Film&DiziGenel

Arnold Schwarzenegger’in En İyi 10 Filmi

Tüm zamanların en büyük aksiyon kahramanlarından birinin kemerinin altında çeşitli film rolleri olduğunu biliyoruz, ancak tüm zamanların en iyisi olarak sıralanan Filmi Hangisi? Gecbunlari.Com, En İyi 10 Arnold Schwarzenegger Filmini Sunar! Yırtıcı, Toplam Hatırlama veya Terminatör 2: Kıyamet Günü  mü? Öğrenmek için okumaya devam edin!İkizler -Twins (1988)

80’li yıllar, görünüşte her şeyin mümkün olduğu garip bir zamandı – Arnie ve Danny DeVito’nun ikiz olabileceği mantık dışı önermeye dayanan bir film bile. Çok gizli genetik deneylerin sonucu olan uzun süredir kayıp kardeşler Julias ve Benedict’i oynadılar. Doğuştan ayrılan ve çok farklı koşullar altında ortaya çıkan fiziksel olarak eşleşmeyen ikili, biyolojik annelerini aramaya gider ve yol boyunca birçok kazıma (ve Japon) geçirir. 1987’lerin The Running Man ve 1990’ların Total Recall arasında sıkışmış olan Twins, Arnie için ilk beşine layık değil, aynı zamanda çok zevkli yeni bir türdü.

İkizler -Twins (1988)

Anaokulu Polisi – Kindergarten Cop (1990)

Aynı yıl Arnie’nin Kindergarten Cop ve Total Recall’da yer aldığına inanmak zor, tondaki fark buydu. Yine Ivan Reitman tarafından yönetilen bu aile klasiği, her zamanki Arnie notlarının hepsine hala vuruyor, ancak biraz daha kalbi var. LAPD dedektifi Harry Kimble (Arnie) yıllardır uyuşturucu satıcısı Cullen Crisp’i izliyor, bu da onu gizli bir okul öncesi öğretmeni haline getiriyor ve bu süreçte diğer öğretmen Joyce Palmieri’ye (Penelope Ann Miller) düşüyor.

Kindergarten Cop (1990)
Anaokulu Polisi -Kindergarten Cop (1990)

Son Aksiyon Kahramanı- Last Action Hero (1993)

Yönetmen John McTiernan (Predator) ve Arnie, eğlenceli bir yığın olan bu saçma patlamış mısır rompasına tekrar bağlanıyor. Konu basit: sizi sinemada izlediğiniz filmin dünyasına taşıyabilecek altın bir bilete sahip olduğunuzu hayal edin. New York’un daha fakir bir bölgesinde yaşayan, kırılmış bir evde yaşayan bir genç olan Danny Madigan’a tam olarak böyle oluyor. Saçma eylemi ve bazı akıllı tek gömlekleri işaretleyin. Fantastik bir formatta zararsız aile eğlencesi.

Son Aksiyon Kahramanı- Last Action Hero (1993)
Son Aksiyon Kahramanı- Last Action Hero (1993)


Gerçek Yalanlar- True Lies (1994)

Arnie ve yönetmen James Cameron, Terminatör 2’den üç yıl sonra güçlerini birleştiriyor, ancak bu kez gelecek, casus olarak ay ışığı yapan bir bilgisayar satıcısı hakkında görkemli bir aksiyon geriliminde biraz daha az kasvetli görünüyor. Harry Tasker (Arnie), karısı Helen’in (Jamie Lee Curtis) onunla Simon (Bill Paxton) adlı kullanılmış bir araba satıcısı arasındaki bir telefon görüşmesini duyduktan sonra bir ilişki yaşadığından şüpheleniyor. Helen’e aradığı heyecanı vermeye hevesli olan Harry onu gizli bir göreve götürür, ancak bir terörist grup sürprizi bozduğunda çizgiler bulanıklaşır, Harry’nin gerçek kimliği ortaya çıkar ve çift kendilerini yaşamları için savaşırken bulur.

Gerçek Yalanlar- True Lies (1994)
Gerçek Yalanlar- True Lies (1994)

Komando- Commando (1985)

Arnie, kızı Jenny (Alyssa Milano) ile barışçıl bir şekilde yaşayan John Matrix’tir. Askerlerinin birer birer nakavt edildiğini ve Jenny’nin eski astı tarafından kaçırıldığını söyledi, elbette bunu çözmek Matrix’e kalmış. Bir AK-47’yi sallayabildiğinizden daha fazla patlamaya, klasik Arnie-izm’e ve üst düzey dublörlere hazır olun – bu, Governator’dan 80’lerin ortası mücevheridir.

Komando- Commando (1985)
Komando- Commando (1985)

Koşan Adam- The Running Man (1987)

80’lerin sonlarında, gelecek o kadar harika görünmemeliydi, çünkü distopik filmler tüm öfke idi. Sinemanın en çirkin tahminlerinin şu anda olanlardan daha kısa sürede düşebileceğini kim düşünebilirdi… The Running Man’da, Amerika, titiz oyun şovunu mahkumları özgürlükleri için savaşçıları savaşmaya zorlayan totaliter bir devlettir. Sahte hükümlü polis Ben Richards (Arnie) hükümet tarafından günah keçisi olarak kullanılıyor ve kendini yarışmacılar arasında buluyor. Starsky & Hutch’ın Starsky’si ve Paul Michael Glaser, bu 80’lerin klasiğini yönetiyor ve bu da kuruluşu sorgularken eğlence ve gerçeklik arasındaki bulanık çizgiler hakkında yorum yapıyor.

Koşan Adam- The Running Man (1987)
Koşan Adam- The Running Man (1987)

Yırtıcı Hayvan – Predator (1987)

İnişli çıkışlı bir franchise oluşturan film, ancak Predator’a girmek istiyorsanız Predator 2’den daha ileri gitmeyin (buna değmez). Arnie, Orta Amerika’daki gerilla savaşçılarından rehineleri kurtarma misyonunda elit bir paramiliter kurtarma ekibinin lideri – ancak işler plana gitmiyor ve ekip, korkunç bir dünya dışı savaşçı tarafından tek tek seçiliyor. Aksiyon filmi tarihinin en büyük yüzlerinden birini içeren sonuna kadar çıkardığınızdan emin olun.

Yırtıcı Hayvan - Predator (1987)
Yırtıcı Hayvan – Predator (1987)

Toplam Hatırlama- Total Recall (1990)

Douglas Quaid (Arnie), Lori’nin (Sharon Stone) evli olduğu, geçmişin tüm anılarının beynine yerleştirilmiş bir bellek yongasından kaynaklandığını keşfeden bir 21. yüzyıl inşaat işçisidir. Bu yönetmen Paul Verhoeven’in 1987’deki Robocop’un topuklarında sıcak olan en iyi filmlerinden biri ve şiddete, kanı ve Hollandalı sinemacının imzalı kurumsal kötü insanlara karşı komplo çizgileriyle doludur.

Toplam Hatırlama- Total Recall (1990)
Toplam Hatırlama- Total Recall (1990)

Terminatör 2: Kıyamet Günü – Terminator 2: Judgment Day (1991)

İlk gezisinden yedi yıl sonra Terminator, James Cameron’la birlikte bir kez daha büyük ekrana döndü. Bu kez, T-800 Direniş lideri genç bir John Connor’u yeni bir tehditten – şekil değiştiren T-1000’den korumak için geri gönderildi. İlkinden daha bombardıman ve tonlarca daha hafif bir film olan 1991’deki Kıyamet Günü 90’ların fazlasını kapsadı ve Arnie’nin korkunç metal kafasına biraz daha ruh kattı.

Terminatör 2: Kıyamet Günü - Terminator 2: Judgment Day (1991)
Terminatör 2: Kıyamet Günü – Terminator 2: Judgment Day (1991)

Terminatör- The Terminator (1984)

Geleceğe ait bir asker, bir cyborg suikastçısının, doğmamış oğlu insanlığın hayatta kalmasının anahtarı olan genç bir kadını öldürmesini durdurmak için 1984’e geri gönderilir. James Cameron’un gişe rekoru kıran bilim-kurgu dehşeti, son kırk yılın en ikonik franchiselarından biri olmaya devam edecek ve bir değil iki efsanevi ekran karakteri – Sarah Connor ve T-800 üretecekti.

Terminatör- The Terminator (1984)
Terminatör- The Terminator (1984)

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.