Diğer Yazılarımız

Android Telefonunuzda Özel Emoji Nasıl Yapılır?

Emoji Kitchen nasıl etkinleştirilir?

Android telefonlardaki en son gelişmelerden biri, insanlara göndermek için iki emojiyi bir araya getirme yeteneğidir. özellik emrinizde mevcut olan emoji miktarını çok fazla darbeler, böylece kendinizi birçok yeni yolla ifade edebilirsiniz.

Bir robotla bir hayalet ya da bandajlı bir kalp ya da köpek yavrusu olan bir kalple eşleştirebilirsiniz. Google’ın yeni icadı olarak adlandırdığı özellik veya Emoji Kitchen henüz tüm emoji’lere uzanmıyor, ancak gelecekte genişleyebilir.

‘Son gelişme’ dediğimizde, özel emoji özelliği şu an sadece bir beta sürümü, bu yüzden nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız etkinleştirmek biraz zor. Emoji Kitchen’ı nasıl etkinleştireceğiniz ve Android telefonunuzda nasıl özel bir emoji oluşturacağınız konusunda size yol göstereceğiz.

Emoji Kitchen nasıl etkinleştirilir?

Şu anda, Emoji Kitchen’ı etkinleştirmenin tek yolu beta programına katılmaktır. Bunu Gboard Beta sayfasına gidip şemaya katılmayı seçerek yapabilirsiniz.

Ardından, akıllı telefonunuzdaki Google Play Store’a gidin ve Gboard uygulamasını indirin veya güncelleyin. Beta şemasına doğru bir şekilde katıldıysanız size güncelleme seçeneği sunulur. Bu uzun sürmemelidir, bu yüzden öğleden sonra bir kenara bırakmanıza gerek yoktur.

Artık bir uygulamaya girmeye ve yaratıcı mash-up emojinizi göndermeye hazırsınız.

Android telefonunuza özel bir emoji nasıl gönderilir?

Şu anda, tüm uygulamaların özel emojileri desteklemediğini belirtmek gerekir.

Uyumlu bir uygulamada özel bir emoji göndermek için önce Gboard’u açın. Bunu, mavi gülen yüzü telefonunuzun klavyesindeki boşluk çubuğunun yan tarafına basarak yapabilirsiniz.

Metin ekleme kutusu ile emoji satırı arasında “Öneriler almak için bir emojiye hafifçe vurun” yazan bir çubuk görmelisiniz.

Şimdi, diğer olasılıkların bir listesini görmek için bir emoji seçin. Bu özel mash-up’ların neden ortaya çıktığıyla ilgili belirgin bir kafiye veya sebep yoktur, ancak emoji geçmişinize dayanması mümkündür.

Ancak, sınırlı sayıda uyumlu uygulama göz önüne alındığında, özellik beta testinden çıktığında Google’ın mevcut emoji seçeneklerini ve uygulamalarını artırmasını bekleriz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.