  •  Önbelleği Temizle

 

2.Çözüm yolu Google uygulamalarını güncellemelerini temizlemek.

Gene uygulamalarım ekranına geliyoruz. Bu adımda ise Google play vede Google müzik  uygulamalarına tek tek giriyoruz  ve her ekranda bulunan “ Güncellemeleri Kaldır “ Butonunu kullanarak güncelleme ile telefonuz da sürekli karşılaştığınız System UI Durduruldu hatasından kurtuluyorsunuz.

3.Çözüm yolu olarak.

  • Ayarlar
  • Uygulamalar
  • System UI
  • Hafızayı Temizle

Çözüm için cihaz temizleme ve bakım programlarını kurarak kısa yoldan çözüme ulaşabilirsiniz.

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.