AndroidApple & İosMobil AlemiSosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Whatsapp Kripto Para ile Ödeme Özelliği Alacak! Whatsapp Dev Güncelleme

Meta Novi Cüzdan İle Whatsapp Ödemeleri


Metaverse hazırlıkları son hız devam ediyor. Sosyal medya uygulamaları da söz konusu yenilenmeye ayak uydurmaya çalışıyor. Whatsapp’a kripto para ile ödeme özelliği alacak. Whatsapp dev güncelleme sonrasında adını yeni nesil sosyal medya da hatırlatacak gibi.

Son zamanlarda teknolojinin gelişimi adına atılan adımlar sayesinde kripto paralarda ciddi oranda bir gelişme bulunuyor.

NFT kullanımında artış, Metaverse evreni için atılan yeni adımlar derken. Sosyal medya hizmetleri de ödeme yöntemlerine popülerlik kazanmış kripto para ödeme yöntemlerini eklemeye başlıyor.

Söz konusu Twitter, ödeme yöntemlerinin arasında kripto para bulunduracağını açıklayan ilk sosyal medya araçlarından birisi oldu. Hemen ardından Whatsapp’dan gelen açıklama ile ödeme alanlarına bir yenisi daha eklendi.

Metaverse Nedir?

Meta Novi Cüzdan İle Whatsapp Ödemeleri

Meta, eski adı ile “From Facebook” . Facebook’un attığı adımlar sonucunda bazı sistemler “From Facebook” çatısı altından tek bir isim olan Meta çatısı altına toplandı.

Facebook dev güncelleme ile Metaverse evreninde şimdiden bir yer edinmeyi hedefliyor. Nitekim gelen güncellemeler ve gelecek olan güncellemeler ile bunu başaracak olan sayılı şirketlerden birisi olabilecek.

Whatsapp kripto para ile ödeme konusunda da aynı adımları atan Meta, ödeme yöntemi olarak yine Meta’nın çatısı altında bulunan Novi cüzdanı kullanacak.

Novi Cüzdan Nedir

Novi cüdan nedir? Novi cüzdan, gelişen teknolojik evrende adını sürekli duyacağımız sayılı adımlardan sadece birisi olarak bilinmekte.

Facebook Kripto Cüzdanı olarak geçen ödeme yöntemi yeni adı ile Novi cüzdan olarak anılmakta. Söz konusu kripto cüzdanı hiçbir sürpriz ödeme içermeyen sayılı ödeme yöntemlerinden birisi. Gönderdiğiniz paralar ne sizden ne de karşı taraftan hiçbir kesintiye uğramadan gönderilmekte.

Novi cüzdan her alanda kullanılabilir bir cüzdan modeli olmasından dolayı ilerleyen yıllarda sosyal medya araçlarında ve e-ticaret araçlarında görmek mümkün olacak. Özellikle Facebook, Instagram ve Whatsapp üzerinden satışların artması için önemli bir rol oynamakta.

Whatsapp Ücretsiz Para Transferi Dönemi

Whatsapp dev güncelleme sonrasında ödeme yöntemleri arasına Whatsapp Kripto Para sistemini de ekleyecek.

Eklenecek olan yeni ödeme yöntemi Novi cüzdan olarak geçecek, Novi cüzdan anında ücretsiz para transferine olanak sağlayan sayılı kripto para gönderim aracıdır. Henüz ülkemizde gelmemiş olan bu Whatsapp özelliği bazı ülkelerde test amacı ile Android ve IOS cihazlara eklenmiş durumda.

Ocak ayından sonra ülkemizde de görmeyi beklediğimiz özellik, geçen zaman ile birlikte tüm ülkelere gelecekler arasında. Novi üzerinden transfer edilecek para biriminin Pax olduğunu hatırlatmakta fayda var. (Pax, dolar kuruna sabitlenmiş olan bir kripto para birimidir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.